Wtorek, 16.07.2019, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

"To dopiero masakra!". Rowerzysta z Gdańska krytykuje elbląskie ścieżki

08.07.2017, 12:00:46 Rozmiar tekstu: A A A
"To dopiero masakra!". Rowerzysta z Gdańska krytykuje elbląskie ścieżki
Fot. NJ

To jedno z wielu "dziwadłów" w tym mieście stwierdził rowerzysta z Gdańska i na dowód zamieścił zdjęcie elbląskiej ścieżki rowerowej wytycznonej w okolicy przejścia przez ulicę Tysiąclecia. "To nawet ciężko nazwać ścieżką rowerową",  "To się nazywa dopiero śmieszka" - komentują internauci.

Na elbląskich rowerzystów coraz częściej narzekają piesi i kierowcy. Okazuje się jednak, że ich życie wcale nie jest łatwe i usiane krętymi ścieżkami. Tak krętymi, że wprawiają w osłupienie rowerzystów spoza Elbląga.

Czasem się zdarza, że narzekamy w Gdańsku na ścieżki rowerowe... dziś chwilę pojeździłem po Elblągu... to dopiero masakra jest - wąskie, nierówne, pełne kałuż, różnej nawierzchni... Tu jedno z wielu dziwadłów w tym mieście... Może warto czasem się zastanowić nad narzekaniem

- pan Grzegorz z Gdańska, krótko skomentował stan ścieżej w Elblągu i na dowód zamieścił zdjęcie tej przy ul. Tysiąclecia.

Rzeczywiście w tym przypadku ciężko dzieło drogowców nazwać ścieżką, wygląda raczej jak praca dziecka lub osoby nietrzeźwej. W efekcie mamy slalom między słupami z sygnalizacją świetlną.

Okazuje się jedna, że to jest wersja poprawiona. Kilka lat temu było jeszcze gorzej. Ścieżka była wytyczona tak, że słupy znajdowały się dokładnie w środku. Wtedy tłumaczono to błędem pracowników, którzy oznaczali ścieżkę. Ten został poprawiony.

Co na ten temat sądzą Czytelnicy info.elblag? Elbląskie ścieżki rowerowe obfitują w tego typu absurdy i naszemu miastu należało się ostra ocena gdańskiego rowerzysty? Może jednak nie mamy powodów do narzekania?


 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 59

%91.5 %8.5


Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --13
  ~ onci
  Sobota, 08.07

  pedalarze to chyba najbardziej roszczeniowa grupa społeczna, wiecznie narzekania i coś im nie pasuje.

 2. 2
  --10
  ~ chybajestdobrze
  Sobota, 08.07

  nie ma innych problemów w tym kraju?

 3. 3
  0
  ~ kmic
  Sobota, 08.07

  https://www.youtube.com/watch?v=zBFFrsvgu1Y

 4. 4
  +37
  ~ Krytyka publiczna
  Sobota, 08.07

  Jeżeli w UM ścieżkami rowerowymi i ich budowa zajmują się ludzie którzy na rowerze nie jeżdżą lub ich mad dystans to 20 km w niedzielne popołudnie do bazantarni to dla tego tak to wygląda jak wygląda. Tak samo z green velo które projektował ludzie którzy na rowerze nie jeżdżą ...

 5. 5
  +31
  ~ Frda
  Sobota, 08.07

  dobrze, że nie widział kontrapasa, to już nawet nie dziwadło tylko pomysł na mordowanie rowerzystów, kontrapasa prowadzi ich wprost na jednokierunkowa ulicę pod prąd, dzieło niejakiego oficera rowerowego wersja elbląska, ...to miasto ginie

 6. 6
  +35
  ~ Karol
  Sobota, 08.07

  elbląskie ścieżki rowerowe są jednymi z najgorszych w całym kraju. W innych miastach buduje się tylko ścieżki asfaltowe, a w Elblągu powstają tylko z polbruku ! Nie licząc 2 wyjątków na Fromborskiej i na Królewieckiej (krótki 200m odcinek) ....

 7. 7
  +35
  ~ lampa
  Sobota, 08.07

  Spytajcie się w UM co o tym sądzą. Pani Krysia z Zarządu Dróg powinna coś wiedzieć

 8. 8
  +30
  ~ mieszkaniec
  Sobota, 08.07

  Żeby zaprojektować taką ścieżkę to trzeba być artystą od projektowania . Dzieci w przedszkolu takie rysunki uważają za bubel , a dorośli za cud . Jazda rowerem między słupami , może to piramida AMBER GOLD , KTO WIE CO TEN ARTYSTA MIAŁ NA MYŚLI .

 9. 9
  +23
  ~ pieszy
  Sobota, 08.07

  Na południowej stronie Grunwaldzkiej przy dworcu kolejowym ścieżka rowerowa omija drzewo tak, że nie sposób nie zadumać się nad zdrowiem psychicznym projektanta, wykonawcy, nadzorcy i zleceniodawcy wybudowania takiej "omijanki".

 10. 10
  +14
  ~ Prawda
  Sobota, 08.07

  Czyli gł.. Y projektanci i wykonawcy ścieżek . Wstyd i żenada.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.