Piątek, 23.02.2018, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Zamiast budowy 16-piętrowego wieżowca, mamy wesołe miasteczko. Co dalej z terenem po Porto 55?

13.06.2017, 10:00:09 Rozmiar tekstu: A A A
Zamiast budowy 16-piętrowego wieżowca, mamy wesołe miasteczko. Co dalej z terenem po Porto 55?
Fot. Ryszard Biel

W połowie tego roku, u zbiegu ulic Nowowiejskiej i Królewieckiej, rozpocząć się miała budowa najwyższego w Elblągu budynku mieszkalno - usługowo - biurowego. Tymczasem w minionym tygodniu na przyszłym placu budowy, zamiast dźwigów i maszyn budowlanych, kolejny raz rozstawiło się ...wesołe miasteczko. Czy oznacza to, że elblążanie mogą już zapomnieć o realizacji tej inwestycji?

Właścicielem terenu, na którym powstać ma inwestycja jest firma Nordic Property - spółka córka Nordic Development - zarejestrowanej w Warszawie firmy z kapitałem duńskim. Na działce o łącznej powierzchni 9,5 tys. m2 wyrosnąć ma najwyższy obiekt mieszkalny w mieście (ma być wyższy o dwa piętra od ukończonej ostatnio Bramy na Modrzewinę). Całkowita wysokość budynku w najwyższej części wynosić będzie 55 m, zaś w części niższej ok. 13 m.

Inwestycję pod nazwą Nordic Garden tworzyć będzie wielorodzinny budynek mieszkalny z częścią usługową i biurową oraz garażem podziemnym o łącznej powierzchni użytkowej 14 tys. 643 m2. Planowany obiekt uformowany został w kształcie litery „L” i podzielony na trzy części tworzące jedną całość. Wzdłuż ul. Królewieckiej i ul. Nowowiejskiej powstanie czterokondygnacyjny budynek o funkcji handlowo-usługowej, usługowo-biurowej i mieszkaniowej. Najważniejszą częścią budynku stanowić będzie jednak skrzydło budynku od ul. Nowowiejskiej, które posiadać będzie akcent wysokościowy w postaci budynku 17-kondygnacyjnego. Niemal w całości, od pierwszego do szesnastego piętra, pełnić on będzie funkcje mieszkaniowe. Tylko na parterze znajdować się będą lokale handlowo-usługowe. 

Łącznie inwestycja zakłada realizację 198 mieszkań o powierzchni 9846 m2. Powstaną też lokale handlowo-usługowe o wielkości całkowitej 3582 m2, które przeznaczone zostaną pod sklepy, restaurację, market typu delikatesy oraz obiekt fitness. Całość uzupełnią pomieszczenia biurowe o powierzchni około 1214 m2 oraz dwie podziemne hale garażowe o łącznej powierzchni użytkowej 9150 m2, mogące pomieścić 290 samochodów. 

Inwestor zakładał, że budynek zostanie zrealizowany w jednym etapie. Jego budowa miała rozpocząć się w połowie tego roku i potrwać 2 lata. Tymczasem mamy już czerwiec, a na przyszłym placu budowy zamiast robotników i maszyn budowlanych, pojawiło się wesołe miasteczko. Czy oznacza to, że inwestycja opóźni się w czasie?

Miesiąc temu złożyliśmy w elbląskim Magistracie wniosek o pozwolenie na budowę naszego budynku. W zeszłym tygodniu otrzymaliśmy jednak pismo z Urzędu Miejskiego, że mamy go uzupełnić. Mamy na to dwa tygodnie. Spodziewamy się, że decyzję o pozwoleniu na budowę otrzymamy nie wcześniej jak w lipcu lub sierpniu. Jak tylko ją dostaniemy od razu przystąpimy do budowy

- zapowiada Piotr Rybojad, dyrektor generalny firmy Nordic Development.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%57.1 %42.9


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +35
  ~ Ja
  Wtorek, 13.06

  Wesołe miasteczko. Śmiech na sali. Strach iść na ta kupę złomu.

 2. 2
  --3
  ~ antysystemowiec
  Wtorek, 13.06

  Budowac!!!Budowac!!!Budowac!!! Brawo Panie Prezydencie Wroblewski.Pokazmy temu PiSowi jak sie inwestuje i rozwija miasto!!!!

 3. 3
  +23
  ~ ed
  Wtorek, 13.06

  piękny będzie

 4. 4
  +32
  ~ kreciol
  Wtorek, 13.06

  jakie to wesołe miasteczko? przecież to relikt gierka, zemsta honekera i spuścizna komuny lat 50-tych. Zamknąć to dziadostwo. Na odpuście w sfornych gaciach mają lepsze

 5. 5
  +22
  ~ kierowcabombowca
  Wtorek, 13.06

  kto pozwala im takie starocie stawiać w mieście. Przecież to szpeci i straszy. Dziecko było niepocieszone, ale nie dałem złótówki na te złomy.

 6. 6
  +7
  ~ Hahaah
  Wtorek, 13.06

  Szybko sie obudziliscie wesolego miasteczka juz nie ma...i to wlasnie nie dawno sie zawineli...buahaha

 7. 7
  +10
  ~ realista
  Wtorek, 13.06

  Jeszcze inwestor musi sie zmierzyc z twardym stanowiskiem lesnych dziadkow z okolicy, ktore od lat brzmi tak samo - tu ma byc trawa i nic wiecej!

 8. 8
  +11
  ~ Nowoczesny
  Wtorek, 13.06

  Spokojnie zobaczę koparki to uwierzę;)

 9. 9
  +6
  ~ kkel
  Wtorek, 13.06

  Kto wydał zezwolenie na rozwinięcie tej prowizorki w tym miejscu. Sami się ośmieszacie!!!

 10. 10
  --2
  ~ grgrgr
  Wtorek, 13.06

  Widać że urzędasom nie zależy na inwestorach. Będą męczyć inwestora biurokracją aż się rozmyśli i sprzeda działkę budowlaną.

 11. 11
  --3
  ~ mieszkaniec
  Wtorek, 13.06

  Ja słyszałem ,że ma być nie szesnasto piętrowy wieżowiec ,a stajnia na koni arabskie , TAKIEGO BIZNESU JESZCZE NIE MA W ELBLĄGU. Taksówki zarobkowe pójdą do lamusa konkurencja arabów wykończy taksiarzy .Jeżeli jest to prawda, to jest świetny pomysł .

 12. 12
  +3
  ~ Kris
  Wtorek, 13.06

  Pojechali jedni juz sa nastepni ha

 13. 13
  +5
  ~ Do_pomorskiego
  Wtorek, 13.06

  Nie wierzę! Elbląski portal a tu reklama "Produkt Warmia i Mazury: znam, kupuję, korzystam!". To jakaś paranoja i dodatkowo cios w plecy! Przez takie coś tylko utrwala się wizerunek Elbląga - miasta leżącego razem z Gdańskiem na Żuławach - z regionem zapyziałej Warmii i Mazur i całego tego zacofanego województwa. Szok i niedowierzanie, ze elbląscy redaktorzy przyjmują tego typu "promocje"...

 14. 14
  --3
  ~ Polak.
  Środa, 14.06

  jak dla mnie to wolę aby tam były co jakiś czas wesołe miasteczka (może nie takie stare jak te osatnio ale bywajądużo lepsze) - to jest badzo dobre miejsce na takie miasteczko, które jednak uatrakcyjnia okolice - jedyne co bym tam zrobił to trochę więcej z zielenią zagospodarował - wierzowców mamy mase i kolejny nawet nowoczesny nie uatrakcyjni tego miejsca - wszędzie tylko beton i beton...

 15. 15
  +1
  ~ xxxxz
  Środa, 14.06

  dziś rozstawia się następne wesołe miasteczko, trochę nowsze

 16. 16
  --1
  ~ Grażyna Składawska
  Środa, 14.06

  Ja byłam z dziećmi było bardzo miło sympatycznie obsługa miła kulturalna na poziomie dziecka zadowolone bardzo karuzele zadbane i na kazdej widać odbiór UDT ceny niskie dostepne polecam takie wesołe miasteczka

 17. 17
  0
  ~ marek elbląski
  Piątek, 16.06

  Nie wiadomo co na to "stolyca",pewnie nie pozwoli na coś,czego nie ma u siebie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.