Poniedziałek, 24.02.2020, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Penderecki & Lutosławski – nowa płyta Karoliny Nowotczyńskiej

23.08.2019, 11:50:55 Rozmiar tekstu: A A A
Penderecki & Lutosławski – nowa płyta Karoliny Nowotczyńskiej

Można o nich powiedzieć „pianista i skrzypaczka”, ale można też „solowy duet na miarę Krzysztofa Pendereckiego i Witolda Lutosławskiego”. Po ponad roku wspólnej gry Łukasz Chrzęszczyk i Karolina Nowotczyńska poszli o krok dalej i nagrali płytę z utworami polskich mistrzów partytury. Premiera w listopadzie.

Na płycie znalazły się takie utwory, jak II sonata na skrzypce i fortepian Pendereckiego oraz Partita, Subito, Recitativio e arioso i Kołysanka dla Anny Sophie Lutosławskiego. II Sonata… to przykład kompozytorskiej symetrii, niepozbawiony jednak „kawiarnianego” nastroju. Pozostałe utwory pozostają odzwierciedleniem wykonawczych zainteresowań Lutosławskiego, który do 19. roku życia grał na skrzypcach, zaś w roli pianisty występował jeszcze w czasach powojennych. Jako kompozytor, nie wystrzegał się muzycznych żartów – prezentując wspomnianą Kołysankę… Anne-Sophie Mutter, stwierdził „Poczytaj to, kiedy nie będziesz mogła spać”. Jak utwór będący najbardziej uroczym środkiem nasennym od czasów Bacha zabrzmi w wykonaniu artystów? Przekonamy się już niebawem…
 

Elbląska Orkiestra Kameralna
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.