Piątek, 29.05.2020, Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Problem na ul. Sadowej? "Już dzisiaj widoczny jest chaos"

10.01.2018, 16:30:19 Rozmiar tekstu: A A A
Problem na ul. Sadowej? "Już dzisiaj widoczny jest chaos"
Fot. Ryszard Biel

Do radnego SLD Ryszarda Klima  zgłosiła się grupa elblążan. Czy problem, z jakim borykają się na ul. Sadowej da się rozwiązać?

 

 W rejonie ulicy Sadowej, naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 16 , budowany jest duży kompleks mieszkaniowy pn. "Sadowa". Sądząc po rozmiarach placu budowy prace potrwają ok. 2 lat. Mieszkańcy ul. Sadowej i Kolejowej zwracają uwagę na konieczność uregulowania infrastruktury osiedlowej i ulicznej pod względem użytkowym, estetycznym, a nade wszystko zachowania bezpieczeństwa mieszkańców i młodzieży szkolnej. Już dzisiaj widoczny  jest chaos w parkowaniu samochodów pracowników przedsiębiorstwa oraz zniszczone chodniki przylegające do placu budowy

- zaznaczał Ryszard Klim.


Radny zwrócił się do Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego, aby w porozumieniu z kierownictwem budowy kompleksu doprowadzić do stosownych uzgodnień i uregulowań zmniejszając uciążliwości dla mieszkańców i uczniów Szkoły.


Jaka była reakcja Prezydenta?

W obrębie położonym pomiędzy ul. Bema, al. Grunwaldzką, Żeromskiego i Sadową inwestorzy zewnętrzni planują realizację trzech mających wpływ na ruch drogowy i zagospodarowanie obszaru inwestycji. Trwa budowa osiedla mieszkaniowego przy ul. Sadowej, a następnej kolejności rozpocznie się budowa obiektu handlowo- usługowego przy ul. Kochanowskiego 42, a następnie budowa obiektu LIDL w sąsiedztwie obiektu handlowo- usługowego przy ul. Kochanowskiego

- wyjaśniał radnemu Witold Wróblewski.

Prezydent zapewnił, że dla wszystkich tych inwestycji zostały opracowane przez inwestorów analizy wpływu generowanego przez nie ruchu na istniejący ruch drogowy w tym obszarze. - Na podstawie wniosków zawartych w tych analizach Miasto zobowiązuje inwestorów w tzw. "umowach drogowych" do wykonania prac niwelujących wpływ tych inwestycji na ruch drogowy wraz z poprawą stanu istniejących dróg - zaznaczył.


Jakie inwestycje zostały przewidziane? - Inwestor obiektu Lidl wykona przebudowę ul. Kochanowskiego, czyli nowe nawierzchnie chodników i jezdni, wybuduje miejsca postojowe wzdłuż ulic - wyjaśnia Witold Wróblewski.


Co z pozostałymi inwestycjami? - Inwestor kolejnego obiektu przebuduje skrzyżowanie ul. Kochanowskiego i Komeńskiego, opracuje dokumentacje projektową na przebudowę sygnalizacji świetlnej przy skrzyżowaniu ul. Saperów i ul. Czołgistów, budowę sygnalizacji świetlnej przy skrzyżowaniu ul. Komeńskiego - Bema ze skoordynowaniem ich ciągu ul. Bema - zaznaczył Witold Wróblewski. - Miasto w zawartej z inwestorem umowie zobowiązało się do wybudowanie bądź przebudowania tej sygnalizacji.


Kolejne zmiany przewidziane są na ul. Sadowej. - Inwestor budowy budynków mieszkalnych przy ul. Sadowej wybuduje sygnalizację świetlną przy skrzyżowaniu ul. Sadowej z al. Grunwaldzką i na skrzyżowaniu ul. Komeńskiego z al. Grunwaldzką oraz wybuduje odcinek ulicy, który połączy jego działkę z ul. Komeńskiego. Inwestor opracuje również dokumentację na odnowę nawierzchni ul. Sadowej wraz z chodnikami na odcinku ul. Sadowej od al. Grunwaldzkiej do skrzyżowanie z ul. Kochanowskiego. Na jego koszt zostanie odnowiona nawierzchnia jezdni ul. Sadowej na tych odcinku i chodnika po stronie budowanego osiedla mieszkaniowego, chodnik po stronie wschodniej, Szkoły Podstawowej nr 16, zostanie odnowiony przez Miasto - precyzuje Prezydent Elbląga.


Podczas sprzedaży działki przy ul. Sadowej, w akcie notarialnym zostały uwzględnione odpowiednie zapisy, które zobowiązują inwestora do wykonania na rzecz Miasta budowy konkretnych elementów drogowych. - Inwestor osiedla jest również zobowiązany do utrzymania porządku na drodze w obszarze swojej inwestycji, sprzątania i bieżących napraw wybojów nawierzchni - zapewnia Witold Wróblewski.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%40.0 %60.0


Galeria / Sadowa ( zdjęć 20 )
Dodano: 2018-01-10 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --12
  ~ Hegemonka
  Środa, 10.01

  Chaos i niekompetencja - wirus z urzędu miejskiego przenosi się na ulice. Panika w SLD i PSL. PO rozlicza gwałty byłych podwładnych prezydenta in spe Missana.

 2. 2
  +11
  ~ Kowalski
  Środa, 10.01

  Kiedyś jak wyjeżdżałem z sadowej z grunwaldzkiej na sadowa wjeżdżał pojazd ciężarowy typu wanna . Kierowca widział że nie ma szans na przejazd i dawał ostro do przodu więc ja stanęłam w miejscu żeby nie było że ja go zarysowałem wtedy ,, ciężarowiec" zaczął trombic i machał łapami żeby zjechał na chodnik . Jakie jego było zdziwienie że to nic nie dało i musiał wycofać się do grunwaldzkiej. Myślał facet że duży może więcej :)

 3. 3
  0
  ~ beniu
  Środa, 10.01

  wszedzie swiatla stawiac..moze lepiej ronda i zielona fale?

 4. 4
  +17
  ~ z sadowej
  Środa, 10.01

  Klim ma rację na Sadowej zrobił się totalny bałagan.Czy musi zdarzyć się wypadek aby ktoś przejrzał na oczy. a wszystko dzieję się tam gdzie dzieci idą do szkoły

 5. 5
  +23
  ~ noname
  Środa, 10.01

  "zniszczone chodniki przylegające do placu budowy" bo przed budową były w super stanie...

 6. 6
  +13
  ~ babcia
  Środa, 10.01

  dlaczego takich zapisów nie bylo przy sprzedaży slodkiej dzialki 5500 m2 na pl. Konstytucji dla producenta ciastek ?

 7. 7
  +12
  ~ Jhg
  Środa, 10.01

  Przed budową chodniki i jezdnia wyglądały tak samo

 8. 8
  0
  ~ Świnka pippa
  Środa, 10.01

  Czy dobrze rozumiem??? Następny Lidl???? ;(

 9. 9
  +12
  ~ przy Młynie
  Środa, 10.01

  "budowę sygnalizacji świetlnej przy skrzyżowaniu ul. Komeńskiego - Bema ze skoordynowaniem ich ciągu ul. Bema" - to w ciągu ul. Bema jest jakakolwiek koordynacja świateł? Mieszkam na osiedlu przy Młynie od ponad 10 lat i codziennie kilka razy pokonuję całą Bema do miasta. Żeby złapać zielone światło trzeba jechać 60 km/h do jednych świateł, do kolejnych świateł max 40 km/h i żeby kolejne złapać się na zielone ok. 70 km/h - to jest koordynacja? - kpina jakaś a jeszcze światła na Komeńskiego dostawić chcecie.

 10. 10
  +4
  ~ Nn
  Czwartek, 11.01

  Ale o co chodzi bo nie za bardzo rozumiem?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.