Środa, 28.09.2022, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Kto kierował taksówką przejeżdżającą na czerwonym świetle? Policja przesłucha jej właściciela. Zobacz film

19.10.2015, 07:00:14 Rozmiar tekstu: A A A
Kto kierował taksówką przejeżdżającą na czerwonym świetle? Policja przesłucha jej właściciela. Zobacz film

Kilkaset złotych mandatu oraz kilkanaście punktów karnych grozić może kierowcy taksówki, który 4 października w brawurowy sposób przejechał na czerwonym świetle skrzyżowanie ulic Robotniczej z Brzeską. Niebezpieczny manewr został nagrany wideo rejestratorem przez naszego Czytelnika. Sprawą zajmują się już elbląscy policjanci, którzy ustalili już właściciela pojazdu. W przyszłym tygodniu ma on zostać przesłuchany.

5 października opublikowaliśmy na naszych łamach nagranie filmowe, na którym widać jak kierowca taksówki ewidentnie łamie przepisy ruchu drogowego. Kierowca renault nie dość, że przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle, to jeszcze ominął stojący samochód z prawej strony! Do zdarzenia doszło w niedzielę, 4 października o godz. 18:47 na skrzyżowaniu ulicy Robotniczej z ulicą Brzeską. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera zainstalowana w aucie naszego Czytelnika.

Jadący przede mną renault taksówkarz, po skręcie w lewo z ul. Okrzei w ul. Robotniczą, zamierzał jechać na wprost przez najbliższe skrzyżowanie z ul. Brzeską. Gdy na sygnalizatorze zapaliło się czerwone światło, nagle przyspieszył i omijając z prawej strony zatrzymujący się przed przejściem dla pieszych pojazd, ruszył pełnym gazem przed siebie. Nie zważał na to, że dla jadących ulicą Brzeską zapaliło się zielone światło. Można tu mówić o dużym szczęściu, że nie doszło do zderzenia z żadnym pojazdem

– relacjonował całe zajście nasz Czytelnik.

O szalonej jeździe nieodpowiedzialnego kierowcy, Czytelnik poinformował także elbląską policję, która rozpoczęła już dochodzenie w tym kierunku.

Sprawą zajmuje się już Wydział Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, pod kątem popełnienia wykroczeń przez kierującego samochodem renault. Ustalono właściciela pojazdu. Zostanie on przesłuchany na komendzie. Termin jego przesłuchania wyznaczony został na 20 października

- poinformował nas podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu.

Pojazd oznakowany był logo jednej z elbląskich korporacji taksówkarskich. Policjanci będą więc ustalać m.in. kto kierował pojazdem i czy jadący nim kierowca wykonywał wówczas obowiązki przewozu pasażerów.

Co może grozić piratowi drogowemu za popełnione wykroczenia?

Za przejechanie przez skrzyżowanie, gdy sygnalizator nadaje czerwony sygnał kierującemu, grozi mandat w wysokości 500 zł i 6 punktów karnych. Dodatkowo mandat w wysokości 100 zł i 6 punktów karnych za niestosowanie się do znaków (kierunki na pasach ruchu) dozwolonego kierunku jazdy. Kierujący może także odpowiadać za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym innego niż kolizja

- wylicza podkom. Krzysztof Nowacki z KMP w Elblągu.

Do tematu ponownie  wrócimy.
 

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ realista
  Poniedziałek, 19.10

  No i brawo! Kierowcy taksowek czuja sie jakby mieli "erke" na dachu - ich przepisy nie obowiazuja. Stad wymuszanie pierwszenstawa, brawurowa jazda na poznym pomaranczowym.Trzeba zrobic z nimi porzadek w koncu.

 2. 2
  +14
  ~ Aisza Kediv
  Poniedziałek, 19.10

  Ich nawet nie obowiązuję włączanie kierunkowskazów, bo i po co ? Chyba widać, że skręca TAXI.

 3. 3
  +3
  ~ turban
  Poniedziałek, 19.10

  jak ma kogos znajomego w PO to nic mu nie zrobia, ba ! ukaraja tego co to nagrywal! tak jest w panstwie PO ze zlodzieja puszczaja wolno a do wiezienia wsadza tego okradzionego bo zaraz znajda na niego jakis paragraf.

 4. 4
  +7
  ~ BONO
  Poniedziałek, 19.10

  Zdarzenie miało miejsce 4 października, a JUŻ 20 PAŹDZIERNIKA sprawca będzie przesłuchany (jak się stawi). Szybka ta nasza policja że hej.

 5. 5
  +2
  ~ poinformowany
  Poniedziałek, 19.10

  No cóż pozostaje właścicielowi nie wskazać kierującego, mandat 500zł BEZ PUNKTÓW KARNYCH. Bravo!.

 6. 6
  +5
  ~ DANTE
  Poniedziałek, 19.10

  ciekawe jak rozwinie sie ta sprawa, czekamy na dalszy ciąg

 7. 7
  +3
  ~ Jasiu
  Poniedziałek, 19.10

  W naszym kraju, nie liczy się że nagrywany popełnił wykroczenie, lecz liczy się kto i w jakim celu to nagrał i upublicznił, skoro właściciel TAXI nie życzy sobie by go nagrywano i umieszczano na YT, nic z tego, że inni nie życzą sobie by taki cfaniak narażał ich na niebezpieczeństwo, takie mamy państwo.

 8. 8
  +6
  ~ janek
  Poniedziałek, 19.10

  przeciez to byly milicant swoego nie rusza sprawa sie rozejdzie po kosciach

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1531870365143