Piątek, 27.11.2020, Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Targowisko miejskie niebawem zyska parking i monitoring

16.12.2019, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Targowisko miejskie niebawem zyska parking i monitoring
Fot. Ryszard Biel

Dziś, 16 grudnia, Prezydent Elbląga Witold Wróblewski podpisał umowę dot. wykonania drugiego etapu przebudowy płyty targowiska miejskiego przy ul. Płk. Dąbka.
 

W grudniu 2018 r. dokonano odbioru końcowego robót budowanych dla pierwszego etapu przebudowy targowiska miejskiego. Wówczas wykonane zostały nowe pawilony i wybudowane nowe wiaty zadaszone.

 

Ze względów finansowych całość przebudowy targowiska miejskiego zostało podzielone na kilka etapów

– mówił Witold Wróblewski podczas zwołanej dziś konferencji prasowej.
 

Pierwszy etap współfinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Drugi etap zostanie sfinansowany w całości z budżetu Miasta.

 

Staraliśmy się o dofinansowanie. Niestety nie udało się.  Nie będziemy dalej czekać. Zrealizujemy ten etap z własnych środków. Koszt to jest 1 mln 315 tys. zł

– dodał Prezydent Elbląga.
 

Przetarg na wykonanie tego zadania wygrała elbląska firma. Zakres robót budowlanych w ramach drugiego etapu obejmuje: wyrównanie powierzchni drogi pomiędzy zjazdem w kierunku ul. Robotniczej i placem targowym i  ciągów pieszo-jezdnych,  istniejącego chodnika wzdłuż zjazdu do ul. Robotniczej, a także wykonanie drogi, miejsc postojowych (handlowych) na placu targowym, chodników z kostki betonowej, odwodnienia placu i ciągów pieszo jezdnych, oświetlenia placu targowego, monitoringu wraz z włączeniem do autonomicznego istniejącego monitoringu targowiska, opisu oznaczeń sektorów na płycie targowiska, ekranów chroniących przed wiatrem obok nowych stołów pod wiatą targowiska.


- Zakończenie tego zadania przewidujemy do 30 kwietnia 2020 r. Termin jest bardzo krótki, ale jak zapewnia wykonawca, jest wykonalny – dodał Witold Wróblewski.

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Gosc
  Poniedziałek, 16.12

  Super

 2. 2
  --4
  ~ Kupiec
  Poniedziałek, 16.12

  A czemu nie będzie wiat chroniących przed deszczem kupujących

 3. 3
  +8
  ~ Zapytanie
  Poniedziałek, 16.12

  Jak długo parking miejski będzie zajmował skup aut. Niech sobie ta firma kupi plac ,utwardzi a z parkingu miejskiego fora ze dwora.

 4. 4
  0
  ~ Glead
  Wtorek, 17.12

  Uparliscie sie na ten monitoring... nic takiego tam nie bedzie. Klepiecie stare informacje sprzed kilkunastu miesiecy

 5. 5
  +2
  ~ kolo
  Wtorek, 17.12

  Tytuł artykułu wprowadza elblążan w błąd, bo parkingu dla kupujących nie będzie. Jest tylko mowa o miejscach postojowych /handlowych/.

 6. 6
  --3
  ~ Stary sknera.
  Wtorek, 17.12

  I jak zwykle parking najważniejszy. A przecież w powszechnej opinii z targowiska korzystają ludzie starsi, którzy rzadko przyjeżdżają tu swoimi samochodami. Zakupy niosą ręcznie, często posiłkując się torbami zakupowymi na kółkach. Czyli walkę o parking prowadzą ludzi młodzi, no w każdym razie w sile wieku, którzy nie powinni mieć problemów z odejściem do targowiska i powrotem z zakupami do swoich aut. A tymczasem wygodnictwo bierze u nich górę i zawsze szukają "dziury w całym". Skoro ta trudność nie pozwala im robić zakupów na targowisku to mogą udać się do marketów i galerii handlowych, bo tam są parkingi.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0220091342926