Czwartek, 18.04.2024, Imieniny: Klara, Robert, Rudolf
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

„Aleksandry” rozdane. Ten wieczór należał do Teresy Suchodolskiej, Dariusza Siastacza i Mikołaja Ostrowskiego

23.03.2024, 23:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Aleksandry” rozdane. Ten wieczór należał do Teresy Suchodolskiej, Dariusza Siastacza i Mikołaja Ostrowskiego
Fot. AK

Od kilkunastu lat Międzynarodowy Dzień Teatru na elbląskiej scenie świętowany jest hucznie. Z tej okazji u Sewruka organizowana jest gala, podczas której najważniejszym puntem jest wręczenie statuetek „Aleksandra”. Podczas dzisiejszego (23.03.) celebrowania święta ludzi teatru nagrodzeni zostali m.in. Teresa Suchodolska, Dariusz Siastacz i Mikołaj Ostrowski.
 

 

 


Uroczystość tradycyjnie odbyła się na dużej scenie Teatru im. Aleksandra Sewruka. Po raz pierwszy pod dyrekcją Pawła Kleszcza. - To jest święto wszystkich pracowników teatru – podkreślił.Orędzie z okazji 62. Międzynarodowego Dnia Teatru, który napisał Jon Fosse (pisarz i dramaturg, uznawany za jednego z najwybitniejszych współczesnych dramatopisarzy norweskich, laureat literackiej Nagrody Nobla) odczytała Maria Makowska-Franceson.

 


Statuetki za Kobiecą i Męską Rolę roku przyznaje Kapituła w składzie: Kamila Jabłonowska (przewodnicząca Kapituły, redaktor naczelna info.elblag.pl), Jacek Żukowski (redaktor naczelny Telewizji Truso), Aneta Pastuszka (dziennikarka Telewizji Truso), Teresa Wojcinowicz (prezes Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego) oraz Aleksandra Buła (pracownik działu komunikacji społecznej Biblioteki Elbląskiej). Nad przebiegiem obrad Kapituły czuwała niezawodna Jolanta Nidzgorska, pracownica elbląskiego teatru.

 


W tym roku w kategorii Kobieca Rola Roku nominację otrzymały: Teresa Suchodolska za rolę Marty Bradshaw w spektaklu „Przyjazne dusze”, Karina Węgiełek za rolę Susie Cameron w „Przyjaznych duszach” i debiutująca na elbląskiej scenie Patrycja Bukowczan za rolę w spektaklu „Miś. Początek”.

 

 


Ostatecznie statuetka „Aleksandra” trafiła do Teresy Suchodolskiej, która wraz z dyrektorem teatru współprowadziła Galę.
 

 

 

Pięknie dziękuję. To zawsze jest zaskoczenie i wzruszający moment. Dziękuję kapitule, dziękuję swoim kolegom. Nasza współpraca sprawia, że robimy te role ciekawe i takie, które państwo lubicie oglądać. Dziękuję państwu, którzy przychodzicie każdego roku i czujemy ten życzliwy uśmiech z widowni

 

 

– mówiła Teresa Suchodolska.

 


W kategorii Męska Rola Roku po raz pierwszy nominowany został jeden aktor - Dariusz Siastacz, którego kunszt aktorski zwrócił szczególną uwagę członków Kapituły w trzech odsłonach: Jacka Camerona w "Przyjaznych duszach", Adriana Końca w "Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna" i Arlekina w "Słudze dwóch panów". Najwięcej głosów otrzymała ta ostatnia rola.

 

 

To ogromne wyróżnienie, ale również taka mobilizacja i przykaz nakazujący pracować dalej dla państwa przyjemności, zabawy i rozrywki tak dobrze, jak tylko to potrafimy. Dziękuję bardzo

 

 

– zaznaczył Dariusz Siastacz.Nagroda Publiczności została przyznana Mikołajowi Ostrowskiemu, który otrzymał 223 głosy.
 

 

 

Ja się naprawdę tego nie spodziewałem. To nie jest tak, że ja teraz gram. Jest mi trochę przykro, bo wiszę koleżance butelkę whisky, bo się założyłem, że nie wygram. 150 zł jestem w plecy, ale nagroda finansowa to zrekompensuje. Bardzo się cieszę i dziękuję z serca i z wątroby, bo w naszym zawodzie to też bardzo istotny organ

 

 

– śmiał się Mikołaj Ostrowski.

 


„Aleksander” w kategorii Najwierniejszy Widz Zbiorowy otrzymał Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pasłęku. - Bardzo, bardzo serdecznie dziękuję. Myślę, że to jest taka małą mobilizacja do tego, żeby przyjeżdżać do Elbląga i odwiedzać naszych cudownych aktorów – mówiła Helena Mendelewska z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 


W kategorii "Przyjaciel teatru" doceniona została firma Reproskan. - W imieniu całego zespołu dziękuję bardzo za to cudowne wyróżnienie. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy współpracować z teatrem. Nasza firma stara się zawsze angażować w środowisko lokalne i to jest dla nas bardzo ważne- powiedziała Alina Konikowska, przedstawicielka firmy Reproskan.O część artystyczną zadbali Marta Masłowska i Mikołaj Ostrowski, którzy wykonali, ku uciesze publiczności, kilka piosenek. Na koniec monolog Jona Fossego (laureat Nagrody Nobla) pt. „Tak było” zaprezentował Dariusz Siastacz.

 

 

 

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Rozdanie Aleksandrów ( zdjęć 28 )
Dodano: 2024-03-23 | Fot. AK
0

Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Jana
  Sobota, 23.03

  No i pięknie. Mamy świetny zespół teatralny.

 2. 2
  +8
  ~ Az żal patrzeć
  Sobota, 23.03

  Wstyd patrzeć na salę, pusto, smutno i nudno! Ludzie po prostu mają dość POlitykow i polityki zwlaszcza lans w instytucjach kultury ! Bylo tego za duzo i dziś widać tego smutny efekt, a szkoda bo to fajny i wazny dzień dla naszegovl teatru! Nie chce się tylko ogladać starej nomenklatury ciągle

 3. 3
  +6
  ~ Smutny widok sali
  Sobota, 23.03

  A jeszcze niedawno pytano naszych kandydatow do tronu o kulturę i sztukę! I co gdzie oni są?jeden w szuwarowo bagiennym Olsztynie ktory zabral caly potencjał Elbląga, inni sprzątają samorząd a inni tylko piszą i mówią! Tak więc wygląda kultura i sztuka! A aktorom gratulacje

 4. 4
  +5
  ~ Taki z tego morał
  Sobota, 23.03

  I znowu lansik przedwyborczy no bo jak inaczej , czy kiedyś wróci tu normalność obcowania ze sztuką bez podtekstów politycznych! Po sali widać że ludzie tez mają tego dość

 5. 5
  +4
  ~ ByłaFanka
  Niedziela, 24.03

  Rozumiem, że nie ma innych aktorów w tym Teatrze, skoro za rolę męską aż trzy nominacje musiał dostać Pan Siastacz? "Aktor", który przez tyle lat grał rolę drugoplanowe nagle staje się "gwiazdą", a w zasadzie maskotką pana dyrektora... Głębokie dno i metr mułu panie dyrektorze...

 6. 6
  +9
  ~ Takie czasy
  Niedziela, 24.03

  Jak widać dominuje zasada uznania bądź nie uznania , a każdy ma swoją ulubioną trupę nie tylko w teatrze ,nie zawsze pracą trzeba zasłużyć.....

 7. 7
  +4
  ~ Pusto i nudno
  Niedziela, 24.03

  Oprócz elyty -:)) która w pędzie do koryta jest wszędzie puchy, o czym to swiadczy???

 8. 8
  --6
  ~ asad
  Niedziela, 24.03

  Do wszystkich, którzy komentują, że było "pusto": Co w takim razie stanęło na przeszkodzie, abyście zakupili bilet i wzięli udział w tym wydarzeniu? Cena 30 złotych to nie tylko koszt biletu, ale również wsparcie dla Elbląskiego Teatru, co w żadnym wypadku nie jest wygórowaną kwotą. Dodatkowo, monolog Pana Siastacza na zakończenie wydarzenia tylko wzmocnił moje przekonanie, że jego nagroda i nominacja do Męskiej Roli Roku były w pełni zasłużone. Gratulacje dla całego zespołu Teatru za udany 2023 roku.

 9. 9
  +9
  ~ Slabe
  Niedziela, 24.03

  No słabo to wygląda

 10. 10
  +2
  ~ Taczki pod ratusz
  Poniedziałek, 25.03

  I znów ten najgorszy w historii prezydent Elbląga Wróblewski. Już nie można patrzeć na tego nieroba.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2152791023254