Wtorek, 22.09.2020, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

"Aktorzy po 4 miesiącach po raz pierwszy spotkali się z publicznością". Za nami inauguracja Letniego Salonu Muzycznego

06.07.2020, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Aktorzy po 4 miesiącach po raz pierwszy spotkali się z publicznością". Za nami inauguracja Letniego Salonu Muzycznego
Fot. Adrian Sajko

Wczoraj, 5 lipca, aktorzy elbląskiego Teatru im. Aleksandra Sewruka zainaugurowali XXIII Letni Salon Muzyczny śpiewając piosenki Anawy i Marka Grechuty.
 

Tradycyjnie w Muszli Koncertowej, w Bażantarni, o godz. 17.00, odbył się Leni Salon Muzyczny organizowany przez Elbląskie Towarzystwo Kulturalne. Tym razem elblążanie mieli okazję usłyszeć piosenki Anawy i Marka Grechuty w wykonaniu Marty Masłowskiej, Beaty Przewłockiej, Lesława Ostaszkiewicza i Marcina Tomasika.
 
Ze względu na reżim związany z epidemią koronawirusa była obawa, co do frekwencji. Na szczęście i tym razem publiczność dopisała.
 
Dziękuję Aktorom, którzy po 4 miesiącach mieli po raz pierwszy szanse spotkać się z publicznością, która czekała już od 16.00. Z jednej strony brak miejsc cieszy, a z drugiej szkoda, że część widzów nie mogła być na widowni. Na szczęście Bażantarnia to duża przestrzeń
 
- poinformowała Teresa Wojcinowicz, prezes ETK.
 
Co przygotowano na kolejne spotkanie w ramach LSM?
 
„Poszkodowany Goldiner” to tytuł sztuki Wiktora Szenderowicza, z którą, w konwencji „sceny przy stoliku”, będziemy mogli się spotkać w ramach XXIII Letniego Salonu Muzycznego – Bażantarnia 2020. Tytułowy Goldiner, to stary, rosyjski Żyd, niegdyś sekretarz komitetu partii w charkowskich zakładach Energo-Tiaż-Masz, który dożywa swoich dni na Brighton Beach, nowojorskim skupisku emigrantów ze Związku Radzieckiego. Jakie będą jego losy? Kim jest pani Watson? Tego dowiemy się już w najbliższą niedzielę 12 lipca 2020 r.
 
- opowiada Teresa Wojcinowicz.
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / XXIII Letni Salon Muzyczny - Bażantarnia 2020 ( zdjęć 64 )
Dodano: 2020-07-06 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ mieszkaniec
  Wtorek, 07.07

  Bardzo ładnie i tak się bawić ,aż do starości .Ja pamiętam lata powojenne jeszcze jak tramwaj dojeżdżał do samej muszli . i był wypadek, jeden jechał z bażantarni , a drugi do bażantarni oba tramwaje zostały uszkodzone , a duza ilosc psazerów został poobijana , ja miałem złamany nos . a mój kolega miał złamaną rękę .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.