Wtorek, 24.11.2020, Imieniny: Flora, Jan, Roman
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Targowisko miejskie czeka kolejny remont. Miasto szuka wykonawcy

28.10.2019, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Targowisko miejskie czeka kolejny remont. Miasto szuka wykonawcy
Fot. Ryszard Biel

Przed nami kolejny etap przebudowy targowiska miejskiego przy ul. Płk. Dąbka. Tym razem wyremontowana ma jego płyta, wraz z chodnikami, drogami wewnętrznymi i oświetleniem. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie tego zadania.

Pierwszy etap zakrojonego na szerszą skalę remontu elbląskiego targowiska przeprowadzono w ubiegłym roku. Wtedy rozebrano i na nowo postawiono 21 pawilonów handlowych oraz wiaty ze stołami, znajdujące się od strony wejścia przy ul. Robotniczej (na zdjęciach). Inwestycja kosztowała ok. 3 mln zł.

Miasto planuje jeszcze dwa etapy przebudowy targowiska. Przetarg na wykonanie drugiego właśnie ogłoszono. To zadanie będzie polegało na przebudowie płyty targowiska wraz z jego oświetleniem i odwodnieniem terenu. Zakres prac obejmuje m.in. wyrównanie powierzchni drogi pomiędzy zjazdem w kierunku ul. Robotniczej i placem targowym, wyrównanie ciągów pieszo-jezdnych, wykonanie miejsc postojowych (handlowych) na placu targowym, wykonanie odwodnienia placu i ciągów pieszo jezdnych, oświetlenia placu targowego i monitoringu wraz z włączeniem do autonomicznego istniejącego monitoringu targowiska.

Na oferty chętnych miasto czeka do 13 listopada, do godz. 9.30.
 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Nareszcie
  Poniedziałek, 28.10

  Już pora by została wyremontowana cala tzw płyta targowiska. Muszą zniknąć dziury . Szkoda że na całym targowisku nie bedzie takich straganów jak są obok . Dlaczego nadal teren parkingu zajmuje skup aut. Parking wybudowano z pieniędzy Elblązan dla tych co parkują by zrobić zakupy na rynku a nie tej firmy . Chce ta firma skupiać auta i handlować niech sobie wybuduja parking. Czy dotarło bo mozna pisać a nie dociera .

 2. 2
  +8
  ~ Pytający
  Poniedziałek, 28.10

  Czemu na tych stołach tak mało handlujących o co chodzi?

 3. 3
  +1
  ~ pamiętam 1960 takie coś
  Wtorek, 29.10

  Stan takiego bazaru w XXI wieku świadczy dobitnie o miejscowości. Na razie jest jak w mieście frontowym, a wchodząc od ulicy Robotniczej można stracić życie na "schodach" - powinni po nich być gonieni 3 razy dziennie po pół godziny kozioł z czerepakiem. Stan płyty i "zapach" mocznika dodaje uroku temu miejscu.Czy nikt prywatny nie chce administrować takim miejscem dla zysku? Małe miasteczka mają targowiska będące ich wizytówką, a nasze szuka wykonawcy. Jedno zbudują, to poprzednie trzeba będzie już remontować. A parking pewnie ktoś sprzedał znajomemu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6632180213928