Sobota, 1.10.2022, Imieniny: Danuta, Igor, Remigiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Z wybitą szybą i urwanym wydechem zalega przy pętli

19.02.2008, 15:44:11 Rozmiar tekstu: A A A
Z wybitą szybą i urwanym wydechem zalega przy pętli

W listopadzie ubiegłego roku interweniowaliśmy w sprawie pozostawionego na chodniku w centrum miasta starego Opla. Dziś podejmujemy kolejną interwencję, dotyczącą tym razem zdezelowanego, dostawczego Fiata Ducato, który zajmuje miejsca na parkingu przy pętli tramwajowej na ul. Ogólnej.

W tej sprawie, tradycyjnie już zgłosiliśmy się do Straży Miejskiej, która zajmuje sie tego rodzaju przypadkami. Poprzednią informację od mieszkańców dostaliśmy w listopadzie i dotyczyła ona Opla Vectry pozostawionego na chodniku przy ulicy 1-go Maja. Wówczas działania funkcjonariuszy zakończyły się powodzeniem.

Tym razem problemem jest dostawczy Fiat, który blokuje miejsce parkingowe przy pętli tramwajowej. Jak dowiedzieliśmy się od dyżurnego Staży Miejskiej, sytuacja jest praktycznie rozwiązana. - W sprawie Fiata Ducato trafiło w ostatnich dniach pismo do Prezydenta Elbląga, więc temat jest już nam znany – przekazał nam dyżurny.

Właściciel pojazdu, tak jak w ostatnim przypadku przebywa obecnie za granicą, ale jego żona zobowiązała się do usunięcia pojazdu do końca lutego.

Zbita szyba boczna i poobijana kamieniami przednia oraz urwany układ wydechowy świadczą o fatalnym stanie samochodu. Dopiero zgłoszenie mieszkańców i interwencja Straży Miejskiej, przypomniała właścicielowi auta o pewnych obowiązkach.

Mimo wszystko, takie przypadki zdarzają się stosunkowo rzadko, a rozwiązywane są bardzo szybko. I całe szczęście, bo takich osobliwych „pomników przyrody” wątpliwie zdobiących miasto nam nie potrzeba.
Milan

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ anonim
  Wtorek, 19.02

  Pomyslec ze samochodu na dluzej nie mozna postawic, bo przeciez wlasciciel postawil ten samochod i byl on w dobrym stanie, dopiero po okresie dlugiego stania zaczely sie jego dewastacje.

 2. 2
  0
  ~ anonim
  Środa, 20.02

  Może w końcu straż miejska zajmie się też renault stojącym prawie na środku ulicy Kalenkiewicza 20 (zalega tam od stycznia) - jak do tej pory zero reakcji na zgłoszenia mieszkańców. Chyba musi się wydarzyć jakieś nieszczęście, żeby zauważyli problem (np. brak dojazdu dla straży pożarnej czy karetki).

 3. 3
  0
  ~ jo
  Środa, 20.02

  ten samochod stoi tam od wrzesnia! trzeba byc kretynem zeby nie zobaczyc ze jest uszkodzony i porzucony... sprawna elblaska policja... na co moje podatnki ida...

 4. 4
  0
  ~ Rysio z Klanu
  Czwartek, 21.02

  Straż Miejska zamiast interweniowac aby auto usunąc powinna zająć się znalezieniem BURACTWA, które doprowadziło do zniszczenia tego samochodu.(ale to zadanie jest chyba za trudne dla nich) Z tego co pamiętam samochód postawiono na parkingu (tam gdzie samochody winny stać) w stanie nieprzypominającym ten ze zdjęć. Fakt jest taki, że elbląska młodzież (dla zabawy) nie potrafi nic innego jak tylko niszczyć: przystanki autobusowe, samochody etc. Po co ? Pewnie aby zaimponować dziewczynie równie inteligentnej jak on sam !! Prawda jest taka, ze przystanek, samochód nie odda...

 5. 5
  0
  ~ regularni płatnicy podatków
  Piątek, 22.02

  Straż Miejska demonstruje szczyty swej indolencji!!! I to już po raz drugi w niedługim czasie! Poprzednio wykonali tysiące zbędnych (bezskutecznych) czynności by załatwić sprawę źle parkującej Vectry! Teraz jest podobnie! Kto tam tymi ludźmi kieruje! Panowie - ODHOLOWANIE złomu na najbliższy parking strzeżony i finito!! Zrozumiano? Compree? Capito? Poniali ? Einverstanden? To właściciel tego złomu ma Was szukać, albo swego złomu, a nie odwrotnie !!!! Nas podatników - nie stać na Waszą indolencję i bezmyślną rozrzutność pieniędzy podatników!

 6. 6
  0
  ~ anonim
  Piątek, 22.02

  Łatwo tak mowic z poziomu laika... Przepisy sa wciaz powalone

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0062329769135