Sobota, 21.05.2022, Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Przy dwóch szkołach powstaną nowoczesne hale. Prace potrwają pół roku

14.10.2021, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Przy dwóch szkołach powstaną nowoczesne hale. Prace potrwają pół roku
fot. info.elblag.pl
Dziś (14 października) odbyło się podpisanie umowy z wykonawcą na budowę hal sportowych przy SP 18 (ul. Węgrowska) i SP 21 (ul. Godlewskiego). - Najpierw zaczęliśmy od budowy boisk. Teraz przyszedł czas na hale sportowe – mówił Prezydent Elbląga Witold Wróblewski podczas zwołanej konferencji prasowej.
 
Dwie hale sportowe nad boiskami przy Szkołach Podstawowych nr 18 i 21 wybuduje firma z Katowic. - Hale będą zrobione kompleksowo, z przyłączami, zimną i ciepłą wodą, ogrzewaniem, oświetleniem. To będą hale w pełni wyposażone – zaznaczył Prezydent Elbląga.
 
 
Wielokrotnie składaliśmy wnioski do Ministerstwa Rozwoju Kultury Fizycznej o dofinansowanie. Do dnia dzisiejszego dofinansowania nie uzyskaliśmy, dlatego realizujemy hale z własnych środków
 
– stwierdził Witold Wróblewski.
 
 
Budowa hali przy SP 18 to koszt ok. 2 mln 328 tys. zł (brutto), a hali przy SP 21 3 mln 183 tys. zł (brutto). Początkowo zakładano, że będzie to koszt 1 mln 280 tys. zł i 1 mln 940 tys. zł.
 
- Koszta są większe niż zakładaliśmy. Wcześniej była mowa o 3,5 mln zł, ale ceny poszły do góry i to nie tylko materiałów budowlanych – podkreślił Prezydent Elbląga.
 
Budowa ma potrwać 6 miesięcy. - Czas liczymy od dziś - mówił przedstawiciel wykonawcy Piotr Krzyczkowski. - Dołożymy wszelkich starań, aby inwestycję zamknąć w odpowiedniej kwocie i zgodnie z terminem wykonania. Czeka nas okres zimowy i mamy nadzieję, że nie przeszkodzi to nam w realizacji obu zadań.
 
 
Wykonaliśmy kilkadziesiąt hal w konstrukcji stalowej w całej Polsce. Specjalizujemy się też w technologiach hal pneumatycznych dla klubów ekstraklasy. Robiliśmy wszystkie hale dla Lechii Poznań, Legii Warszawa, Jagiellonii Białystok
 
– stwierdził Piotr Krzyczkowski.
 
Prace mają rozpocząć się pod koniec przyszłego tygodnia.
 
Zaczniemy od robót ziemno-drogowych i od budynków murowanych, które będą przy tych halach. Przy SP 18 będzie łącznik ze szkołą, a przy SP 21 będzie to osobny budynek, trochę większy. Przy SP 18 dodatkowo wykonana zostanie bieżnia lekkoatletyczna
 
- powiadał przedstawiciel wykonawcy.

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ ...
  Czwartek, 14.10

  Coś takiego , na nic nie ma kasy , a tu nagle jest . Żli ludzie z Warszawy nam nie dali to sami zbudujemy ..... A o tym wykonawcy to wiemy tyle , że Legii i Jagiellonii budował . To może napisać kim ten wykonawca jest ?

 2. 2
  +2
  ~ Absurdy
  Czwartek, 14.10

  Wszystkie szkoły w Elblągu powinny mieć TAKIE hale sportowe. Dotarło.

 3. 3
  +12
  ~ 1125
  Czwartek, 14.10

  Slupnik jak ty mi imponujesz to dasz pieniądze na chodnik ,to na halę sportową, gdzieś sypniesz na ścieżkę rowerową ,Nowak ci pomóż to też gość morowy ,dostał 391głosów i jest Vice ,to dacie pani co się lubi za mężczyznę przebierać 160tyś,itp ,a ja się pytam gdzie nowe inwestycje,czemu nie walczycie o wejście do pomorskiej strefy ekonomicznej,co dalej z basenem , katastrofa w TE ,jakie były przyczyny sprzedania za grosze Dworca Zdrój, dlaczego rzeka Elbląg nie jest w żaden sposób promowana przez UM.

 4. 4
  +9
  ~ Edgar
  Czwartek, 14.10

  Szanowna Redakcjo, Mamy już jakieś wieści na temat legalności zatrudnienia byłej Pani Dyrektor EPT? Czy temat nie do ogarnięcia?

 5. 5
  +5
  ~ XYZ1
  Czwartek, 14.10

  Jezeli macie własne środki to PROSZĘ ZAINWESTOWAĆ W SŁUŻBĘ ZDROWIA I URUCHOMIĆ PONOWIE ODDZIAŁ NEUROLOGICZNY W ELBLĄGU

 6. 6
  +5
  ~ kpt Żbik
  Czwartek, 14.10

  tradycyjnie - i le pod stołem ?

 7. 7
  +6
  ~ alllicja
  Czwartek, 14.10

  To już wiadomo dlaczego panie dyrektorki startowały na radną z zamiarem rezygnacji natychmiast po wyborze. Transakcja wiązana.

 8. 8
  +6
  ~ obserwator
  Czwartek, 14.10

  ciekawi mnie gdzie będą parkować auta korzystających z tych hal.

 9. 9
  +5
  ~ Zus zaprasza
  Czwartek, 14.10

  Kiedy za stołem zasiądzie młodsze pokolenie? Przecież to juz na tle miast wygląda naprawdę smutno, w życiu osobistym i w pracy zawodowej wszystko ma swój początek i koniec i tu juz tez powinno tak być

 10. 10
  +5
  ~ słupowanie na nowo
  Czwartek, 14.10

  Który raz, ile miesięcy (rok) o tym pitolicie, Wróblewski. Kampania wyborcza ruszyła. Czerepak na "gali" z okazji Święta Edukacji Narodowej też przedstawiał swoje osiągnięcia a nie wyróżnionych oraz nauczycieli, uczniów, rodziców. Codziennie będziecie czytać list od Gustlika z psl niczym pewien apel znanego Antka? Powiedzcie, że coś zrobiliście, a nie co "planujecie".

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0558960437775