Sobota, 17.02.2018, Imieniny: Zbigniew, Julian, Lukasz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

"Niestety, naprawa jezdni czy chodników nie stanowi pełnej naprawy ulicy"

15.07.2017, 07:00:07 Rozmiar tekstu: A A A
"Niestety, naprawa jezdni czy chodników nie stanowi pełnej naprawy ulicy"
Fot. Ryszard Biel

Osiem miesięcy - tyle minęło od złożenia  wniosku przez radną Marię Kosecką, podczas sesji RM,  do realizacji poruszonego przez nią problemu, czyli przeprowadzenia prac w zatoczkach autobusowych znajdujących się wzdłuż ulicy Fromborskiej. Choć można byłoby polemizować, czy nie dałoby się zareagować szybciej, to ważne, że działania zostały podjęte.

Podczas październikowej sesji RM radna niezrzeszona, Maria Kosecka, zwróciła się do Prezydenta Elbląga, Witold Wróblewskiego, o zwrócenie uwagi na stan zatoczek autobusowych znajdujący się wzdłuż ulicy Fromborskiej.

- Tak zwane weekendowe naprawy ulic miejskich oraz te realizowane w normalnym cyklu, w oparciu o przyjęty plan  powodują, że stan elbląskich ciągów komunikacyjnych ulega systematycznej poprawie  - zaznaczyła. - Niestety, naprawa jezdni czy też chodników nie stanowi pełnej naprawy ulicy.

Radna stwierdziła, że  do kompletu brakuje  naprawy zatoczek autobusowych oraz znaków komunikacyjnych.

Stan techniczny tych elementów bezpośrednio rzutuje na bezpieczeństwo mieszkańców. Zarówno bowiem poprzechylane, niestabilnie zamocowane znaki drogowe oraz pozapadane i nierówne zatoczki autobusowe, stanowią realne zagrożenie dla elblążan

- mówiła Maria Kosecka.

 

Na szczególną uwagę, zdaniem radnej, zasługiwały zatoczki znajdujące się na ulicy Fromborskiej. - Wielokrotnie byłam świadkiem tak ogromnych przechyłów autobusów wjeżdżających w zatoczki na ulicy Fromborskiej, że podróżujący uderzali o elementy wyposażenia pojazdu - mówiła..

Maria Kosecka zawnioskowała o  pilne przeprowadzenie przeglądu i uwzględnienie w planie remontów wykonania niezbędnych prac naprawczych zatoczek autobusowych oraz znaków drogowych.

W ramach projektu "Bieżące utrzymanie jezdni na terenie miasta Elbląga" 12 czerwca br. rozpoczęto remont zatok przy ulicy Fromborskiej.

 

 W chwili obecnej zatoki przy tej ulicy nie zostały jeszcze zgłoszone do odbioru, ponieważ w ramach tego samego zadania prowadzone będą roboty konserwacyjne na zatokach autobusowych zlokalizowanych w pasie drogowym przy ulicy Królewieckiej (na odcinku od ulicy Kościuszki do Fromborskiej) oraz ulicy Hetmańskiej. W związku z powyższym wartość tych robót można będzie podsumować po dokonaniu odbioru i rozliczeniu prac. Planowany termin zakończenia robót planowany jest do połowy sierpnia

- informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego UM.Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Galeria / Remont przystanków autobusowych ( zdjęć 16 )
Dodano: 2017-07-15 | Fot. Ryszard Biel

Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ winien nie winien
  Sobota, 15.07

  A czy ktoś wie jak skończyła się sprawa pani Koseckiej z panem Wilkiem. Zbliżają się wybory to powinniśmy My wyborcy wiedzieć, prawda.

 2. 2
  +11
  ~ Pikuś
  Sobota, 15.07

  Obecnie jest 300 lokali zbk do eksmisji a długi to tysiące zawrotna suma. A czas płynie szybko i radni i um i prezydent i zbk nic nie robią.

 3. 3
  --5
  ~ opinia
  Sobota, 15.07

  Winien a jakie to ma znaczenie ,dogadali się i już .W politycy tak bywa wióry lecą ,że aż hej .A temat artykułu jest całkiem inny ,to dobrze ,że radna interweniuje na bieżąco .Tak trzymać

 4. 4
  +5
  ~ do opinia
  Sobota, 15.07

  Chyba człowiek karany nie może kandydować?.

 5. 5
  --6
  ~ mius
  Sobota, 15.07

  Pierwsze cztery komentarze bardzo rzeczowe, merytoryczne, stosowne do treści artykułu... Ej, dzieciaki, odejdźcie od komputera, spotkajcie się na podwórku i pogadajcie na nurtujące Was tematy...

 6. 6
  +6
  ~ Bełkot .
  Sobota, 15.07

  Otwieram lodówkę a tam ....K..... to już nudne się robi .

 7. 7
  +1
  ~ 78
  Sobota, 15.07

  A zatoczka przy szpitalu wojewódzkim? Też jest w fatalnym stanie

 8. 8
  +7
  ~ zmartwiony
  Sobota, 15.07

  Przełożenie kostek na niestabilnym podłożu nie poprawi sprawy. Po ulewnym deszczu podłoże pod kostką rozmięka, ciężki autobus wgniata kostkę i tworzą się na nowo nierówności. Pieniądze na naprawę idą w przysłowiowe błoto. Robią, aby robić, ale nie zrobić. Smutne.

 9. 9
  +2
  ~ Kamnień
  Sobota, 15.07

  Do ,, zmartwiony"" tu akurat trochę masz racji kostka kładziona na podsypce cementowo-piaskowej długo nie przeżyje bo zapadliny powstają w skutek uszkodzenia podbudowy czyli złego zagęszczenia lub uszkodzenia warstwy stabilizacji lecz nie jest to wina wykonawcy że robią tak jak robią po prostu wykonują polecenia miasta. A te zatoki pięknie by wyglądały z dużego kamienia i służyły by wiele lat.

 10. 10
  +3
  ~ Kamnień
  Sobota, 15.07

  Do ,, zmartwiony"" tu akurat trochę masz racji kostka kładziona na podsypce cementowo-piaskowej długo nie przeżyje bo zapadliny powstają w skutek uszkodzenia podbudowy czyli złego zagęszczenia lub uszkodzenia warstwy stabilizacji lecz nie jest to wina wykonawcy że robią tak jak robią po prostu wykonują polecenia miasta. A te zatoki pięknie by wyglądały z dużego kamienia i służyły by wiele lat.

 11. 11
  +6
  ~ ciekawski
  Sobota, 15.07

  Jak tam sądowa batalia z tygodnikiem "Newsweek"?

 12. 12
  +4
  ~ odpowiedz
  Sobota, 15.07

  Ciekawski strzał w kolano ,niestety poważne schorzenia nie przechodzą .Zatoczki na Fromborskiej już od dawna wymagały modernizacji ,lepiej póżno niż wcale

 13. 13
  +3
  ~ ciekawski
  Niedziela, 16.07

  Jeżeli radna Kosecka zapowiadała sądową bitwę w sprawie "pomówień" w temacie solidarnościowego hotelu w Kołobrzegu z tygodnikiem "Newsweek", więc stawiam pytanie - jak tam sądowy proces? Wygrała, czy nie wygrała? Jeżeli nie wygrała, albo nie wytoczyła procesu, to mogę uważać, że "Newsweek" napisał prawdę?

 14. 14
  --1
  ~ głupota
  Niedziela, 16.07

  ciekawski alkohol szkodzi zdrowiu .Polecam warzywa i owoce.W nocy to się śpi a nie bzdury wypisuje ,zawiść trzeba leczyć i oczywiście głupote

 15. 15
  --3
  ~ Ogromny Przechył
  Niedziela, 16.07

  A może by paniusia OOmtslała jak udrożnić skrzyżowanie Królewiecka-Fromborska, tak to nieopodal tego przystanku. Kadencja się kończy Marysiu,a Marysia POmtslala :" zrobię porządek na ulicach obok kyorychieszj by sąsiedzi znów mnie wybrali".

 16. 16
  0
  ~ Obserwator
  Niedziela, 16.07

  Brawo Ciekawski za poruszony temat. Czas chyba aby osoba publiczna przed przyszłymi wyborami wyjaśniła, czy to była prawda, czy fałsz. Jak znam życie to temat powróci ze zdwojoną siłą i nie da się go zamieść pod dywan. Każdy uczciwy człowiek sprawę by wyjaśnił, bo inaczej normalnie po ludzku wstyd. Pani radna to samo nie zniknie. Pewnie ciekawski czuwa i razem z innym byłym radnym odpowiedzialnym za wybory zrobią z tego wielkie igrzyska.

 17. 17
  +2
  ~ dziękuje
  Niedziela, 16.07

  Super ,że na Fromborskiej naprawiają zatoczki aby tak dalej.Dobranoc życzę spokojnej nocy

 18. 18
  0
  ~ lolalny patriota
  Poniedziałek, 17.07

  Ludzie artykuł jest konkretny o konkretnym załatwieniu interpelacji radnej. Tylko tyle. Dorabianie otoczki i zamazywanie pozytywnego wpływu radnej na stan bezpieczeństwa w mieście tego nie zmieni, to są fakty.

 19. 19
  0
  ~ do głupota
  Poniedziałek, 17.07

  Komentarz powyżej jest jak najbardziej merytoryczny i chyba uderzył w samo sedno, a posądzanie kogoś o alkohol to może na swoim przykładzie, w każdym owocu jest zawsze trochę alkoholu.Niedługo wybory to i tak ta sprawa musi ujrzeć światło dzienne, na trzeźwo. Teraz walczymy, żeby kasta nie była kastą, wszystko musi być czyste i przejrzyste.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.