Czwartek, 6.08.2020, Imieniny: Slawa, Jakub, Stefan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

„Poszkodowany Goldiner” w ramach Letniego Salonu Muzycznego - zobacz zdjęcia

13.07.2020, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
 „Poszkodowany Goldiner” w ramach  Letniego Salonu Muzycznego - zobacz zdjęcia
Fot. Adrian Sajko

„Poszkodowany Goldiner” to tytuł sztuki Wiktora Szenderowicza, z którą, w konwencji „sceny przy stoliku”, elblążanie mogli się spotkać w ramach XXIII Letniego Salonu Muzycznego – Bażantarnia 2020. Tytułowy Goldiner, to stary, rosyjski Żyd, niegdyś sekretarz komitetu partii w charkowskich zakładach Energo-Tiaż-Masz, który dożywa swoich dni na Brighton Beach, nowojorskim skupisku emigrantów ze Związku Radzieckiego. Jakie były jego losy?  Tego dowiedzieli się uczestnicy wczorajszego (12 lipca 2020 r.) spotkania zorganizowanego przez Elbląskie Towarzystwo Kulturalne.

W spektaklu wystąpili aktorzy Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu: Irena Adamiak, Mariusz Michalski, a w roli narratora wcielił się Krzysztof Bartoszewicz.

Irena Adamiak - absolwentka Studium Aktorskiego przy Państwowym Teatrze Żydowskim w Warszawie. Współpracowała z m.in. Teatrem im. J. Osterwy w Lublinie, Bałtyckim Teatrze Dramatycznym im. J. Słowackiego w Koszalinie, Teatrem im. A. Mickiewicza w Częstochowie. W elbląskim teatrze jest od 2000 roku.

Mariusz Michalski - uzyskał dyplom Aktora Dramatu w 1987. Pracował w Teatrze im. J. Osterwy w Lublinie, Teatrze im. W. Bogusławskiego w Kaliszu i Teatrze Polskim w Bydgoszczy. W elbląskim teatrze od 2003 r.

Krzysztof Bartoszewicz - egzamin ZASP zdał w 1982 r. uzyskując prawo do wykonywania zawodu. Pracował w Teatrze Dramatycznym w Gdyni i Teatrze im. A. Mickiewicza w Częstochowie. W Teatrze Sewruka od 2005 r. Ma na swoim koncie zarówno role filmowe jak i telewizyjne. Jest autorem i reżyserem: “Wierszolandii”, “Tajemnicy wiedźmy Gamy”, “Legendy o Neptunie” i musicalu “Deszczowe dzieci”.

A już w najbliższą niedzielę (19 lipca), o godz. 17.00 , koncert „Elektryczny kaloryfer”. Tym razem w roli głównej akordeon. Na scenie wystąpi Robert Furs, który tym koncertem będzie promował swoją najnowszą płytę „Electric radiator”.

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / XXIII letni salon Muzyczny Bażantarnia 2020, Scena przy stoliku ,,Poszkodowany Goldiner'' ( zdjęć 32 )
Dodano: 2020-07-13 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.