Poniedziałek, 26.02.2018, Imieniny: Bogumil, Aleksandra, Miroslawa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Oświatowe zmiany na Zatorzu. Będzie nowy żłobek, a przedszkole z Mielczarskiego zostanie przeniesione

17.02.2017, 12:00:47 Rozmiar tekstu: A A A
Oświatowe zmiany na Zatorzu. Będzie nowy żłobek, a przedszkole z Mielczarskiego zostanie przeniesione
fot. archiwum redakcji

Miasto ma pomysł na wykorzystanie budynku po likwidowanym Gimnazjum nr 7, które od września tego roku zostanie przeniesione do obiektu Szkoły Podstawowej nr 14. Budynek przy ul. Lotniczej 12 zostanie zaadaptowany na potrzeby żłobka oraz przeniesienia do niego wszystkich oddziałów z Przedszkola nr 18 przy ul. Mielczarskiego. Magistrat zamierza na ten cel pozyskać unijne oraz rządowe środki. Urzędnicy szukają właśnie firmy, która przygotuje dokumentację projektową przebudowy obiektu.

W wyniku zmian, jakie niesie za sobą reforma oświaty, Miasto stanęło przed dylematem, co zrobić z budynkiem po likwidowanym Gimnazjum nr 7 przy ul. Lotniczej. Od 1 września 2017 r. wszystkie trzy klasy z „siódemki” zostaną przeniesione do Szkoły Podstawowej nr 14 przy ul. Mielczarskiego. Tym samym od jesieni gimnazjalny budynek świecić będzie pustkami. Włodarze Elbląga mają jednak pomysł na jego wykorzystanie.

Docelowo do budynku Gimnazjum nr 7 przeniesione zostanie przedszkole z ul. Mielczarskiego, które funkcjonuje w złych warunkach lokalowych. Budynek gimnazjum na Lotniczej ma fantastyczne położenie i otoczenie dla przedszkola. Gdyby pozwoliły na to warunki lokalowe, to przedszkole można uzupełnić o żłobek, bo takie jest zapotrzebowanie w tej części miasta

– mówił na początku tego roku Piotr Żuchowski, doradca prezydenta Elbląga ds. oświaty.

Zapowiedzi te powoli zostają wcielane w życie. Ratusz ogłosił niedawno zamówienie, którego przedmiotem jest opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy obiektu przy ul. Lotniczej 12 (zainteresowane podmioty mają czas na składanie swoich ofert do 20 lutego). Zadaniem wybranego projektanta będzie m.in. przygotowanie koncepcji funkcjonowania w tym miejscu przedszkola i żłobka oraz opracowanie planu zagospodarowania terenu wokół budynku. Wykonawca dostarczy również do ratusza kompleksowe projekty budowlane i wykonawcze dla wszystkich niezbędnych prac.

Magistrat planuje, że do budynku przy ul. Lotniczej przeniesionych zostanie wszystkie 5 oddziałów z Przedszkola nr 18 przy ul. Mielczarskiego. Łącznie pod potrzeby przedszkola przystosowane zostaną pomieszczenia, w których funkcjonować będzie mogło od 6 do 8 oddziałów po 25 dzieci każdy. Projekt przebudowy obiektu przewidywał będzie również zaadaptowanie pomieszczeń na 2 oddziały żłobka (po 25 dzieci). Przy każdej sali znajdować się będzie łazienka dostosowana do potrzeb i wieku dzieci.

W budynku powstanie też sala gimnastyczno-rytmiczna, kuchnia, wózkownia, szatnie dla dzieci oraz pracowników, pomieszczenia socjalne i dla pracowników administracji. Obiekt doczeka się także przebudowy i wykonania instalacji m.in. centralnego ogrzewania, gazowej, wodno-kanalizacyjnej, wentylacji i klimatyzacji, elektrycznej i teletechnicznej, a także systemu ochrony przeciwpożarowej i kontroli dostępu do budynku. Obiekt zostanie również dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych, a powstałe oddziały przedszkolne i żłobkowe wyposażenie w niezbędne meble, zabawki i sprzęt. W ramach inwestycji zagospodarowania doczeka się również teren przy budynku. Powstaną na nim dwa oddzielne place zabaw przystosowane odpowiednio do wieku dzieci przedszkolnych i żłobkowych.

Pełna dokumentacja projektowa dla tego przedsięwzięcia ma być gotowa najdalej do 26 maja 2017 r. Później Miasto zamierza poszukać środków na realizację tej inwestycji. Urzędnicy wnioski o dofinansowanie zamierzają złożyć do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 oraz do przyszłorocznej edycji programu „Maluch plus 2018” realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ wist
  Piątek, 17.02

  I tym sposobem będzie przeprowadzany eksperyment pn. zasady współżycia społecznego, pomiędzy dziećmi a młodzieżą w jednym budynku szkolnym / 7 latkowie i 16 latkowie /.

 2. 2
  +4
  ~ ach
  Piątek, 17.02

  szkoda słów,były przedszkola-rozwalić były szkoły -rozwalić .Jak jeden z drugim zapłaci z własnej kasy -pensji uspokoi sie.

 3. 3
  +1
  ~ Samośka
  Piątek, 17.02

  Wista umiesz czytać? Gimbaza idzie do 14. A sam budynek na cele przedszkola i zlobka. Gdzie widzisz coś na temat 16 latka z 7 latkiem? Weź naucz się czytać ze zrozumieniem bo nie daj Boże wychowasz głąba podobnego do siebie. Ten budynek jest idealny pod żłobek i przedszkole. Oby się udało.

 4. 4
  +5
  ~ wist
  Piątek, 17.02

  Przecież w SP 14 będą i 1 klasy - 7 latkowie i 7 klasa - 13 latkowie oraz 2 i 3 klasa Gimnazjum / 14 i 16 latkowie /. No i co Samośka?, kto nie czyta ten błądzi. Pozdrawiam

 5. 5
  --1
  ~ Samośka
  Piątek, 17.02

  Wist ale nie wiem co w tym złego. Pamiętam jak ja chodziłam do szkoły podstawowej nr 11 ale gimnazjum już nr 4. Byliśmy oddzieleni segmentach w czasie przerwy i lekcji ale na obiady trzeba było iść lacznikiem- tuż obok 16 latków. I co? Nic. Tyle że czułam się mała, zastanawiałam się kiedy będę taka duża jak ci starsi. Nie wiem czego się obawiasz.... ten stan rzeczy istniał i istnieje nadal w tej szkole. I nigdy nikt nie widział w tym problemu. Tym bardziej, że większość uczniów z klas niższych chciało liznąć dorosłości dopiero po gimbazie lub pod jej koniec. W tej szkole popularne było wychodzenie na fajkę na parowę- jak to dawniej nazywano. Wychodziłam mając 15 lat dla towarzystwa. Ale nie zapaliłam papierosa. Wszystko wynosi się z domu. Ja miałam zasady do których się stosowałam. A świat nie zmienił się aż tak bardzo od tamtej pory. Pozdrawiam rocznik 90.

 6. 6
  --2
  ~ Samośka
  Piątek, 17.02

  Ba! Byłam tam za czasów "kocenia"- przejście z podstawówki do gimnazjum. Ale nie było nigdy agresji czy przemocy.

 7. 7
  --1
  ~ Samośka
  Piątek, 17.02

  Ba! Byłam tam za czasów "kocenia"- przejście z podstawówki do gimnazjum. Ale nie było nigdy agresji czy przemocy.

 8. 8
  +2
  ~ wist
  Piątek, 17.02

  Pożyjemy się zobaczy.Pa

 9. 9
  --1
  ~ julka
  Piątek, 24.02

  Lokalizacja na żłobek najgorsza z możliwych. Juz widzę rodzicow pędzących do pracy. A tu szlaban bo pociąg jedzie. Dojazd beznadziejny. A jeszcze jak zaczną kombinować z remontami to koniec.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.