Wtorek, 23.07.2024, Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Grzegorz Kasdepke dzieciom

08.11.2012, 08:29:00 Rozmiar tekstu: A A A
Grzegorz Kasdepke dzieciom
fot.nadesłane

Dzieci młodsze i starsze wraz z rodzicami zapraszamy w poniedziałek 12 listopada o godz. 17.00 do Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej na spotkanie z Grzegorzem Kasdepke – autorem „Kacperiady”,  „Kuby i Buby”, „Detektywa Pozytywki” i wielu innych fantastycznych książek. Wstęp wolny.

Książki Grzegorza Kasdepke z równą chęcią czytają dzieci i ich rodzice. Nie ma się czemu dziwić – jak można nie polubić zabawnych historii o nieznośnych bliźniakach – Kubie i Bubie, czy pełnych poczucia humoru, choć i pouczających tytułów o perypetiach Bartusia?
„Kacper, mój synek, rośnie, a wraz z nim „rosną” i moje książki. Po epoce książeczek dla maluchów, nadszedł czas „Kacperiady...”, „Mitów dla dzieci”, „Co to znaczy...”, czy „Kuby i Buby” i innych książek” – mówi autor. Pozostaje nam mieć nadzieję, że autor stworzy jeszcze mnóstwo ciekawych historii, które z wypiekami na twarzy czytać będą dzieciaki i ich rodzice.

„Kiedy sięgam po książki Kasdepke wiem, że i moje dzieciaki i ja mamy zapewnioną świetną zabawę.”/ http://mamaczyta.pl/

Grzegorz Kasdepke – urodzony w 1972 r. w Białymstoku. Autor książek dla dzieci i młodzieży. Twórca słuchowisk radiowych. W latach 1995-2000 redaktor naczelny magazynu dla dzieci "Świerszczyk". Autor scenariuszy programów oraz seriali telewizyjnych (Ciuchcia, Budzik, Podwieczorek u Mini i Maxa). Laureat Nagrody imienia Kornela Makuszyńskiego (za książkę „Kacperiada...”), zdobywca - dwukrotnie - Nagrody Edukacyjnej XXI (za książki „Co to znaczy...” oraz „Bon czy ton”), autor bestsellerów wielokrotnie honorowanych laurami (wyróżnienie Polskiej Sekcji iBbY za książkę „Horror, czyli skąd się biorą dzieci”, wyróżnienie w konkursie na najlepszą książkę roku za książkę „Rózga”, „Małe pióro”, za cykl książek o Kubie i Bubie). Współpracuje z wydawnictwami: Nasza Księgarnia, Literatura, Dwie Siostry, G+J. Mieszka w Warszawie.

Działanie realizowane jest w ramach projektu „Elbląska Jesień Literacka”.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2326080799103