Niedziela, 24.10.2021, Imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Przypominamy o elbląskim telefonie zaufania

10.09.2021, 10:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Przypominamy o elbląskim telefonie zaufania

Numer telefonu 574 694 774 cały czas dostępny dla dzieci, młodzieży i ich rodziców
 

Od maja br. funkcjonuje nowe, bezpłatne i anonimowe telefoniczne wsparcie dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 574 694 774 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy przeżywający trudności w okresie pandemii koronawirusa mogą uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonej kadry specjalistów: psychologa oraz terapeuty ds. uzależnień. Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego: telza@o2.pl  Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Gminy Miasto Elbląg.

 
Celem inicjatywy pomocowej pn. „Przyjazny numer – elbląski telefon zaufania wsparciem dla dzieci, młodzieży i ich rodziców w pandemii” jest profilaktyka i przeciwdziałanie problemom dzieci i młodzieży, w tym konsekwencji izolacji rówieśniczej spowodowanych stanem epidemii COVID-19. Równolegle  priorytetowe jest zapewnienie właściwego wsparcia rozwoju psychofizycznego młodych ludzi. Każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych może zadzwonić pod bezpłatny numer telefonu.

W warunkach izolacji wielu młodych ludzi było zmuszonych sobie poradzić od nowa z różnego rodzaju sytuacjami i związanymi z tym emocjami. Ponadto to najmłodsi wielokrotnie są ofiarami przemocy słownej oraz  fizycznej ze strony rówieśników lub osób dorosłych i to oni najczęściej są osamotnieni i nie mają odwagi porozmawiać o swoich problemach. Dzięki wdrażanemu wsparciu dzieci mogą kontaktować się ze specjalistami  w trzy dni robocze: we wtorek, czwartek: 10.00-16.00 i sobotę: 12.00-18.00 i otrzymać profesjonalne  wsparcie w skomplikowanych sytuacjach.

Dyżurujący specjaliści są gotowi do świadczenia pomocy nawet w najtrudniejszych przypadkach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła ją otrzymać.Osoby dorosłe, opiekunowie i nauczyciele, którzy mają problemy z młodymi ludźmi także mogą zgłaszać się do naszych konsultantów. Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo.


Zadanie publiczne pn. „Przyjazny numer – elbląski telefon zaufania wsparciem dla dzieci, młodzieży i ich rodziców w pandemii” jest współfinansowane ze środków Gminy Miasto Elbląg.
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.