Piątek, 5.06.2020, Imieniny: Kira, Bonifacy, Waleria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

"To kopalnia pieniędzy z mandatów". Kierowcy nie stosują się do nakazu skrętu na Żeromskiego

05.06.2017, 07:00:07 Rozmiar tekstu: A A A
"To kopalnia pieniędzy z mandatów". Kierowcy nie stosują się do nakazu skrętu na Żeromskiego
Fot. Ryszard Biel

Mimo iż znak nakazu ustawiono na tym skrzyżowaniu już prawie 5 lat temu, to nadal w miejscu tym spotkać można "mistrzów kierownicy", którzy nie stosują się do niego i łamią przepisy ruchu drogowego. Mowa o nakazie skrętu w prawo, który obowiązuje przy wyjeździe z parkingu hipermarketu E.Leclerc na ul. Żeromskiego. 

Na problem nieprzestrzegania przez kierujących obowiązujących tu przepisów, zwrócił uwagę nasz Czytelnik. 

Policji proponuję ustawić się przy wyjeździe z Leclerca na ulicę Żeromskiego. Codziennie jest tam kilkadziesiąt kierowców, którzy łamią przepis i ignorują nakaz skrętu w prawo przy wyjeździe z parkingu. Jest tam kopalnia pieniędzy jeżeli chodzi o mandaty

- napisał w komentarzu pod naszym artykułem dotyczącym zmian w organizacji ruchu, jakie wprowadzono na ul. Bema i Grobla Św. Jerzego, nasz Czytelnik. 

Postanowiliśmy sprawdzić ten sygnał i udaliśmy się we wskazane miejsce. Przy wspomnianym wyjeździe z parkingu hipermarketu E.Leclerc w ulicę Żeromskiego, w 2012 r. ustawiono znak C-2 (nakaz skrętu w prawo). Miał on spowodować rozładowanie tworzących się na parkingu korków. Od tego czasu kierowcy, którzy chcą skręcić w lewo lub pojechać na wprost, mają dwa wyjścia - skręt w prawo i nawrócenie na rondzie Ronneby lub skorzystanie z drugiego wyjazdu z parkingu bezpośrednio w ul. Grunwaldzką. 

Warto dodać, że ruch na skrzyżowaniu stanowiącym wyjazd z Leclerka wzrósł znacznie pod koniec 2013 roku, gdy na przeciwko otwarto dyskont Biedronka. Co ciekawe przy wyjeździe z tego sklepu nie ustawiono podobnego znaku nakazu, a co za tym idzie możliwe są tu wszystkie relacje skrętne. 

My przyjrzeliśmy się jednak wspomnianemu przez Czytelnika problemowi łamania przepisów przy wyjeździe z Leclerka. W piątkowe południe przez pół godziny obserwowaliśmy ruch na tym skrzyżowaniu. W tym czasie odnotowaliśmy cztery przypadki niezastosowania się do nakazu skrętu w prawo. Co istotne wszystkie dotyczyły przejazdu przez skrzyżowanie na wprost - z parkingu Leclerca na parking Bierdonki. W tym konkretnym przypadku kierowcy jadący na zakupy do dyskontu, skracali sobie drogę. To niebezpieczny manewr, który może zakończyć się kolizją. 

Wszystkim kierowcom przypominamy, że niestosowanie się do znaku C-2 grozi mandatem w wysokości 250 zł i 5 punktami karnymi.  

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (27)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --19
  ~ mac
  Poniedziałek, 05.06

  Przed publikacją polecałbym autorowi takiego artykułu zwykłą konsultację z Policją. Wyjazd ze sklepu nie jest drogą publiczną więc znaki drogowe nie są zobowiązujące, a oznakowanie poziome na jezdni ul. Żeromskiego nie zabrania opisanego manewru.

 2. 2
  +7
  ~ noname
  Poniedziałek, 05.06

  podobna sytuacja na skręcie w lewo z żeromskiego w bema, po kilka aut nie stosujących się do sygnalizacji i przejeżdżających na czerwonym, postawić tam kamerę monitoringu a zwróci się bardzo szybko

 3. 3
  +10
  ~ nika
  Poniedziałek, 05.06

  mac gdyby było tak jak piszesz to na wszystkich parkingach byłaby wolna amerykanka, przy wszystkich większych parkingach stoi tablica na której pisze że w tym miejscu "obowiązują przepisy ruchu drogowego" Parking ogólnodostępny to nie prywatna posesja. Co do znaków poziomych, zimą ich nie widać gdy śnieg sypie i co wtedy zrobisz? Radzę odświeżyć wiedzę.

 4. 4
  +11
  ~ j23
  Poniedziałek, 05.06

  do -mac - to znak - A-7 - ustąp pierwszeństwa też nie obowiązuje........ oraz znak D-6- przejscie dla pieszych nie ma tutaj zastosowania , widać że prawo jazdy robiłeś za ......

 5. 5
  +17
  ~ kolo
  Poniedziałek, 05.06

  Ale z biedronki to już można jechać i w prawo i w lewo i na wprost. Różne sklepy to i różne rozwiązania drogowe?

 6. 6
  +4
  ~ kili
  Poniedziałek, 05.06

  * Nika , na tablicach to już jest... napisane. To tak o pouczeniach innych.

 7. 7
  +4
  ~ Kola
  Poniedziałek, 05.06

  Codziennie jest tam kilkadziesiąt kierowców.Nie kilokadziesiąt kierowców .Tylko kilkudziesięciu kierowców.

 8. 8
  --11
  ~ Realista
  Poniedziałek, 05.06

  Jesli chcesz skrecic w lewo to jedz kierowco na wprost do biedronki, tam na parkingu zrob nawrotke i skrec w prawo w zerowmskiego. Wszystko zgodnie z przepisami.

 9. 9
  +7
  ~ To
  Poniedziałek, 05.06

  Policja w Elblągu nie potrafi zarabiać kasy to by wynikało z tego. Artykułu. Coś w tym musi być.

 10. 10
  +6
  ~ jaś
  Poniedziałek, 05.06

  nika , mac jeździ na rejestracji NEB dlatego nie zna przepisów i zapewne jak za stodołą parkuje na miejscach dla niepełnosprawnych, bo co mu zrobią na parkingu. Bidak nie zauważył, że markety chcąc się pozbyć problemów wstawiły "strefę ruchu"

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.