Czwartek, 28.09.2023, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Zobacz, co odbędzie się podczas Elbląskiego Święta Muzyki

06.06.2023, 11:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zobacz, co odbędzie się podczas Elbląskiego Święta Muzyki
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)
REKLAMA

W tym roku Elbląskie Święto Muzyki potrwa kilka dni. - Dzięki dofinansowaniu udało nam się organizować bogatszy program rozłożony bardziej w czasie – stwierdził Wojciech Minkiewicz ze Stowarzyszenia Kulturalnego Co Jest?. - W tym roku Święto Muzyki nie zawęża się do jednego dnia.


Wydarzenia zaplanowano na 16 czerwca (piątek), 17 czerwca (sobota), 18 czerwca (niedziela). - 16 czerwca, o godz. 17.00, zaplanowaliśmy motoryzacyjną paradę uliczną z autami wszelkiej maści. Od piętrowego autobusu po amerykańskie klasyki. Będą też motocykliści. Z pokładu autobusu będzie wydobywać się muzyka. Trasa będzie przebiegać od Hali MOSiR przy Grunwaldzkiej, przez Grunwaldzką, Hetmańska, 12 Lutego, do okolic CH Ogrody - zapowiadał Wojtek Minkiewicz.Kolejnego dnia, 17 czerwca, Stowarzyszenie zaprasza na Górę Chrobrego. - Po ubiegłorocznych doświadczeniach mieliśmy głosy, by jak najwięcej rzeczy robić na Górze Chrobrego. Wyszliśmy naprzeciw tym oczekiwaniom – mówiła Beata Branicka, prezes Stowarzyszenia.
 

17 czerwca zapraszamy na muzyczny piknik. O godz. 15.00 do 18.00 będzie się tam dużo działo. Będzie strefa animacji. (…) Planujemy strefę relaksu z hamakami. Będą też dwie sceny. Jedna na szczycie Góry Chrobrego i tam zagra gdańska formacja Klawo. A na dole Góry będzie scena, gdzie zagra nasza elbląska formacja Groovno. O godz. 21.00 zagra Skubas

– opowiadała Beata Branicka.


Tego dnia na pętlę na Marymonckiej będzie można dojechać za darmo zabytkowym tramwajem, w którym... będzie można usłyszeć muzykę na żywo. - W tramwaju będą odbywać się koncerty – dodał Wojtek Minkiewicz. - Zaplanowaliśmy troje artystów. To będzie kolejny muzyczny akcent.


Na Górze Chrobrego będzie też można zobaczyć nietypową wystawę. - Niech pozostanie niespodzianką to, jak będzie wyglądać wystawa. Na pewno będzie niekonwencjonalna – zaznaczył Wojtek Minkiewicz.


- Liczymy, że będzie spektakularna – dodała Beata Branicka.


Na niedzielę (18.05.) zaplanowano też wiele atrakcji. - 13 muzycznych stacji będzie na Starówce. Wystąpi ponad 20 grup muzycznych. Reprezentowane będą prawie wszystkie gatunku muzyczne – mówił Wojtek Minkiewicz. - Staramy się to zrobić w ten sposób, żeby te stacje minimalnie zazębiały się z harmonogramem prezentacji, żeby można było przejść wszystkie stacje i coś zobaczyć. Zawsze towarzyszy nam strefa animacji dla dzieci. Tym razem będzie ona na przystani Grupy Wodnej.
 

Po raz pierwszy odbędzie się koncert dedykowany dzieciakom. Wystąpi grupa Czereśnie, która była nominowana do nagrody Fryderyków za płytę skierowaną do dzieci. Od godz. 15.00 do 18.00 dzieciaki będą miały wiele frajdy

– zapewniał Wojtek Minkiewicz.O godz. 19.00 odbędzie się parada. - Nowością jest to, że w tym roku paradę otworzy Elbląska Orkiestra Wojskowa – dodał Wojtek Minkiewicz. - O godz. 20.00 na dziedzińcu elbląskiego muzeum odbędzie się koncert Vito Bambino, na który wejściówki praktycznie już się rozeszły. Zostało nam ich jeszcze trochę. Będziemy je rozdawać uczestnikom parady.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Kass
  Wtorek, 06.06

  Podziwiajmy piękne samochody dopóki to jest legalne

 2. 2
  +1
  ~ Anna L.
  Wtorek, 06.06

  Pan Wojciech Minkiewicz odrabia dzieciństwo.

 3. 3
  +1
  ~ anna
  Wtorek, 06.06

  To Pan Minkiewicz powinien być Dyrektorem Wydziału Kultury w Elblągu .

 4. 4
  +2
  ~ ewaaaa
  Środa, 07.06

  Cudownie! Wprowadzacie nutę życia w to miasto. Więcej!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3696978092194