Sobota, 3.12.2022, Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Czy miasto znajdzie rozwiązanie dla problemu ograniczania miejsc postojowych podczas remontu dróg w Elblągu?

12.05.2012, 10:30:54 Rozmiar tekstu: A A A
Czy miasto znajdzie rozwiązanie dla problemu ograniczania miejsc postojowych podczas remontu dróg w Elblągu?
fot. Aleksandra Szymańska

Niedawno informowaliśmy o problemach jakie mieszkańcom miasta i właścicielom punktów handlowych nastręcza remont dróg w ramach "Przebudowy trasy 503 i 504". Mieszkańcy skarżą się, że miasto w nieprzemyślany sposób podchodzi do inwestycji i zauważają, że przewidując przebudowę dróg, a co za tym idzie zamknięcie niektórych z nich, likwidację w związku z remontem skromnych miejsc parkingowych i w skrajnych przypadkach - brak dojazdów  do niektórych punktów handlowych, miasto nie zauważa, że może pośrednio  przyczynić się do likwidacji miejsc pracy osób prowadzących sklepy i działalności i zwolnienia zatrudnianych przez nich pracowników, a co za tym idzie – pośrednio przyczyni się do zwiększenia i tak dużego bezrobocia w mieście.

Z takimi problemami przyszło mierzyć się m.in. przedsiębiorcom skupionym wokół punktów handlowych, zlokalizowanych przy ulicy 12 Lutego. Bali się oni, że i tak ograniczone miejsca parkingowe znajdujące się w ciągu tej ulicy zostaną zlikwidowane, gdyż projekt przebudowy drogi na odcinku ulicy 12 Lutego nanosi, najprawdopodobniej, zmiany w ilości miejsc parkingowych. Nieznany jest los miejsc postojowych znajdujących się przy łączniku drogowym, łączącym ulicę 12 Lutego i Królewiecką. Handlowcy obawiali się, że one także zostaną zlikwidowane lub będą nieczynne, gdyż wjazd w łącznik od ulicy 12 Lutego w trakcie remontu będzie zapewne zamknięty.

Podobnych problemów można szukać wśród przedsiębiorców, których punkty handlowe zlokalizowane są w "miasteczku handlowym" przy remontowanej Alei Armii Krajowej. Tu problem jest bardziej złożony, gdyż poza brakiem miejsc parkingowych, do tej części miasta, z którejkolwiek strony by nie patrzeć, brak dobrego dojazdu. Mieszkańcy mówią w tej sprawie jasno: "Handel w tej części miasta został zamordowany".

Wystosowaliśmy więc prośbę do Biura Prasowego Urzędu Miasta o odpowiedź na pytanie jak podczas zbliżającego się remontu ulicy 12 Lutego miasto ma zamiar poradzić sobie z i tak ograniczonymi miejscami parkingowymi znajdującymi się przy sklepach w ciągu tej ulicy? - W ramach realizowanej inwestycji p.n.: „Przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 504 - 12 Lutego w Elblągu” powstanie możliwie największa liczba miejsc postojowych. Ich lokalizacja, a także ilość uwarunkowania będzie geometrią projektowanego układu drogowego. - mówi Łukasz Mierzejewski z Bura Prasowego Urzędu Miasta.

Przebudowa tego odcinka będzie polegała m.in. na poszerzeniu układu drogowego związanego z budową pasa rozdziału pomiędzy jezdniami, stanowiącego rezerwę pod budowę linii tramwajowej i zagospodarowanie istniejących terenów przyległych. - Z uwagi na charakter tej przebudowy i zachowanie bezpieczeństwa ruchu drogowego, usytuowanie miejsc postojowych będzie równoległe do osi jezdni, co umożliwi jedynie parkowanie wzdłużne. - dodaje Łukasz Mierzejewski.

Z rozmowy przeprowadzonej z zaniepokojonymi wyżej wspominanym stanem rzeczy handlowcami, dowiedzieliśmy się, że przedsiębiorcy z 12 Lutego na własną rękę próbowali występować w swojej sprawie do władz miasta. - Najpierw zbieraliśmy podpisy pod petycją od naszych klientów, którzy przychylali się do tej sprawy z sympatią. - mówił pan Sławomir Bis, właściciel salonu optycznego. – Uważam też, że interpelowaliśmy nie tylko w naszej sprawie, ale w sprawie wszystkich mieszkańców, którzy korzystają z usług pawilonów handlowych, a dotyka ich problem braku miejsc postojowych pod niedużymi sklepami.

W związku z wyżej opisywanymi problemami, które dotknęły przedsiębiorców z 12 Lutego planowane było też spotkanie w tej sprawie z Wiceprezydentem Adamem Witkiem. - Na tym spotkaniu będziemy próbowali przedstawić swoje racje, jak również opisać problem z ograniczeniem miejsc postojowych widziany oczami naszych klientów. - mówił Sławomir Bis. - My naprawdę nie chcemy niczego nowego, ani żeby dodawać nowe miejsca parkingowe. Nie, chcemy albo obecnego utrzymania stanu, a jeśli to niemożliwe to chociaż stworzyć rozwiązania pod względem krótkotrwałych miejsc postojowych, podjazdów lub zatoczek parkingowych. - dodaje handlowiec.

Jak się dowiedzieliśmy, spotkanie już się odbyło, a o jego skutkach i postanowieniach będziemy jeszcze Państwa informować. Może głos występującego w tej sprawie ogółu mieszkańców sprawi, że miasto w przyszłości rozważniej i w sposób planowy i bardziej przemyślany będzie podchodziło do dużych inwestycji pamiętając, że przyświecać powinna im – jak trafnie zauważono na wczorajszych konsultacjach społecznych, przybliżając problem martwego handlu w miasteczku, przy Armii Krajowej – jedna myśl. Przede wszystkim nie szkodzić.

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 6

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ tak!!!???
  Sobota, 12.05

  a gdzie były te kmioty z tych szałasów- jak w ratuszu był wyłożony plan zagospodarowania a potem projekty? Pewnie na Kanarach lub w Maroku - a w tych szałasach pracowali na nich mlodzi za 700 zł.

 2. 2
  +8
  ~ brat
  Sobota, 12.05

  W dupach się poprzewracało. Ważniejszy interes kantoru niż miasta? To trzeba było sklepik w Jegłowniku sobie otworzyć.

 3. 3
  +7
  ~ jan
  Sobota, 12.05

  zrobic mega parking w miejscu gdzie miala stanac galeria handlowa i po problemie

 4. 4
  +2
  ~ Do tego co napisał że się w dupach poprzewracało
  Sobota, 12.05

  Bajzel jak zwykle w UM wszystko wychodzi zawsze po rozpoczęciu robót .Klient zawsze na drugim miejscu

 5. 5
  0
  ~ nord
  Sobota, 12.05

  Jezeli Zarzadowi Dróg i Prezydentowi wydaje sie ,że idealny mieszkaniec Elblaga to ten co jeżdzi rowerem/ gdzie ścieżki rowerowe ? / , tramwajem lub autobusem z dziesięcioma siatkami zakupów , a sklepy prywatne , samochody i miejsca parkingowe w 2012 roku to wsteczność i przeżytek , to prosze samemu dać pierw przyklad nieużywania aut , lub udać się do najbliższego psychiatry., a przede wszystkim zmienić pracę.Pamiętajcie , że to urzednik jest dla mieszkańca i z naszych podatkow utrzymywany i w jego problemy powinien się wsluchiwać i mu pomagać , a nie odwrotnie.

 6. 6
  +5
  ~ te!! nord
  Sobota, 12.05

  zagalopowałeś się chyba - z jakich podatków - te pożlsieboże byznesmeny z tych bud przy 12-lutego tak kombinuja, tak koszty napędzają, że podatki płacą tyci tyci lub wcale - wykazuja same straty ale dooopy wozić terenówką wprowadzoną w koszty a to prosze bardzo. Tam stoja ich samochody - klientow policzyc na jedenej rece. Miasto plany wykłada diżo wczesniej - trza było sie intersowac tym w czasie planowania. Prezydencie - robic swoje i nie przejmowac sie tym tałatajstwem. Mieli czas mogli brac udział w sporządzaniu planów i projektów. A na czas budowy - niech zamkną i jadą na Galapagos - wszak to umieja tylko robic.

 7. 7
  +2
  ~ nie widzę problemu
  Sobota, 12.05

  przecież tych miejsc jest tyle samo co było przed remontem czyli całe g....

 8. 8
  --3
  ~ baluś
  Sobota, 12.05

  jak ta ulica ma wyglądać po przebudowie? czy ktoś wie?

 9. 9
  0
  ~ emeryt
  Niedziela, 13.05

  poza budową dodatkowych dwóch pasów od Feniksu do ronda przy Alstomie nie widzę sensu pozostałych inwestycji , w tak kryzysowej ponoć sytuacji finansowej miasta.

 10. 10
  0
  ~ marek
  Poniedziałek, 14.05

  się śmiejecie, no tak!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1742849349976