Poniedziałek, 20.05.2024, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2023/2024

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Dzięki mieszkańcom na lodowisku Helena jest rolkowisko. Za nami oficjalne otwarcie

27.06.2023, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dzięki mieszkańcom na lodowisku Helena jest rolkowisko. Za nami oficjalne otwarcie
Fot. Agnieszka Klatt

1458 osób zagłosowało w Budżecie Obywatelskim za zrealizowaniem rolkowiska na lodowisku Helena. Dziś (27 czerwca) inwestycja ta została oficjalnie otwarta.Pomysłodawcą tej inwestycji był UKS Wikingowie. Dziś odbyła się konferencja prasowa podczas której Prezydent Elbląga Witold Wróblewski oficjalnie otworzył rolkowisko i... pomylił wnioskodawcę. - Dzisiaj temat, który UKS Wiking wniósł... - rozpoczął spotkanie z dziennikarzami Witold Wróblewski.


- Wikingowie – poprawiła Prezydenta Dorota Jaskulska, prezes klubu UKS Wikingowie.


- Tak, Wikingowie. Wikingowie a Wiking to jest różnica – stwierdził Witold Wróblewski.


- Duża różnica – dodała Dorota Jaskulska.


- Wniósł propozycję, aby płytę, na której jest zamarznięta woda, można było używać całorocznie. Taki projekt został przygotowany i wygrał w konkursie. Budżet Obywatelski to nie tylko złożony wniosek, ale i głosy mieszkańców – opowiadał Witold Wróblewski.


Wniosek UKS Wikingowie uzyskał poparcie 1458 osób, które zagłosowało na niego w Budżecie Obywatelskim.

 

Wikingowie mieli wielkie marzenia, aby trenować, kiedy płyta lodowiska jest rozmrożona. Niestety w Elblągu nie było takiego miejsca. Hokej jest bardzo wymagający. Wymaga odpowiedniej infrastruktury. Marzenie się spełniło (…) DO tej pory hokeiści mogli trenować tylko pół roku. Teraz będziemy mogli trenować cały rok

 

– mówiła Dorota Jaskulska.


Inwestycja kosztowała ok. 380 tys. zł. - Teraz tafla będzie wykorzystywana cały rok – dodał Prezydent.


Z rolkowiska może jednocześnie korzystać 150 osób . Wstęp jest bezpłatny. Rolkowisko będzie czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00-18:30.


 

Dziś, o godzinie 17:00, zapraszamy na Lodowisko Helena, gdzie każdy będzie mógł sprawdzić, jak przyjemnie jest kręcić kółka, po dedykowanej nawierzchni. Imprezie będzie towarzyszyć muzyczna oprawa, konkursy oraz pokazy jazdy od UKS Szóstka Elbląg. Bawimy się 1,5 godziny

 

 

– informuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / "Rolowisko" zawitało na Lodowisku Helena ( zdjęć 32 )
Dodano: 2023-06-27 | Fot. Agnieszka Klatt
0

Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ JAro
  Wtorek, 27.06

  Byłem dziś na oficjalnym otwarciu, rewelacja! Moim skromnym zdaniem jeździ się duuużo lepiej niż na Kalbarze! Wikingowie, fantastyczny pomysł! A miastu trzeba podziękować za szybką realizację, nie spodziewałem się, że w tym roku jeszcze pojeździmy!

 2. 2
  +1
  ~ Wiking
  Wtorek, 27.06

  Nie ma się co czepiać pana prezydenta akurat w tej kwestii. Jest przecież w Elblągu klub sportowy Wiking, jest i Viking, są też Wikingowie. To nie jest pomyłka typu Iran czy Irak XD

 3. 3
  +5
  ~ znowu warknął, ale trafił ...
  Wtorek, 27.06

  Witek! Jak ty mnie zaimponowałeś tera tym pomyleniem jednego Vikinga z wieloma Vikingami. Ty Witek otwierałeś coś i nie wiedziałeś co, bo myliło ci się z drzwiami do Borysa. Ale mnie zaimponowałeś, bo można na ciebie ustawiać zegary atomowe i numery lotka. Ty Witek nawet nie rozróżniasz Elbląga od Tarnopola i cały tkwisz w tym drugim. witek, to już się nie polepszy, a gdy dojdzie strach z powodu oddalającego się koryta, to pomylisz coraz więcej różnych faktów. taka karma za "nie widzę, nie słyszę, rozmawiałem", i za słupowanie, pracownicę 300 , stosunek do ludzi których mylisz z przedmiotami. Ale ludzie pamiętają że jesteś Witek Wróblewski. A ta Dorota to odważna jest bardziej niż wszyscy faceci z Elbląga tarnopolskiego.

 4. 4
  0
  ~ Ja
  Środa, 28.06

  Jeden błąd poprawiony, ale inne nie. Podpowiem, kolejnego byka szukajcie w zdaniu nr 13…

 5. 5
  +1
  ~ oo
  Środa, 28.06

  By się ten pan ze zdjęcia nr 2 rozebrał z tej "staromodnej w kolorze i kroju i zapiętej na dwa guziki marynarki", bo od razu by zyskał w oczach elektoratu.

 6. 6
  0
  ~ kkk/wf/
  Środa, 28.06

  ani nie było dyrektorów z awansu wewnętrznego, ani kierownika obiektów sportowych bez konkursu, ani wy/g/branego na promocję i turystykę, co to ma znaczyć?

 7. 7
  +1
  ~ Olsen
  Środa, 28.06

  ~oo - obowiązkowo w tym "podnoszącym jego wartość" gangu powinien 15 minut spędzić na rolkach mimo że mógłby tą taflę uszkodzić. Posadowiony na rolkach wreszcie by się sam wyp...ł. Czezary się bał rolek i nie przyszedł, a ten pcha się wszędzie, a tutaj gra rolę pomocnika Czezarego i nawet nie wiedział czyj wniosek zrealizował. Takie miasto i taki jego zarząd. Tragedia polega na tym że do tej pory biegali w czwórkę (on, Missan, Nowak, Czyżyk) a teraz tylko on. Pewnie po takich występach nosy zbytnio posiniały i żony zabroniły uczestnictwa w sztafecie 4x100.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.85375595092773