Niedziela, 3.03.2024, Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Elbląg: Bank Żywności czeka wyprowadzka z ul. Stefczyka. Gdzie stanie nowa siedziba organizacji?

28.06.2023, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Bank Żywności czeka wyprowadzka z ul. Stefczyka. Gdzie stanie nowa siedziba organizacji?
Fot. Paweł Friedrich

Przy ul. Kwiatkowskiego niebawem ruszy inwestycja Banku Żywności. Do końca roku ma tu powstać nowa siedziba organizacji. Na początku 2024 roku planowana jest przeprowadzka i pożegnanie z dawnymi magazynami Ruchu przy ul. Stefczyka. 

 

 

Bank Żywności w Elblągu planuje budowę nowej siedziby przy ul. Kwiatkowskiego. Do końca tego roku ma tam powstać hala magazynowa z zapleczem socjalno-biurowym.

 

Otrzymaliśmy z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  dotację, w wysokości 3 mln zł, na budowę nowej siedziby. Mamy już wyłonionego wykonawcę inwestycji. Złożyliśmy wniosek o pozwolenie na budowę. Prace ruszą, gdy tylko otrzymamy pozytywną decyzję

 

- mówi Teresa Bocheńska, prezeska Banku Żywności w Elblągu.

 

 

Budowa hali potrwa ok. 3 miesięcy. Zgodnie z umową z wykonawcą i Funduszem zakończenie budowy powinno nastąpić jeszcze w tym roku. W przyszłym roku powinniśmy się przeprowadzić, dodaje Teresa Bocheńska.

 

 

Obecnie siedziba Banku Żywności mieści się przy ul. Stefczyka. Organizacja dzierżawi od Ruchu dawne magazyny kolportera. Obiekt ten już od dawna domagał się remontu, co więcej przeznaczony jest na sprzedaż.

 

 

Na obiekcie, który obecnie wynajmujemy, już jakiś czas temu pojawił się baner "na sprzedaż". Warunki przy ul. Stefczyka są dosyć prymitywne, a na remont obiektu, który nie jest naszą własnością, nie dostalibyśmy dotacji. Tak czy inaczej, nasz los tutaj był niepewny. Budowa nowej siedziby to dla nas dobra wiadomość, w końcu będziemy na swoim. Mam nadzieję, że szczęśliwie doprowadzimy przedsięwzięcie do końca

 

- dodaje prezeska Banku Żywności w Elblągu.

 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ MuszeAnonimowo
  Czwartek, 29.06

  To jakiś żart? Jedzenie można z namiotu rozdawać a magazyn do wynajęcia zawsze się znajdzie. 3 miliony- ile osób i przez jaki czas można za to wyżywić???

 2. 2
  +3
  ~ Rambo11
  Czwartek, 29.06

  Instytucja do wałków kręcenia-mój znajomy odbiera tam karmę dla DPS-ów jak to niektórzy mówią państwo w państwie---zamurować i rozdawać z namiotów.

 3. 3
  0
  ~ Lotnicza
  Sobota, 01.07

  Czemu na takim odludziu? Jak potrzebujący mają tam się dostać? Miasto nie ma innych gruntów bardziej w mieście zlokalizowanych typu Lotnicza czy Grochowska?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0437290668488