Środa, 21.08.2019, Imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Wieża telefonii komórkowej stanie przy ul. Witkiewicza? To kolejne podejście tego operatora

21.11.2018, 13:00:45 Rozmiar tekstu: A A A
Wieża telefonii komórkowej stanie przy ul. Witkiewicza? To kolejne podejście tego operatora
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. archiwum redakcji, Adrian Sajko)

Wieża telefonii komórkowej miałaby stanąć przy ul. Witkiewicza. Spółka P4, operator sieci Play, zwrócił się w tej sprawie do Miasta. To kolejne podejście tej firmy do podobnej inwestycji w Elblągu. Budowę masztu przy ul. Szczyglej zablokowali mieszkańcy.

W poniedziałek (19 listopada) ukazało się obwieszczenie prezydenta zawiadamiające o wszczęciu postępowania w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego polegającej na: budowie wolnostojącej wieży o wysokości całkowitej do 62 m dla potrzeb stacji bazowej telefonii komórkowej wraz z posadowieniem urządzeń sterujących u podstawy wieży na części działki nr 468 położonej przy ul. Witkiewicza w Elblągu.

To jedna z formalności potrzebna do uzyskania zgody na budowę takiego obiektu. Wniosek w tej sprawie spółka P4 złożyła już na początku września, jednak dopiero 14 listopada został on uzupełniony.

Strony postępowania mają 7 dni (od daty zawiadomienia), aby złożyć uwagi lub wnioski do sprawy. Jej akta są dostępne w Departamencie Urbanistyki i Architektury Urzędu Miejskiego w Elblągu przy ul. Łączności 1.

Przypomnijmy. W ubiegłym roku ten sam operator, chciał postawić maszt telefonii na działce przy ul. Szczyglej. To nie spodobało się jednak okolicznym mieszkańcom. Ich protest przyniósł skutek w postaci niezrealizowania tej inwestycji. Czy przy Witkiewicza spółka P4 będzie miała więcej szczęścia?

W Elblągu istnieje wiele obiektów telefonii komórkowej. Wieże o wysokości kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu metrów stoją m.in. przy ulicach: Porazińskiej, Królewieckiej, Żytniej i Fromborskiej. Wiele stacji zainstalowanych jest na kominach i wysokich budynkach np. wieżach kościołów (kościół Św. Wojciecha przy ul. Wiejskiej, kościół Św. Floriana przy ul. Wyżynnej, katedra Św. Mikołaja przy ul. Mostowej). Jedna z nich mieści się nawet na wieży Urzędu Miejskiego przy ul. Łączności.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --5
  ~ I ok
  Środa, 21.11

  Życie wymusi by maszty były budowane i poprawiły łączność telefoniczną i internet. A złośliwcy tego nie rozumieją.

 2. 2
  +7
  ~ Minus
  Środa, 21.11

  A od czego jest taka zachorowalność ludzi na nowotwory, to o tym cisza. We Włoszech jest już powszechny zakaz instalowania wifi w szkołach. Tylko biznes się liczy , są badania już tylko chyba mało kto czyta, jakie zmiany w mózgu powoduje użytkowanie telefonu przez 1 godzinę.No ale widać dla niektórych wygoda to wygoda mieć przy uchu i rozmawiać, a świadomość słaba.

 3. 3
  +2
  ~ mieszkaniec
  Środa, 21.11

  na ul Pokornej 2 na 4 piętrowym budynku postawiono3 kilkumetrowe maszty i nikt sie nie pytał o zgodę okolicznych mieszkańców ,te maszty oddziałowują na okoliczne budynki i mieszkańców co raz więcej osób w okolicznych budynkach umiera na raka!!!!! Wspólnota Pokorna 2 trzepie na tym kasę im to nie szkodzi promieniowanie nie odbywa się w dół tylko na okoliczne budynki!!! Kto dał na to zgode???????????????????

 4. 4
  --3
  ~ jaPier...
  Środa, 21.11

  @ minus. Czyli masz kolego minus, a raczej ujemne IQ

 5. 5
  +4
  ~ Grand Papa
  Środa, 21.11

  .Profesorowie z USA i innych krajów stwierdzili po badaniach wpływu Wi-Fi na Krukach.Wszystkie padły .A te do których dochodziło Wi-FI o mniejszym nateżeniu żyja ale chorowały dos mocno.

 6. 6
  +4
  ~ Park Krajobrazowy
  Czwartek, 22.11

  To już w szeregowcach na Bielanach przy Staffa, Nałkowskiej, Niemcewicza domku nie ma co kupować bo to raptem 350 metrów od anteny wyższej od Bramy na modrzewinę. Kto pozwala na taką konstrukcję w strefa ochrony konserwatorskiej i STREFA PARKU KRAJOBRAZOWEGO WYSOCZYZNY ELBLĄSKIEJ ? Gdzie protesty ekologów? I po co takie strefy się ustanawia skoro można tego typu konstrukcje tam stawiać - to może od razu wieżowce w bażantarni niech wznoszą?

 7. 7
  --5
  ~ Widelec
  Czwartek, 22.11

  Współczuję ludziom którzy wierzą nadal szkodliwe fale wifi sieci 5g itd. Te same zabobony co antyszczepionkowcy czy plaskoziemcy. Czyli wiedza medyczną internetową. Zamiast edukować się 21 wieku gdzie jest duża możliwość ludzie co raz bardziej edukuja się w drugą stronę.... Ale im nie przetlumaczysz, bo oni wyczytali w Internecie...

 8. 8
  --3
  ~ balanced
  Czwartek, 22.11

  Promieniowanie o częstotliwości 2,4 GHz nie jest jonizujące, więc nie zmienia DNA i nie doprowadza do nowotworów

 9. 9
  +3
  ~ Turysta
  Wtorek, 04.12

  Takie wieże i tej wielkości (będzie drugi najwyższy obiekt w mieście po katedrze) powinny być lokalizowane z dala od pięknych krajobrazów. Jedyne co nam pozostało w tym kraju, bo o zabytki się nie dba, nie mówiąc już o atrakcjach turystycznych i historycznych. Czemu nie budują wieży koło wysypisk śmieci, oczyszczalni ścieków, miejsc gdzie ludzie nie zaglądają i nie przebywają, żeby odpocząć i nacieszyć się przyrodą.

 10. 10
  +1
  ~ Inowrocławianie
  Wtorek, 18.12

  Dzień dobry, właśnie zderzyliście się Państwo z betonowym murem. Mieszkańcy jednego z inowrocławskich osiedli również walczą z tym samym problemem od pół roku. Chętnie dzielimy się zdobytym doświadczeniem i wymieniamy poglądy. Tylko kolektywne działanie może pokonać wroga, którym jest w tym przypadku ogromna firma. Zapraszamy na nasza stronę: https://www.facebook.com/Maszt.protest/ Lajkujcie, komentujcie, piszcie prywatne wiadomości. Telewizje ogólnopolskie ignorują ten temat z uwagi na rynek reklamowy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.