Czwartek, 22.02.2018, Imieniny: Marta, Malgorzata, Piotr
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

„300 mln zł zostało rozdysponowane,ale nic nie trafi do Elbląga". Nie musimy rozwijać szkolnej infrastruktury sportowej?

13.09.2017, 16:00:49 Rozmiar tekstu: A A A
„300 mln zł zostało rozdysponowane,ale nic nie trafi do Elbląga". Nie musimy rozwijać szkolnej infrastruktury sportowej?
Fot. Ryszard Biel

Dlaczego Elbląg nie zawalczył o dofinansowanie z Ministerstwa Turystyki i Sportu na rozwój szkolnej infrastruktury sportowej? Tą kwestię podczas czwartkowej sesji poruszył radny PiS Rafał Traks. - 300 mln zł zostało rozdysponowanych, ale nic nie trafi do Elbląga, ponieważ Pan Prezydent podjął decyzję, że Elbląg do programu nie przystępuje – stwierdził.

Ministerstwo Turystyki i Sportu na rozwój szkolnej infrastruktury sportowej przeznaczyło 300 mln zł. Pieniądze te zostały podzielone, jednak do Elbląga nie trafi ani złotówka. 

Pod koniec sierpnia  Ministerstwo pozytywnie zaopiniowało ok. 70 wniosków dotyczących budowy boisk lekkoatletycznych. 300 mln zł zostało rozdysponowanych, ale nic nie trafi do Elbląga, ponieważ Pan Prezydent podjął decyzję, że Elbląg do programu nie przystępuje. Za to w Działdowie, Gołdapie, Nowym Mieście Lubawskim czy Nowym Dworze Gdańskim powstaną certyfikowane kompleksy lekkoatletyczne z bieżnią 400 m. Na liście znajdują się jeszcze dofinansowania do hal sportowych, stadionów czy boisk przy szkolnych

– zaznaczył Rafał Traks.

Program miał na celu dolepszenie stanu infrastruktury sportowej znajdującej się przy szkołach. Czyżby w Elblągu nie było takiej potrzeby? - W ramach Programu dofinansowane będą przede wszystkim sale sportowe zlokalizowane przy dużych szkołach, wielkość wyrażona liczbą uczniów opowiadał radny PiS. - Możliwe i rekomendowane jest składanie wniosków wieloobiektowych, np. 2 boiska lub remont sali gimnastycznej i budowa boiska, również przy różnych szkołach, również w różnych miejscowościach, co w wielu przypadkach może być niezbędne dla osiągnięcia minimalnego progu wartości zadania.

Pół roku temu Rafał Traks zwracał uwagę na ten program. - W marcu br. na sesji Rady Miejskiej zabiegałem o to, żeby Elbląg zgłosił się do programu i rozpoczął budowę hali sportowej, która miała powstać na Zatorzu ze środków Budżetu Obywatelskiego. Prezydent w odpowiedzi zadeklarował, że Elbląg do programu nie przystępuję, ponieważ nie ma takiej potrzeby i środków. Radna Jolanta Janowska nie jednokrotnie prosiła o pilną modernizację boisk przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczy nr 1 znajdującym się przy ul. Kopernika – przypominał radny.

Radny podkreśla jednak, że potrzeb w Elblągu jest o wiele więcej.

Podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 w Szkole Podstawowej nr 21 Prezydent wspominał, że boiska znajdujące się przy szkole również wymagają remontu. Od lat 80 również nie były remontowane boiska sportowe znajdujące się przy Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług przy ul. Obrońców Pokoju. No i chyba miejsce, które powinno tętnić życiem i być dostępne dla każdego sportowca to zaplecze nowej Szkoły sportowej przy ul. Agrykola, znajdujące się tam boiska są w fatalnym stanie

– zaznaczył.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%71.4 %28.6


Galeria / Dofinansowanie na rozwój szkolnej infrastruktury sportowej z Ministerstwa Turystyki i Sportu. ( zdjęć 32 )
Dodano: 2017-09-13 | Fot. Ryszard Biel

Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ Weto
  Środa, 13.09

  Zwykle sk,,,,,,, two.

 2. 2
  +16
  ~ Ania
  Środa, 13.09

  Super stanowisko po co się starać skoro wszystko mamy tylko jak przychodzi do zorganizowania zajęć pozalekcyjnych na sali sportowej to okazuje się że w Elblągu jest duży problem bo.nie ma gdzie Tak miasto stawia na rozwój dzieci i młodzieży

 3. 3
  +14
  ~ mama
  Środa, 13.09

  Boisko przy gimnazjum nr 5 woła o pomstę do nieba od wielu lat ,tym bardziej ,że są tam klasy piłkarskie ,a po wygaśnięciu ma być to szkoła sportowa. Do tego szkoda mi tych pań sprzątających, które co róż wyrywają chwasty i pielą cały teren, tylko ja się pytam po co, komu to potrzebne ?

 4. 4
  +14
  ~ Piki
  Środa, 13.09

  Jak kto nie lubi sportu.To tak jest.

 5. 5
  +4
  ~ Ja
  Środa, 13.09

  Haha Wróbel ćwierka do Słoniny kasa misiu kasa się liczy

 6. 6
  +13
  ~ Tutejszy
  Środa, 13.09

  Mierny administrator bez wizji rozwoju Elbląga, rozdający kasę kolegom, spartaczone inwestycje pt. tor łyżwiarsko wrotkarski, rondo ósemkowe, park dla psów czy 900 metrów torowiska. to jest prezydentura na miare 120 tys. miasta ??? Żenada !!! Za rok won z ratusza

 7. 7
  +2
  ~ mimimi
  Środa, 13.09

  na Wyżynnej SP 25 też boisko do remontu

 8. 8
  +6
  ~ er ce
  Czwartek, 14.09

  Wstyd p. Prezydencie.

 9. 9
  +3
  ~ wwa
  Czwartek, 14.09

  no pięknie, teraz widać jak gospodarz miasta ma gdzieś swoje miasto, siedzieć i ***zieć w stołek a kasa płynie na konto. Wróblewski i ta cała banda Wnuków, Pająków powinna słono za takie coś zapłacić!!!

 10. 10
  +4
  ~ wist
  Czwartek, 14.09

  Stare Pole ma bieznie 400 m,ale nie Elbląg. Jak się nie ma Programu Rozwoju Sportu i Turystyki to i Elbląg staje się zasciankiem,czy nie tak p. Wróblewski?

 11. 11
  +2
  ~ to przez PIS
  Czwartek, 14.09

  Trzeba było nie robić reformy oświaty barany to byłoby na wkład własny do projektów

 12. 12
  +1
  ~ o masz ci los
  Czwartek, 14.09

  No co wy. Tor lodowy nadaje się...do natychmiastowego zamknięcia.

 13. 13
  +2
  ~ sportowiec
  Czwartek, 14.09

  A co ten pajac radny zrobił w Elblągu? Pieniaczy nam nie potrzeba. Chłopcze pokaż że coś potrafisz zrobić a nie tylko pianę bić Tak Wam Prezydent nie odpowiada bo Wasz przegrał wybory po słabiutkiej kadencji i szykujecie mu już kampanię wyborczą, ale wasze niedoczekanie. Wasz rząd pokazuje że ma wszystkich w d..ie, tylko kolesiostwo i skok na kasę. To już bliski koniec PIS.

 14. 14
  0
  ~ urszula
  Czwartek, 14.09

  Pani Jabłonowska zanim da artykuł powinna również przedstawić wypowiedż Prezydenta. Wtej formie informacja jest tylko wypowiedią jednej strony i trudno z nią polemizować. Jeżeli prusza się jakiś temat to do końca , inaczej jest bez sensu.

 15. 15
  0
  ~ nauczycielka
  Poniedziałek, 18.09

  Najbardziej interesuje mnie zdanie pani dyrektor departamentu edukacji i sportu, ona przede wszystkim za to odpowiada.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.