Niedziela, 25.09.2022, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Staromiejskie słupki nie wytrzymują agresji wandali

28.02.2008, 18:58:16 Rozmiar tekstu: A A A
Staromiejskie słupki nie wytrzymują agresji wandali

Jak bumerang powraca temat słupków na Starówce, do których widoku przyzwyczaiła się już większość mieszkańców Starówki. Jednak jak widać na załączonych zdjęciach nie każdy je do końca akceptuje.

Staromiejska ulica Mostowa wyraźnie nie ma szczęścia. Niedawno co oddana do użytku co rusz wymaga poprawek. Gdzieniegdzie nierówna, wystająca lub zapadnięta kostka to nie jedyny mankament tej uliczki. Tym razem sprawa tyczy się nowych śmietników.

Sprawa okazała by się błaha, gdyby nie fakt, że śmietnik został niemal wyrwany z chodnika. Nie widać przy nim żadnych uszkodzeń wynikających z uderzenia samochodem. Pojawia się pytanie – niedokładny montaż, czy nadprzyrodzona siła złośliwego przechodnia?

- Temat przewróconych śmietników, czy tez słupków jest nam dobrze znany. Zdarzają się też przechylone latarnie. Albo ktoś ma bardzo dużo siły, którą wyładowuje na tych elementach, albo mocowanie jest rzeczywiście niedostateczne – powiedziała nam Teresa Malentowicz, naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego.

Spacerując po Starówce można się natknąć także na zniszczone słupki, czy też puste po nich miejsca, tak jak na ulicy Wieżowej, przy budynku Poczty Polskiej.

Zarówno na ulicy Mostowej, jak i na Wieżowej, widać, że mocowanie jest niewystarczające i słupki są po prostu za płytko wkopane w ziemię. Dewastacja słupków to nie tylko problem Starego Miasta. Podobnie jest w centrum, np. na ulicy Hetmańskiej, gdzie górna kopuła słupków jest ułamana. Można się jedynie domyślać, komu i w jakim celu posłużyły te metalowe elementy, które są niezwykle „chodliwym” towarem zwłaszcza w elbląskich skupach złomu.

Warto zwrócić też uwagę na stare, pamiętające jeszcze poprzedni ustrój, słupki malowane na kolor biało-czerwony. Pomimo upływu lat, większość z nich, stoi na swoim miejscu będąc wciąż w dobrym stanie. Widać niegdyś uwzględniano działalność wandali.

Zapytaliśmy w Zarządzie Dróg czy w sprawie zdewastowanych słupków zostaną podjęte jakieś kroki. – Starówka jest kontrolowana, tak jak inne ulice i jeżeli zajdzie potrzeba wymiany lub wstawienia nowych słupków, zostanie to zrobione – poinformował nas Marek Pawlikowski, zastępca naczelnika Zarządu Dróg elbląskiego magistratu.

Na tym się nie kończy. Naczelnik Wydziału Inwestycji zapewniła nas, że przyjrzy się sprawie i jeżeli poprawki będą wymagane, to zostaną wykonane. Jest to szczególnie istotne, zwłaszcza, że w tym roku nowy wizerunek zyska ulica Kowalska, na której takie niedociągnięcia nie powinny już mieć miejsca. Dodać należy również, że, ku uciesze mieszkańców Starówki, w tej części miasta pojawią się kamery, co znacznie ograniczy akty wandalizmu.

Milan

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Mostowa.
  Czwartek, 28.02

  Widać na każdym kroku "kulturę" niektórych mieszkańców miasta. Ten słupek ze śmietnikiem zniszczyl akurat jakiś matoł cofając swoim samochodem. Mostowa - jej budowa była wręcz legendarna, ci "fachowcy" katujący w cieniu drzew i kamienic piweńko i papieroski co 10 minut. 100 metrów ulicy budowali rok czasu!! To jak ci bohaterowie serialu "Rancho". Kamienne obudowy włazów kanalizacyjnych, studzienek - już mają dziesiątki ubytków! Czy ktoś pociągnie wykonawców do odpowiedzialności? Czy jest na to "robotę" jakaś gwarancja ? To wszystko woła o pomstę do nieba! Na Starym Mieście trzeba ustawić takie "słupki" jak przed Urzędem Skarbowym - granitowe/kamienne!!! Do świadomości tępaka i chama można trafić tylko i wyłącznie przez zadanie mu bólu!

 2. 2
  0
  ~ anonim
  Czwartek, 28.02

  Na każdą budowę jest gwarancja, więc napewno będa naprawiac to co zrobili zle. Jełopom, ktorzy niszcza trzeba dac teren do przekopania po drugiej stornie kanalu.

 3. 3
  0
  ~ Janos
  Czwartek, 28.02

  Te słupki na Starym mieście to bzdura. Dobrze, że je ktoś niszczy.

 4. 4
  0
  ~ Jarek
  Piątek, 29.02

  Jak najszybciej trzeba zainstalować monitoring na Starówce. Wtedy od razu będzie widać kto niszczy naszą piękną Starówkę :)

 5. 5
  0
  ~ Zenon - zza słupka
  Piątek, 29.02

  Co Janos - przeszkadzają ci słupki? Chciałbyś przejechać się swoim złomem - Golfem czy Banditen Motor Wagen po Starym Rynku? Najeżdżać ludzi idących do Katedry? Zagłuszać rozmowy murzyńską i antycywilizacyjną "muzyką" (typu łup, łup, łup, itd.) i hukiem z tłumnika zrobionego z poniemieckiej rynny dachowej zasmradzać powietrze ? Pomarzyć może sobie jak Jożin z Bazin, matołku niewyuczalny!

 6. 6
  0
  ~ anonim
  Piątek, 29.02

  Az trzy kamery pojawia sie na Starym Rynku juz w tym roku. Jedna na skrzyzowaniu z Wigilijna, nastepna z Rybacka, a nastepna z Garbary. Oprocz tego bedzie tez kamera na Bulwarze.

 7. 7
  0
  ~ częsty przechodzień
  Sobota, 01.03

  Do wszystkich tych reklamacji chciałbym dodać jeszcze jedną. Chodzi mi o ławeczki np. obok wieży z zegarem. Nie podejrzewam złodzieja który by przyszedł z kluczem i odkręcił nakrętki a następnie je rzucił pod ławkę razem z odpadającymi deskami. Wydaje mi się że od początku były słabo przykręcone. A śruby które wiązały ławkę z podłożem poszły już tam gdzie prawdopodobnie w niedługim czasie pójdą ławki albo to co z nich zostało. Przykro patrzeć.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2245759963989