Poniedziałek, 18.10.2021, Imieniny: Juliana, Łukasza, Bogumila
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Teraz kolej na rozbudowę teatru. Kiedy ruszą prace?

17.06.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Teraz kolej na rozbudowę teatru. Kiedy ruszą prace?

Niedawno zakończyła się modernizacja Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Teraz kolej na rozbudowę teatru. Znamy już wykonawcę tej inwestycji. Niebawem ruszą prace. 

 

Teatr im. Aleksndra Swruka i CSE Światowid, choć mieszczą się w tym samym budynku, oddzielnie realizują jego przebudowę i remont. Centrum modernizację i rozbudowę swojej części zakończyło pod koniec maja. Aktualnie do rozpoczęcia swojej inwestycji szykuje się teatr. 

 

Sukcesem zakończył się kolejny przetarg na rozbudowę, przebudowę i remont teatru. Spośród trzech zgłoszonych ofert (jedną odrzucono) wybrano tę zaproponowaną przez elbląskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Przemysłówka 03 (13 mln 113 tys. zł brutto to cena tej oferty). Firma ta zajmie się realizacją przedsięwzięcia. 

 

Wykonawcę wyłoniliśmy w drugim przetargu. 16 czerwca została podpisana umowa, do końca czerwca przekażemy wykonawcy plac budowy. 

 

- mówi Mirosław Siedler, dyrektor Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. 

 

Zadaniem wykonawcy będzie rozbudowa teatru od strony ulicy Teatralnej, w miejscu obecnego parkingu i wejścia na małą scenę. Dzięki temu powstanie m.in. oddzielne wejście do teatru, foyer dużej i małej sceny. 

 

Na piętrze znajdzie się sala prób z prawdziwego zdarzenia. Sama mała scena zostanie powiększona do ponad 200 m2, po rozbudowie będzie miała pełne zaplecze techniczne, garderoby. Zmieni się również cała część administracyjna, która również zostanie rozbudowana

 

- wylicza dyrektor.
 

Wykonawca, od momentu podpisania umowy, będzie miał 20 miesięcy na realizację zadania. Inwestycja powinna się zakończyć w I kwartale 2023 roku. 

 

W trakcie realizacji inwestycji mała scena będzie przebudowywana, więc będzie całkowicie wyłączona z użytkowania. W przypadku dużej sceny prace będą obejmowały kieszeń i zaplecze sceniczne. Będą utrudnienia, jednak jeśli tylko nie będą obowiązywały kolejne obostrzenia covidowe i będziemy mogli grać, postaramy się działać przynajmniej w systemie weekendowym, czyli wtedy kiedy prace nie będą wykonywane

 

- dodaje Mirosław Siedler.  

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ emeryt
  Czwartek, 17.06

  Ależ kosztowna ta kultura.

 2. 2
  --6
  ~ Koko
  Czwartek, 17.06

  Rozbudowa teatru dla kilkunastu ewentualnie kikudziesieciu widzow na spektaklu .A kiedy modernizacja stadionu dla tysięcy widzów?

 3. 3
  +8
  ~ lucyna
  Czwartek, 17.06

  Po rozbudowie Teatru , bazy placówek kultury bedą nam zazdrościć duzo wieksze miasta. Tylko widzów trzeba bedzie chyba dowozić , bo coraz mniej elblagu w Elblagu .

 4. 4
  +4
  ~ Kuźnica H.K.
  Piątek, 18.06

  Wydatki na kulturę nie mogą podlegać ograniczeniom. Od jej jakości i dostępności zależy poziom wiedzy oraz intelektualnego rozwoju społeczeństwa. Stąd suma przewidziana na modernizację teatru wcale nie jest taka duża. Porównując, to wygląda tak jakby była to suma na remont chodnika przy niewielkiej ulicy w mieście. Siłą kultury są jej ludzie i chociażby, jak ktoś twierdzi była to niewielka ilość, to właśnie oni są motorem postępu i tworzenia rozumnej cywilizacji.

 5. 5
  +4
  ~ dosyć już
  Piątek, 18.06

  a ja pytam kiedy obecny dyrektor oderwie się od stołka, bo już czas najwyższy!!!

 6. 6
  +2
  ~ przechodzień
  Piątek, 18.06

  Czy "Teatr" nie mógł się dogadać ze "Światowidem" i od razu zrobić rozbudowę całego budynku? Czy podczas seansów filmowych będziemy słuchać jak za ścianą pracują młoty pneumatyczne i wiertarki udarowe?

 7. 7
  +1
  ~ zapytuje
  Piątek, 18.06

  Zastanawia jedno czy nie można na dużej scenie chodzi o widownie zbudowac w koło loze .Miejsce jest .Wystarczy szatnie przenieść. super by to wyglądało.

 8. 8
  0
  ~ Głos Ludu
  Piątek, 18.06

  Przewiduję kolejny sukces pana Antoniego ;) w oddali już widzę przecinanie wstęg i te artykuły w lokalnych mediach . Brawo ;)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.