Czwartek, 9.07.2020, Imieniny: Weronika, Hieronim, Zenon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Rusza odnowa nawierzchni ul. Szarych Szeregów

06.06.2019, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Rusza odnowa nawierzchni ul. Szarych Szeregów
Zdjęcie z próby stanowi ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Wczoraj został przekazany wykonawcom teren budowy. Inwestycja realizowana jest ze środków budżetu obywatelskiego oraz środków Departamentu Zarządu Dróg w ramach zadania „Odnowa nawierzchni dróg w Elblągu”.
 

Na to przedsięwzięcie Prezydent złożył również wniosek o dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Zakres inwestycji obejmuje: wymianę i wzmocnienie nawierzchni bitumicznej jezdni oraz remont chodników na odcinku od ul. J. Wybickiego do ul. Gen. Andersa. Wykonawcą jest firma Eurovia SA.
 

Termin realizacji: 60 dni od przekazania terenu budowy. Koszt robót wg umowy to 1 025 000 zł. W pierwszej kolejności realizowane będą roboty brukarskie związane z regulacją krawężników i wymianą nawierzchni betonowej chodników na kostkę betonową oraz prace przygotowawcze pod wymianę nawierzchni jezdni.  
 

Prace związane z wymianą nawierzchni  jezdni planowane są na lipiec. Każdorazowo o utrudnieniach w ruchu i zmianach organizacji ruchu Departament Zarząd Dróg będzie informował z kilkudniowym wyprzedzeniem.

 

UM Elbląg

 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ Aga
  Czwartek, 06.06

  A kiedy Fałata (od strony Cichej) bo tu tragedia

 2. 2
  +1
  pampi - ZAWADA
  Czwartek, 06.06

  No i SUPER .

 3. 3
  0
  ~ Obserwator
  Piątek, 07.06

  A ja mam pytanie. Dlaczego wykonawca ułożenia kabla elektrycznego od ul Królewieckiej na ul Okrężnej w Elblągu nie załatał asfaltem wyciętej przez siebie dziury na połowie jezdni. Powstała tam dziura stwarza zagrożenie dla kierowców. Czy ktoś odebrał od wykonawcy to inwestycje? Pytam się urzędników w Urzędzie Miasta.Elbląg. Bo przecież ulice należą pewnie do miasta.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.