Sobota, 15.06.2024, Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

„Truso – legenda odkryta. 40 lat badań osady” – wernisaż wystawy plenerowej

07.09.2021, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Truso – legenda odkryta. 40 lat badań osady” – wernisaż wystawy plenerowej

Przy okazji prac nad kolejnym tomem Studiów nad Truso, Muzeum Archeologiczno-Historyczne przygotowało plenerową wystawę promującą nowe wydawnictwo. 
 

Już w piątek 10 września o godz. 17:00 na dziedzińcu Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu odbędzie się wernisaż plenerowej wystawy „Truso – legenda odkryta. 40 lat badań osady”, opowiadającej historię 40 lat badań archeologicznych prowadzonych na jedynej skandynawskiej osadzie z terenu dzisiejszej Polski. Wystawa została dofinansowana ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


W trakcie spotkania o historii Truso opowie główny badacz osady dr Marek F. Jagodziński, zaś Jarosław Strobin, jeden z autorów nadchodzącego, IV tomu Studiów nad Truso, przedstawi wyniki najnowszych ustaleń dotyczących wytwórczości metaloplastycznej w tym analizy metaloznawcze i ich interpretację.


Premiera książki pt. „Wytwórczość metaloplastyczna z osady w Janowie Pomorskim, stan. 1. Wyniki specjalistycznych badań artefaktów z metali kolorowych i szlachetnych pozyskanych w sezonach badawczych 1984-1991 oraz 2000-2008” planowana jest na listopad 2021 roku.

 

Wstęp wolny.

 

 

informacja nadesłana
 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2448630332947