Sobota, 27.11.2021, Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Przy ul. Ofiar Sprawy Elbląskiej powstanie 100 mieszkań, ogólnodostępny parking i plac zabaw?

15.03.2021, 19:00:28 Rozmiar tekstu: A A A
Przy ul. Ofiar Sprawy Elbląskiej powstanie 100 mieszkań, ogólnodostępny parking i plac zabaw?
Wizualizacja

W czwartek, 18 marca, odbędzie się sesja RM. Radni będą głosować m.in. nad projektem uchwały w sprawie ustalenia bądź odmowy ustalenia lokalizacji inwestycji mieszkaniowej przy ul. Ofiar Sprawy Elbląskiej.


 

Co obecnie znajduje się na działce, którą zainteresowany jest inwestor? - Działki inwestycji (...) w chwili obecnej zabudowane są budynkami usługowo-przemysłowymi oraz gospodarczymi o wysokości do dwóch kondygnacji nadziemnych. Budynki nie wykończone technicznie i w większości wyłączone z użytkowania. W części centralnej zlokalizowany budynek trzykondygnacyjny użytkowany poprzednio jako biurowy oraz mieszkalny, w chwili obecnej również wyłączony z użytkowania po przebytym pożarze. Tereny w północnej części działki użytkowane jako tereny składowe - czytamy w projekcie uchwały. - Istniejąca zabudowa terenu inwestycji w całości przeznaczona do rozbiórki, jednocześnie również istniejące murowane ogrodzenia w sąsiedztwie terenu inwestycji mieszkaniowej, na działkach stanowiących przedmiot dzierżawy wnioskodawcy. Pozwoli to uporządkować teren inwestycji mieszkaniowej oraz tereny ją otaczające.
 

Jest plan, aby w tym miejscu powstał budynek mieszkalny wraz z pełną infrastrukturą towarzyszącą w postaci trzech zjazdów z drogi publicznej, dwóch wjazdów do parkingu podziemnego, przyłączy niezbędnych mediów, parkingu naziemnego dla samochodów osobowych, w tym dla osób niepełnosprawnych, dojść do budynku, terenów rekreacji, placu zabaw oraz zieleni i śmietnika zabudowanego.

 

 

Ma powstać budynek na 100 mieszkań z parkingiem podziemnym (...) Architekturą nawiązujący do okolicznej zabudowy, czyli do hali na Stoczniowej. Balkony będą z cegły. Szlachetny tynk na elewacji na licu ściany. Barierki stalowe. Wizualnie ma przypominać zabudowę "poprzemysłową". W naszej ocenie na pewno uatrakcyjni to tą przestrzeń. W mojej ocenie jest to bardzo dobry kierunek

 

- zaznaczyła Katarzyna Wiśniewska, dyrektor Departamentu Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta w Elblągu.


W projekcie uchwały zapewniono, że na działkach stanowiących przedmiot dzierżawy wnioskodawcy, planuje się zorganizowanie ogólnodostępnego parkingu tzw. „zielonego” na około 30 miejsc postojowych, które nie będą bilansowane z inwestycją mieszkaniową.

 

 

Ta uchwała jest w ramach specustawy mieszkanionej, która w szybkiej procedurze pozwala na  zmianę planu miejscowego (...) Ta uchwała zmienia tylko funkcję obszaru. Dzisiaj mamy w planie miejscowym usługę. Natomiast ta uchwała pozwala na lokalizację inwestycji mieszkaniowej

 

- wyjaśniała Katarzyna Wiśniewska.


Komisja Gospodarki Miasta pozytywnie zaopiniowała projekt tej uchwały. Jeśli podczas czwartkowej sesji radni zagłosują za jej przyjęciem, kiedy inwestycja będzie mogła się rozpocząć? - W ciągu 7 dni wysyłamy do Wojewody uchwałę w celu sprawdzenia, czy proceduralnie zostało to dobrze przeprowadzone. Wojewoda ma 30 dni na opublikowanie uchwały w Dzienniku Urzędowym. Po uprawomocnieniu inwestor może występować o pozwolenie na budowę - dodała Katarzyna Wiśniewska.


Poniżej wizualizacja dołączona do projektu uchwały:

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Adrian Sajko


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Gog
  Poniedziałek, 15.03

  @zasady inwestowania: działka poszła w piątym przetargu w 08.2019. Teren kupiła Firma DRAGON Deweloper z Elbląga za 903 450 zł netto

 2. 2
  --13
  ~ zasady inwestowania?
  Poniedziałek, 15.03

  To kto w końcu jest właścicielem tego terenu a kto inwestorem? Był jakiś przetarg? Ktoś dostał w prezencie ? 100 mieszkań z infrastrukturą to niezły zarobek.

 3. 3
  --4
  ~ Z do
  Poniedziałek, 15.03

  Sukienkowi zgodzą się?

 4. 4
  --6
  ~ Hiphip
  Poniedziałek, 15.03

  Kolejne drzewa wytna w pien.Wincyj betonu,wincyj.

 5. 5
  +12
  ~ nord
  Poniedziałek, 15.03

  No i super ,tylko się cieszyć z zabudowy tego terenu . Tylko czekać na decyzję w sprawie terenu naprzeciwko Seminarium , którego wlaściciel raz buduje , raz rozbiera to co zbudowal i tak w kółko ,a teren szpeci niemożebnie .

 6. 6
  +12
  ~ ket
  Poniedziałek, 15.03

  Nareszcie.

 7. 7
  +16
  ~ Machupichcę
  Poniedziałek, 15.03

  Czas ucywilizować kolejny fragment miasta.

 8. 8
  +19
  ~ Zks
  Poniedziałek, 15.03

  To chyba nie działka przedstawiona na zdjeciach a ta trochę dalej. Tam gdzie są niedokończone budowle.

 9. 9
  +5
  ~ RodemzElbląga
  Poniedziałek, 15.03

  Pytanie do autora tekstu - od kiedy SKWER stał się ulicą?

 10. 10
  0
  ~ niebaćpis
  Poniedziałek, 15.03

  no widok z okna to będzie zadżabisty coś jakby z jednego okna na morze a z drugiego na Alpy.Co jeszcze tam nawykopują bo niedaleko był obóz pracy w czasie wojny a i tor kolejowy . W grudniu 1970 roku opodal stała budka telefoniczna MO

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.9231059551239