Sobota, 17.02.2018, Imieniny: Zbigniew, Julian, Lukasz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Bezdomny rozbił namiot w centrum miasta. Koczuje tak już od kilku lat

12.07.2017, 07:00:04 Rozmiar tekstu: A A A
Bezdomny rozbił namiot w centrum miasta. Koczuje tak już od kilku lat
fot. Rafał Kadłubowski

Bezdomny, około 60-letni mężczyzna od kilku lat koczuje na jednym z podwórek przy ul. Trybunalskiej w centrum Elbląga. Do tej pory każdego lata mężczyzna budował sobie szałas w znajdujących się na prywatnej działce zaroślach. Gdy nadchodziła zima przenosił się do domu dla osób bezdomnych. W tym roku drzewa i krzaki zostały wycięte. To jednak nie przeszkodziło mężczyźnie w ponownym urządzeniu się na podwórku. Bezdomny tym razem rozbił sobie ...namiot. 

O bezdomnym mężczyźnie, który zamieszkuje w centrum miasta w namiocie dowiedzieliśmy się przy okazji, realizując materiał na temat śmietników przy ul. Trybunalskiej. Naszą uwagę zwrócił wspomniany już namiot, który rozbity został w zaroślach w bezpośrednim sąsiedztwie chodnika przy ul. Trybunalskiej. Jak udało nam się dowiedzieć, mężczyzna przebywa w tym miejscu już od kilku lat. 

Kiedyś mieszkał on w jednej z kamienic przy ul. Trybunalskiej, do chwili gdy musiał opuścić zajmowany lokal. Z racji przywiązania do tego miejsca latem, gdy jest ciepło rozbija szałas na podwórku obok budynku i przebywa w nim aż do zimy. Zimą natomiast przenosi się zazwyczaj do domu dla bezdomnych. Na szczęście nie jest on zbyt uciążliwy. Czasami powybiera coś z pobliskiego śmietnika, ale nie przeszkadza nam to

- mówi jeden z lokatorów kamienicy przy Trybunalskiej.

Bezdomny jest dobrze znany strażnikom miejskim, którzy wielokrotnie namawiali go do przeniesienia się na stałe do domu dla osób bezdomnych. 

Jakiś czas temu zimą pamiętam, gdy będąc na patrolu osobiście interweniowałam w jego sprawie. Przewieźliśmy tego mężczyznę do domu dla bezdomnych, ale latem wrócił w to samo miejsce. Tłumaczył nam, że przywiązał się do tego miejsca

- informuje Karolina Wiercińska, specjalista ds. profilaktyki społecznej i kontaktów z mediami w elbląskiej Straży Miejskiej.

Bezdomny upatrzył sobie miejsce wśród zieleni, na działce należącej do prywatnego właściciela. Wśród rosnących tam dotychczas drzew i krzewów urządzał sobie schronienie. Straż Miejska nakazała więc uprzątnięcie terenu. W następstwie właściciel terenu wykarczował rosnące w tym miejscu krzaki i wyciął drzewa. Bezdomny mężczyzna i na to znalazł sposób. Tego lata rozbił sobie w zaroślach namiot. 

Z racji tego, że bezdomny przebywa na nieruchomości prywatnej, jako straż miejska mamy możliwość interweniowania tylko w przypadku, gdy dotrą do nas zgłoszenia od mieszkańców lub osoba ta potrzebuje pomocy lub jest nietrzeźwa i zakłóca porządek. Obecnie nie mamy skarg na niego. Podczas jednej z interwencji na miejscu była z nami m.in. pracownica pomocy społecznej, która oferowała pomoc temu mężczyźnie. Na tę chwile możemy tylko namawiać go, aby opuścił to miejsce i przeniósł się np. do domu dla osób bezdomnych. Od właściciela działki wiemy, że wkrótce ma się na niej rozpocząć budowa budynku mieszkalnego. Wówczas bezdomny będzie musiał opuścić ten teren

- wyjaśnia Karolina Wiercińska ze Straży Miejskiej w Elblągu.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%40.0 %60.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) fot. Rafał Kadłubowski


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Grajc
  Środa, 12.07

  Pewnie chodzi mu o mieszkaqnie z miasta.Ciekawe co sie stało z jego lokum?

 2. 2
  +4
  ~ Polerka
  Środa, 12.07

  Zamiast mu pomóc to tylko ganiają chłopa. Straż wiejska niech mu jedzenie przyniesie a nie tylko zastrasza i jakim prawiem mu wolność odbierają ?

 3. 3
  +12
  ~ :)
  Środa, 12.07

  To Bear Grylls na survivalu

 4. 4
  +17
  ~ druh Wincenty
  Środa, 12.07

  Facet jest cały czas na wakacjach. Każdy by tak chciał. O co zaraz takie halo? Rozbił sobie namiot w centrum. To jest centrum? Nie widać. I co z tego? Jest tam zakaz rozbijania namiotów? Nie ma.

 5. 5
  +12
  ~ Machupichcę
  Środa, 12.07

  Może to jest pomysł na pole campingowe w tym miejscu ? :)

 6. 6
  +5
  ~ Dede
  Środa, 12.07

  A co miał rozbić ? Tupolewa ?

 7. 7
  +6
  ~ wefwefwe
  Środa, 12.07

  jeżeli nie nadużywa alkoholu i nie robi syfu wokoło, to nie widzę powodu aby go stamtąd wyganiać.

 8. 8
  +12
  ~ janusz
  Środa, 12.07

  Facet pokazał, że można być wolnym człowiekiem nawet we współczesnym społeczeństwie i to się ludziom nie podoba, bo burzy ich skostniałe przekonania, że muszą być niewolnikami pieniądza.

 9. 9
  +6
  ~ Hipokryci ??
  Środa, 12.07

  Dlaczego takim tematem się żaden Radny nie zajmie ??? Bo gó...może zrobić ?? Nieporadni . Za mały poklask ??

 10. 10
  0
  ~ Mała
  Środa, 12.07

  Już myślałam że mój były mąż 😋a to jakiś biedny starszy Pan

 11. 11
  +5
  ~ POPIS
  Środa, 12.07

  otake Polskie walczylim

 12. 12
  +7
  ~ mieszkaniec
  Środa, 12.07

  Jestem mieszkańcem pobliskiej klatki i znam tego bezdomnego. Wszyscy krytykują miasto, że się nie zaopiekuje, albo otake Polskie. Pan ten mieszkał w komunalnym mieszkaniu przy Trybunalskiej 20b. Dzień w dzień libacje, alkohol, menelstwo, mocz, krew, wymiociny. To była codzienność na tej klatce. 3 albo 4 lata temu za długi został z mieszkania eksmitowany. Przez pewien czas wracał na klatkę i pijany na niej spał. Jedyną pomoc jaką chciał to była kasa na alkohol. To tylko i wyłącznie wina tego pana. taki los sobie zgotował i taką dolę wybrał. Dawali mu rybę (kasę) kupował alk. dostał wędkę - sprzedawał kupował alk

 13. 13
  0
  ~ EuPi
  Sobota, 15.07

  Teraz dopiero zacznie się znowu ,,produkcja bezdomnych". Pozabierali dodatki, nie chca dopłacać do leków, jak przezyć, czy zrobić opłaty, albo kupić leki. Taka to jest dobra zmiana. Już nie kupie owoców, bo drogie, a poczekajmy jak za chwile zaczną padac warzywniaki. Oj zapłaczą wielbiciele popierajacy dyktaturę, tak jak w Wietnamie, czy innych dyktatorskich krajach.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.