Piątek, 5.06.2020, Imieniny: Kira, Bonifacy, Waleria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Jazda na pamięć i wymuszenia pierwszeństwa. UWAGA! zmiany na skrzyżowaniu Szymanowskiego - Moniuszki

19.10.2016, 14:20:51 Rozmiar tekstu: A A A
Jazda na pamięć i wymuszenia pierwszeństwa. UWAGA! zmiany na skrzyżowaniu Szymanowskiego - Moniuszki
Fot. Ryszard Biel

Od wczoraj na skrzyżowaniu ulic Moniuszki i Szymanowskiego obowiązuje nowa organizacja ruchu. Ulica Moniuszki w całości stała się drogą z pierwszeństwem. Mimo nowego oznakowania, wielu kierowców przejeżdża skrzyżowanie na pamięć. Dochodzi do wielu groźnych sytuacji i wymuszeń pierwszeństwa. Nasi reporterzy przez pół godziny naliczyli przynajmniej trzy takie zdarzenia, które mogły zakończyć się kolizją. 

W ramach nowej organizacji ruchu pojazdy jadące na wprost ul. Moniuszki poruszają się po drodze głównej, natomiast pojazdy jadące ul. Szymanowskiego, przy włączaniu się do ruchu muszą ustąpić pierwszeństwa przejazdu. O zmianę dotychczasowej organizacji wnioskowała policja, a Miasto pozytywnie przychyliło się do tego wniosku. 

W poniedziałek i wtorek na skrzyżowaniu trwały prace nad przygotowaniem zmian w oznakowaniu. Od wczoraj o nowych zasadach informują stosowne tablice drogowe, znaki pionowe i namalowane znaki poziome. Nie wszyscy kierowcy zwracają jednak na nie uwagę. W środę (19 października) o godzinie 10, przez pół godziny nasi reporterzy obserwowali, jak wobec wprowadzonych zmian zachowują się kierowcy. Niestety większość z nich jeździ na pamięć. Na wykonanych przez naszego fotoreportera zdjęciach można zauważyć częste wymuszenia pierwszeństwa. Podczas jednego z nich byliśmy świadkami gwałtownego hamowania kierowcy jadącego ul. Moniuszki w kierunku ul. Traugutta. Tylko swojemu refleksowi może on zawdzięczać, że nie doszło do zderzenia z pojazdem, który skręcał z ul. Szymanowskiego w prawo w Moniuszki. 

Od wczorajszego popołudnia, gdy wprowadzono zmianę dzieją się tu ciekawe rzeczy. Nie raz słyszę pisk opon i dźwięk klaksonów. Czekać tylko, aż dojdzie tu do jakiejś stłuczki

- mówi starszy mężczyzna, mieszkaniec ul. Szymanowskiego, którego spotkaliśmy dziś na skrzyżowaniu. 

W środowy poranek o zmianach na skrzyżowaniu przypominali policjanci z ruchu drogowego. Dwuosobowy patrol dyscyplinował kierowców i wskazywał na ustawione tam znaki drogowe mówiące o zmianie organizacji ruchu.

Policjanci pełniący dziś służbę na tym skrzyżowaniu spotkali się z wieloma osobami „jadącymi na pamięć”. I to jest zachowanie niebezpieczne. Apelujemy o ostrożność rozwagę i zwracanie uwagi na nowe oznakowanie

- mówi podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Dołączamy się do apelu i przypominamy o zachowaniu szczególnej uwagi i ograniczeniu prędkości w obrębie skrzyżowania ulic Moniuszki i Szymanowskiego.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 20

%95.0 %5.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +18
  ~ sad
  Środa, 19.10

  Kierowcy amatorzy....jak mozna jezdzic na pamiec...przeciez widac te nowe linie....wielki znak o zmianie.....ciemnota

 2. 2
  +8
  ~ asd
  Środa, 19.10

  Mozna tam pojechac jezeli ktos ma do zrobienia cos.

 3. 3
  +12
  ~ realista
  Środa, 19.10

  Mogli dac znak stop to by zadzialalo, a tak dzwonow bedzie tam zanim gawiedz sie przyzwyczai.

 4. 4
  +8
  ~ SNAKE
  Środa, 19.10

  to było do przewidzenia że 90% będzie tam jeździć na pamięć

 5. 5
  +2
  ~ pieszy
  Środa, 19.10

  Wszyscy jeżdzimy na pamięć , kto nie ma pamięci nie może być kierowcą .Należy pamiętać co to znaczy na pamięć .trzeba pamiętać ,że na drodze są różnego rodzaju znaki drogowei należy je przestrzegać !! , to powinno się określać człowiek bez pamięci zapominalski,on nie wie czy jedzie ,czy idzie, gamoń

 6. 6
  +11
  ~ KIEROWCA zawodowy
  Środa, 19.10

  Warszawiacy jak mają samochody do kasacji to szukają takiej okazji i podstqwiają grata i kasa jest .

 7. 7
  +3
  ~ mundek
  Środa, 19.10

  ~realista stop to sobie na czole naklej będzie wiadomo że nie myślisz

 8. 8
  +1
  ~ Kierowca
  Środa, 19.10

  Co miała wnieść ta zmiana , konkretnie proszę . Bo coś mi się zdaje ze teraz autobus lini nr 13 będzie miał takie opóźnienia bo jakiś ... będzie wlokl się swoim gratem.

 9. 9
  +4
  ~ Witold
  Środa, 19.10

  Szanowny Panie Redaktorze. Pojazdy jadące ul. Szymanowskiego nie włączają się do ruchu one są w ruchu. Jadąc ul. Szymanowskiego mają obowiązek ustąpienia pierwszeństwa pojazdom jadącym ul. Moniuszki.Proszę poczytać kodeks drogowy i temat : włączanie się do ruchu.

 10. 10
  --2
  ~ abc
  Środa, 19.10

  Pytanie zasadnicze - po jaką cholerę w tym mieście zmienia się organizację ruchu ? Czy stara organizacja przyczyniła się do wielu groźnych kolizji? Co ma to na celu? Nie bardzo rozumiem.... Zmiana dla zmiany czy dla mandatów ? Totalny absurd. Ile lat był stary układ organizacji ruchu? Od wojny czy dłużej ? Komu to przeszkadzało? Czyżby ktoś chciał się wykazać ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.