Wtorek, 6.12.2022, Imieniny: Mikolaj, Emilian, Leontyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

3 powody, dla których warto przyjść na Repliki

11.09.2022, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
3 powody, dla których warto przyjść na Repliki

Jak co roku Kino Światowid organizuje Elbląskie Repliki. Aktualnie 47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni do zaoferowania ma wiele przedpremier i debiutów. Wydarzenie trwać będzie od 12 do 17 września.


Elbląskie Repliki towarzyszą Festiwalowi od początku. Tegoroczne wydanie również dorówna wysokim poziomem swoim poprzednikom. Na widzów czeka aż 9 seansów produkcji, które startują w Konkursie Głównym. W programie figurują filmy debiutantek i debiutantów oraz cenionych twórców. Wszystkie mają szansę w rywalizacji o statuetkę Złotych i Srebrnych Lwów, a także szereg indywidualnych nagród. Jednak szczególnie moją uwagę przykuły 3 seanse. 


Zacznę od wyróżniającego się pomysłu Jerzego Skolimowskiego. Pokazuje on świat z perspektywy wyjątkowego zwierzęcia. IO (plus za wykorzystanie w tytule wyrazu dźwiękonaśladowczego) to opowieść o osiołku, który, tak jak każdy z nas, musi uporać się z kaprysem losu. Spotka na swojej drodze zarówno radość, również i ból. Czy nacisk ze strony otoczenia wpłynie na utratę jego niewinnego spojrzenia?


Zadra Grzegorza Mołdy przekonała mnie tym, że jestem nie tylko podobna wiekowo do bohaterki. Obie jesteśmy marzycielkami, a cały świat stoi przed nami otworem. Młoda dziewczyna bardzo chce zostać sławną raperką. Jednak by dosięgnąć gwiazd, musi najpierw zdecydować co jest dla niej ważniejsze: muzyka czy szansa na miłość? W końcu najsilniejszym rozpraszaczem są właśnie uczucia.


Gdzie najlepiej żyć beztrosko? Gdzie zapomnimy o przeszłości? Gdzie będziemy trwać w bańce, która w końcu pęknie? Odpowiedzią jest małe nadmorskie miasteczko. Głupcami Tomasza Wasilewskiego określa się parę odbiegającą od społecznych norm. Tę zakazaną i (nie)szczęśliwą, której wystarczył jeden zgrzyt w postaci syna kobiety. Na nowo muszą zdefiniować czy to co ich łączy, jest na tyle silne żeby przetrwało.


Tegoroczna selekcja filmów w Konkursie Głównym zawiera szeroki wybór, który zaspokoi gust każdego widza. Oprócz rekomendowanych przeze mnie filmów, w repertuarze znajdują się również: Johnny Daniela Jaroszka, Brigitte Bardot cudowna Lecha Majewskiego, Strzępy Beaty Dzianowicz, Cicha ziemia Agnieszki Woszczyńskiej, Chleb i sól Damiana Kocura oraz Iluzja Marty Minorowicz. Który z nich zyska największą sympatię wśród widzów? Dowiesz się uczestnicząc w Replikach.


Więcej informacji na stronie.

 

Karolina Ostrowska

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2913289070129