Czwartek, 24.06.2021, Imieniny: Wanda, Józef, Albin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Paulla nagrała "To co dał nam świat" w hołdzie Krzysztofowi Krawczykowi - zobacz teledysk

27.04.2021, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Paulla nagrała "To co dał nam świat" w hołdzie Krzysztofowi Krawczykowi - zobacz teledysk
Fot. www.paulla.pl
5 kwietnia br. zmarł Krzysztof Krawczyk. Utwory tego artysty odegrały dużą rolę w życiu wielu osób. Wśród nich jest wokalistka Paulla, która postanowiła złożyć hołd Krzysztofowi Krawczykowi nagrywając cover piosenki „To, co dał nam świat niespodzianie zabrał los”. W ciągu dwóch dni na youtube utwór ten odsłuchano prawie 125 tys. razy.
 
Przypomnijmy, że Paulla od prawie 1,5 roku mieszka w Elblągu. Wokalistka przeprowadziła się do naszego miasta spod Warszawy. - Nie lubię mówić o życiu prywatnym i staram się je chronić. Nie będę jednak kłamać, że zrobiłam to ze względu na sprawy zawodowe.  Oczywiście wygodniej było mi mieszkać pod Warszawą, bo w Warszawie wiele się dzieje. Jednak związałam się z elblążaninem, który nie może opuścić tego miasta, bo ma tu firmę, dlatego ja przeprowadziłam się do Elbląga. Na szczęście moja praca pozwala mi na elastyczność i mogłam sobie na to pozwolić – mówiła Paulla w rozmowie z nami we wrześniu 2020 r. (CAŁY WYWIAD).
 
Tym razem pretekstem do rozmowy z artystką stał się utwór „To, co dał nam świat niespodzianie zabrał los”, który Paulla nagrała w hołdzie Krzysztofowi Krawczykowi. - Spotkałam Pana Krzysztofa kilka razy podczas różnych festiwali oraz imprez telewizyjnych. Zawsze był w stosunku do mnie bardzo miły i serdeczny. Pierwszy raz poznałam go kilka lat temu podczas sylwestrowej konferencji prasowej dla Telewizji Polsat. Poprosiłam go wtedy o zdjęcie i od razu wysłałam do mojej mamy, która całe życie kochała muzykę Pana Krzysztofa i jest jego wielką fanką aż do dnia dzisiejszego. To mama właśnie, kiedy byłam dzieckiem puszczała mi z płyt winylowych nagrania Pana Krzysztofa – opowiada Paulla. - Dziękuję za kołysanki „dla Krzysia i Karolinki”, które towarzyszyły mi w dzieciństwie, a potem także mojemu synowi. Cudowne to wspomnienia i uczucia.
 
 
Przy muzyce Krzysztofa Krawczyka rodziły się też cichutko moje marzenia. Nie mogłam wtedy nawet przypuszczać, że pewnego dnia się z nim spotkam. "Tyś jest mój świat, ogromny cały, niebieskie morza i góry białe” - zawsze to będzie w mojej pamięci... Ostatni raz widziałam Pana Krzysztofa w 2017 roku na Festiwalu Telewizji Polsat w Mrągowie. Oboje występowaliśmy na tym Festiwalu
 
– wspomina Paulla.
 
Artystka przyznaje, że wybór piosenki był... prosty. Paulla zdecydowała się na utwór, który Krzysztof Krawczyk zaśpiewał po śmierci Anny Jantar. - Wytwórnia, mój manager, fani proponowali inne piosenki. Równie piękne, ale ja, jako odtwórca, zawsze kieruje się intuicją. Muszę czuć dany utwór sercem, duszą. Tak było od początku z piosenką „To co dał nam świat” - przemawiał do mnie tekst. Czułam nostalgie tej piosenki – zaznaczyła Paulla. - Od początku wiedziałam jak chcę ją wykonać i jaki ma być aranż. Ja stawiam w muzyce zawsze tylko i wyłącznie na emocje. Ten utwór jest niezwykle emocjonalną kompozycją. Zaśpiewałam to całą sobą z serca i duszy.
 
Od decyzji o nagraniu utworu „To, co dał nam świat...” do realizacji wystarczyła chwila. - Wszystko potoczyło się naprawdę bardzo szybko – przyznaje Paulla. - Powstał pomysł. Dostałam wstępny szkic/aranż i przyjechałam do studia do Łodzi. Następnie kręciliśmy teledysk. Cały projekt został zrealizowany w przeciągu tygodnia - dosłownie. Tempo było ekspresowe.
 
W niedzielę, 25 kwietnia, na youtube odbyła się premiera „To, co dał nam świat...” w wykonaniu Paulli. W ciągu dwóch dni utwór odsłuchano już prawie 125 tys. razy.
 
Jakie muzyczne plany ma Paulla? - Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli już latem będziecie mogli Państwo usłyszeć najnowszy kawałek w klubowym wydaniu. Nie chcę za bardzo zdradzać szczegółów, ale będzie to coś, czego jeszcze nigdy w życiu nie nagrałam – wyznaje Paulla. - Następnie na jesieni chcemy zrobić premierę bardzo emocjonalnego, romantycznego singla „Nikt tak nie kocha”, który powstał we współpracy z Adamem Konkol. Teledysk już jest gotowy. Nagraliśmy go w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, z gościem specjalnym. Czeka na premierę. A na święta Bożego Narodzenia chcemy wydać piosenkę świąteczną. Tyle mogę zdradzić. Obiecuje Wam już dziś, że to będzie najbardziej muzyczny rok w mojej karierze artystycznej.

 

 

 

Zdjęcia: paulla.pl
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 17

%64.7 %35.3


Komentarze do artykułu (71)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --5
  ~ Mieszkaniec
  Wtorek, 27.04

  Piękne, wzruszajace wykonanie, mam ciary i łzy... Paulla Elbląg jest z Ciebie dumny!

 2. 2
  --8
  ~ Ekipa Lidla
  Wtorek, 27.04

  Pani Paulinko robi Pani u Nas zawsze z Panem Rafałem i dzieciakami zakupy w Lidlu na Browarnej. Serdecznie Pani Gratuluje tego wykonania, wzruszyłam się bardzo... Pani Paulinko jest Pani mistrzynią emocji. Pozdrawiamy i kibicujemy z dziewczynami.

 3. 3
  +5
  ~ X-men
  Wtorek, 27.04

  Żałosne!

 4. 4
  +13
  ~ nierobot
  Wtorek, 27.04

  who the f..k is paulla?

 5. 5
  +7
  ~ bez tarcia
  Wtorek, 27.04

  Wystarczy solidnie popchnąć i wszystko, w tym "kariera" , się toczy.

 6. 6
  --9
  ~ Wojtek
  Wtorek, 27.04

  Cudownie zaaranżowany utwór, mega głos i teledysk. Jesteś wspaniała Paulla ❤

 7. 7
  --4
  ~ Marek
  Wtorek, 27.04

  Piękne wykonanie, brawo!

 8. 8
  --5
  ~ Elblag
  Wtorek, 27.04

  Szacunek pełen Szanowna Pani!

 9. 9
  --10
  ~ Mati
  Wtorek, 27.04

  Beautiful and always stylish artist, pleasant sounding and powerful voice. I have discovered a new favorite! Greetings from Estonia.

 10. 10
  --10
  ~ Marek
  Wtorek, 27.04

  Piekna kobieta, pieknie spiewa, głos aniola, wzruszająca do granic...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.