Sobota, 16.10.2021, Imieniny: Florentyny, Ambrozego, Gawla
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Czy nazwałaby Pani siebie optymistką? 

12.09.2021, 09:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Czy nazwałaby Pani siebie optymistką? 

Czym żyje dzisiaj młodzież? Czego nie słyszymy? Co młodzi chcieliby, żebyśmy bezpośrednio od nich wiedzieli? Przyjdź, zobacz, usłysz i poczuj. Zapraszamy w środę- 15 września o godz. 17:00 do Centrum Sztuki Galeria El. Wstęp bezpłatny. 


15 września w Centrum Sztuki Galeria El odbędzie się event przygotowany przez uczestników projektu „FAS-cynaci kompas życia” realizowanego przez Forum Animatorów Społecznych z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Funduszy EOG. 
 

Projekt skierowany jest do 22 młodych ludzi z Elbląga i okolic. W ramach projektu młodzież realizuje różne działania  m.in. biorą udział w warsztatach artystycznych, zdobywają wiedzę z zakresu komunikacji i kompetencji społecznych, organizują wypady do lasu, robią pizzę i ciasteczka, uczą się chodzić na szczudłach czy prowadzą niespieszne rozmowy na istotne i mniej istotne tematy. Jednym z założeń projektu było też stworzenie przez młodzież spektaklu w którym opowiedzą o ważnych dla siebie tematach. – Spektakl powstał podczas wyjazdu wakacyjnego do Stodolarni w Oleśnie – mówi Zyta Wrzos, koordynator projektu

– Młodzież pracowała wspólnie z instruktorem teatralnym, który pomógł im wydobyć z siebie coś osobistego i nadać temu kształt. Grupa bardzo szybko weszła w proces twórczy i w niecałe 10 dni stworzyła spektakl z autorskimi tekstami i treściami, które ich inspirowały. A, że miejsce w którym tworzyli trafiło do ich serc to nazwali siebie Teatrem Stodoła. 
Teatr Stodoła stworzył spektakl „Czy nazwałaby Pani siebie optymistką?” i zaprezentuje go podczas przygotowanego przez siebie eventu w najbliższą środę, 15 września. 

 – Podczas pobytu w Oleśnie dwie osoby szczególnie złapały bakcyla teatru – dopowiada koordynator - Wynik był taki, że po powrocie do Elbląga, Karina i Marta postanowiły stworzyć coś jeszcze.. i tak powstał Teatr Ramota, który podczas eventu pokaże krótką formę „Odklejka”.

A w przerwie pomiędzy spektaklami - Zapraszamy do skorzystania z propozycji: słodkiego poczęstunku przygotowanego przez Kompasy, możliwości malowania i wzorzenia swojego ciała, niespiesznego pogrywania przy karciankach, a jeśli warunki pogodowe nam dopiszą, na zewnątrz Galerii, przez godzinę, będzie można też potrenować podstawy sztuki kuglarstwa – dopowiada Jola Prokopowicz, animatorka towarzysząca młodzieży w projekcie. 

Młodzież Kompasowa nie tylko tworzy i potrafi zadbać o ciekawie spędzony czas ale także  dba o innych ludzi i o środowisko. 

- Przy stołach z łakociami i piciem będą jednorazowe naczynia. Mimo to zachęcamy do inicjatywy wzięcia ze sobą choćby swojego kubeczka – bo może się okazać, że nie tylko zrobi się nam w serduszkach bardziej zielono, ale też będzie można poczuć się jak u siebie – zachęca animatorka Jola

– Warto też zabrać ze sobą portfele bo podczas eventu będziemy zbierać pieniądze na wsparcie leczenia i rehabilitacji małego Mikołaja. O akcji „Obudź się Miki” można dowiedzieć się z facebook.com/obudzsiemiki. Zbiórkę przeprowadzimy pod patronatem Fundacji Elbląg.
 

Więcej o „Kompasie” można poczytać https://www.facebook.com/kompas.elblag
Forum Animatorów Społecznych
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Wasz fan
  Miesiąc temu

  Brawo Kompasy!!! Trzymajcie tak dalej, ciepło się robi na serduchu :)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.