Wtorek, 16.07.2024, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

W Światowidzie praca wre. Wiemy, kiedy rozbudowa ma się zakończyć

09.03.2021, 16:00:16 Rozmiar tekstu: A A A
W Światowidzie praca wre. Wiemy, kiedy rozbudowa ma się zakończyć
Fot. Adrian Sajko

Rozbudowa, przebudowa i remont Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" dobiega końca. - Jesteśmy zadowoleni z tempa i zakresu wykonanych prac. Na tę chwilę nie widzę żadnych zagrożeń, które mogłyby znacząco wpłynąć na inwestycję - zapewnia Antoni Czyżyk, dyrektor CSE Światowid.

 

Systematycznie oddawane są do użytku kolejne przestrzenie. Zakończyły się pracę na 2 piętrze budynku, na którym znajduje się tak lubiana przez elblążan Galeria Nobilis, dawna czarna sala, sala muzyczna oraz pomieszczenia Regionalnej Pracowni Digitalizacji

- mówi Antoni Czyżyk.
 

Zakończono także prace na sali widowiskowo-sportowej. - Wykonujemy obecnie prace wykończeniowe i czekamy na ostatnie dostawy sprzętu i wyposażenia - dodał Antoni Czyżyk. - Stan prac oceniam na 90% zaawansowania.

 

Na kiedy planowane jest zakończenie prac?

Na koniec kwietnia br.  Maj będzie miesiącem, podczas którego odbędą się odbiory i pozwolenia na użytkowanie

- wyjaśnia Antoni Czyżyk.


Kiedy Światowid będzie mógł w pełni powrócić do działalności? - Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu to jednostka kultury, która od lat prowadzi działalność polegającą na propagowaniu i promowaniu kultury, dlatego też zależy nam na jak najszybszym ponownym otwarciu i bezpośrednim kontakcie z odbiorcami - zaznaczył dyrektor CSE Światowid.

 

Niestety, na ten moment, otwarcie ponowne „Światowida" uzależnione jest od sytuacji epidemiologicznej w kraju i na świecie. Planowaliśmy już nawet wczesną wiosną wrócić do statutowej działalności, ale kolejny lockdown zweryfikował te zamiary

- podkreślił Antoni Czyżyk.

 

Poniżej prezentujemy zdjęcia wykonane 1 lutego br.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Galeria / Swiatowid w remoncie ( zdjęć 122 )
Dodano: 2021-03-09 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ Rambo 11
  Wtorek, 09.03

  Nowy obiekt nowy dyrektor stercy do lamusa na emeryturę a ciekawe kogo strzyżyk zaprosi na otwarcie obiektu czy tych którzy to wybudowali czy pajaców typu Prutas Wciasły i inne niedoroby

 2. 2
  +6
  ~ He?
  Wtorek, 09.03

  Tak pytam z ciekawosci. A co z trzeszczacymi przez kilka lat glosnikami na duzej sali kinowej? Ogarniete? Czy nadal bedziecie wkuxxxwiac widzow, hmm...?

 3. 3
  +6
  ~ m
  Wtorek, 09.03

  sytuacji epidemicznej!!!! epidemicznej szanowny panie przewodniczący, epidemię mamy od roku, nie od dwóch dni! I jak tu budować jakikolwiek szacunek do organów samorządowych??? Praca u podstaw potrzebna niestety. p.s. 122 zdjęcia z budowy ha ha ha ha ha, jak zawsze przerosty formy nad treścią!

 4. 4
  +5
  ~ odwagi
  Wtorek, 09.03

  Antoni - kilka słów o tym czy ma pan konflikt interesów : RM - UM ? Ktoś napisał wymieniając pana z imienia i nazwiska, a pan siedzi cicho wiele tygodni potwierdzając tym to co napisano. O, Bajtek jakoś wybrnął ze swojego konfliktu, to i pan znajdzie jakieś usprawiedliwienie. A kiedy ruszyła "akademia" i ilu uczniów w niej uczestniczy za te miliony?

 5. 5
  0
  ~ lucyna
  Wtorek, 09.03

  Razem z koleżankami cieszymy się ze zbliżającego się finału rozbudowy domu kultury , oraz z niecierpliwością czekamy na zapowiadany od dawna remont Teatru

 6. 6
  +5
  ~ zkm
  Wtorek, 09.03

  I dla kogo ten obiekt !!!!

 7. 7
  0
  ~ Kino retro
  Wtorek, 09.03

  Ciekawe czy pomysł na puszczanie starych przedwojennych filmów polskich i zagranicznych by chwycił, takie kino retro. Panie Antoni, eksperymentalnie można by było wprowadzić, chyba są w Elblągu koneserzy starego kina? Ja pierwszy.

 8. 8
  +5
  ~ zkm
  Środa, 10.03

  Teraz czas na wymianę dyrektora - za długo siedzi tam.

 9. 9
  +7
  ~ kiki
  Środa, 10.03

  A dlaczego pan nie brał udziału / wspólnie z ratuszowym / w przedstawieniu o legendzie Piekarczyka? Jako "szef" wszystkich radnych powinien pan tam być żadna łaska.

 10. 10
  +3
  ~ Jedno ale
  Środa, 10.03

  Czy doczekamy się dużego odswietlonego napisu nad wejściem .CENTRUM SPOTKAŃ EUROPEJSKICH W ELBLĄGU. przeciez to nie wstyd że mamy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3116090297699