Piątek, 23.02.2018, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Teren niedoszłego CH Siódemka tańszy o 14 mln zł. Czy syndyk znajdzie nowego inwestora?

16.02.2017, 15:40:37 Rozmiar tekstu: A A A
Teren niedoszłego CH Siódemka tańszy o 14 mln zł. Czy syndyk znajdzie nowego inwestora?
Działka niedoszłego Centrum Handlowego Siódemka znajduje się tuż przy drodze S7 (fot. archiwum redakcji)

22 hektary terenu przy ul. Akacjowej, na którym powstać miało Centrum Handlowo - Usługowe Siódemka ponownie trafiły pod młotek. Syndyk masy upadłości spółki Bridgehouse Developments (Elbląg), która miała być inwestorem tego przedsięwzięcia, po raz drugi wystawił ogromną nieruchomość na sprzedaż. Tym razem jej wartość została obniżona aż o 14 mln zł. Zainteresowani mogą obecnie nabyć atrakcyjną działkę oraz zbywane razem z nią projekty budowy CH Siódemka, za jedyne... 31 mln zł.

Upadła w 2016 roku firma Bridgehouse Developments (Elbląg) planowała w naszym mieście budowę obiektu handlowo - usługowego o łącznej powierzchni najmu 67 tys. m2 (parterowa galeria handlowa oraz park handlowy z marketem budowlanym). Inwestycja miała powstać w sąsiedztwie elbląskiego lotniska, drogi nr 7 i ul. Akacjowej. Brytyjski inwestor rozpoczęcie budowy obiektu uzależniał od uzyskania pozwolenia na bezpośrednie skomunikowanie centrum handlowego z obwodnicą Elbląga. W tym celu powstać miał węzeł drogowy Lotnisko (bazą dla niego miał być istniejący wiadukt nad S7 w przedłużeniu ulicy Skrzydlatej). Firma o zgodę na jego budowę starała  się bezskutecznie od 6 lat. Sprawiło to, że projekt został zarzucony, a spółka Bridgehouse Developments (Elbląg), która odpowiadała za realizację inwestycji, została postawiona w stan upadłości (ostatecznie ogłoszono jej upadłość 22 kwietnia 2016 r.).

W związku z tym cały majątek spółki przeznaczono na sprzedaż w drodze przetargu. Pierwszy z nich został ogłoszony przez syndyka w połowie grudnia 2016 r. Jego przedmiotem było zbycie praw do nieruchomości przy ul. Akacjowej o łącznej powierzchni 224 tys. m2. Działka, na której powstać miało centrum handlowe sprzedawana jest łącznie z dokumentacją dotyczącą realizacji tej inwestycji (projekty, sprawozdania, raporty, badania, prognozy oraz umowy).

W pierwszym przetargu cena wywoławcza majątku wynosiła 45 mln 337 tys. 800 zł brutto. W wyznaczonym terminie do 11 stycznia, nie wpłynęła jednak żadna oferta nabycia terenu przy ul. Akacjowej. W ostatnich dniach syndyk ogłosił więc drugi przetarg na sprzedaż majątku upadłej spółki. Tym razem cena wywoławcza poszybowała mocno w dół. Teren inwestycyjny oraz całą dokumentację budowlaną można nabyć o 14 mln zł mniej - za 31 mln 101 tys. 780 zł brutto. Mniejsza o 500 tys. zł jest również kwota wadium. Zainteresowani oferenci, aby przystąpić do przetargu powinni teraz wpłacić 1,5 mln zł na rachunek masy upadłości. Oferty z zaproponowaną kwotą można składać w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy do 29 marca. Ich otwarcie zaplanowano dwa dni później.

Czy mniejsza o 1/3 cena wywoławcza przyciągnie potencjalnych inwestorów? O tym dowiemy się już pod koniec marca.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ cyrk
  Czwartek, 16.02

  jest akurat miejsca by postawić największą powierzchniowo Biedronkę w PL ;) Elbląg zaistnieje...

 2. 2
  +5
  ~ piechur
  Czwartek, 16.02

  Najlepiej oczywiście Biedronka a przy niej przychodnia zdrowia psychicznego, szpitalik, spacerniak i apteka. Można jeszcze cos dodać. Pomysłów internautom nie zabraknie. Pozdrawiam.

 3. 3
  +6
  ~ realista
  Czwartek, 16.02

  Biedronka z Lidlem, kilka aptek najlepiej dyzurnych, ale jak sama nazwa wskazuje nieczynnych w niedziele i swieta. Do tego chinczyk, ale tak zeby na ***zialo plastykem juz na S7, aby kazdy sie zorientowal i zajechal. Do tego jakis lombardzik, provident. Najlpiej wszystko polaczone siecia tuneli podziemnych. I nie budowac pod zadnych wezlow. Znowu sprawa sie przeciagnie, a przeciez mieszkaja tu sami miszczowie kierownicy. Z reszta kazdy polak to miszcz kierownicy.

 4. 4
  --1
  ~ pods
  Czwartek, 16.02

  na pewno zajdzie idiotę, kóry wyłozy kasę na budowę centrum handlowego w mieście gdzie żyja emeryci, a młodzi, po zbudowaniu 4 pasmówki do Gdańska będą śmigac tam w 30 minut, ....Elblag miał swoja szansę 20 lat temu, przes... ją i teraz zostaje takim grajdołkiem dla tych , którym sie nie udało w życiu

 5. 5
  +6
  ~ Kieckowy
  Czwartek, 16.02

  Mega wielki kościół w tym miejscu,w którym będzie można " płacić kartą":)

 6. 6
  --6
  ~ wuj onkel
  Czwartek, 16.02

  to chyba niezle miejsce pod osiedle domkow jednorodzinnych

 7. 7
  +1
  ~ wandeczka
  Czwartek, 16.02

  nie należy zapominac o lotnisku i wybetonowaniu pasa startowego.

 8. 8
  0
  ~ Jako komisja panu zabraniam
  Czwartek, 16.02

  Nie znajdzie. To wróblewsko-pslowskie postkomunistyczne bagno tylko odstrasza inwestorów., a tymczasetm taki sam teren w Tczewie czy Malborku zostałby kupiony od ręki.

 9. 9
  +4
  ~ cdn nastąpi
  Czwartek, 16.02

  Od samego początku mówiłem, ze to Centrum nie powstanie! Ciekawi mnie dziś opinia tego mistrza ceremonii co na plebani organizował spotkania gdzie dziś jest i co robi? Ilu wyszło na błaznów ufając, ze tam coś powstanie? Warto również przeanalizować w jaki sposób teren ten został sprzedany kilkanaście lat temu za ile i komu?!

 10. 10
  +1
  ~ Nowoczesny
  Piątek, 17.02

  Bez dostępu do S7 to będą mieli szczęście jak ktoś im zapłaci 5 mln zł!;) No i dobrze tak przekrętasom, trzeba było budować a nie kręcić lody!;)

 11. 11
  +1
  ~ BOLEK
  Piątek, 17.02

  Obecnie chętnych nie będzie, dużo cwaniaków siedzi w więzieniu , a jeszcze ilu będzie siedzieć , ten teren nie jest dla człowieka ,który ciężko pracował chyba że wygraŁ w TOTO LOTKA jak "BOLEK "

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.