Sobota, 25.03.2023, Imieniny: Maria, Wienczyslaw, Ireneusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Trwają prace przy przebudowie oczyszczalni ścieków w Elblągu

22.12.2021, 11:40:00 Rozmiar tekstu: A A A
Trwają prace przy przebudowie oczyszczalni ścieków w Elblągu


Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji spółka z ograniczoną odpowiedzialnością realizuje obecnie projekt pn. „Modernizacja gospodarki ściekowej w Aglomeracji Elbląg”, który uzyskał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014— 2020, działanie 2.3 „Gospodarka wodno — ściekowa w aglomeracjach”, oś priorytetowa II „Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu”.


Wartość dofinansowania z Unii Europejskiej dla całego projektu pn. „Modernizacja gospodarki ściekowej w Aglomeracji Elbląg” to ponad 107 mln zł.


W ramach projektu realizowana jest obecnie „Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków” przy ul. Mazurskiej 47 w Elblągu. W dniu 07.04.2020 r. Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością podpisało z firmą Instal Warszawa S.A. umowę na realizację ww. zadania. Wartość kontraktu to ponad 193 mln zł.


Przebudowa i rozbudowa Oczyszczalni Ścieków w Elblągu obejmuje budowę nowych obiektów, przebudowę, rozbudowę oraz wyburzenie części istniejących obiektów. 


Jedną z nowych instalacji, która została zrealizowana na terenie oczyszczalni ścieków jest instalacja dwóch pomp ciepła o łącznej mocy grzewczej ok. 83 kW. Instalacja ta będzie zasilała w ciepło użytkowe trzy budynki technologiczne: pompownię osadu powrotnego, pompownię osadu nadmiernego oraz pompownię osadu przefermentowanego. Węzeł pomp ciepła został zlokalizowany w budynku pompowni osadu powrotnego.


Pompa ciepła pobiera ciepło z wody technologicznej (ścieków oczyszczonych) i przekazuje je do wody grzewczej.  Zastosowanie pomp ciepła wpływa korzystnie na ochronę środowiska poprzez obniżenie emisji i zmniejszenie zużycia energii

 


Fot 1, 2. Instalacja pomp ciepła.


Fot 3, 4. Instalacja pomp ciepła.


Fot 5. Odpływ wody technologicznej z instalacji pomp ciepła...........................Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.2103898525238