Czwartek, 8.12.2022, Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Nierówności, wyboje i kałuże. Czy ul. Studzienna doczeka się przebudowy?

06.07.2016, 07:00:23 Rozmiar tekstu: A A A
Nierówności, wyboje i kałuże. Czy ul. Studzienna doczeka się przebudowy?
fot. archiwum redakcji

Od niedawna ulica Studzienna cieszy oko elblążan i turystów nowymi kamieniczkami wybudowanymi w sąsiedztwie Galerii El. Niestety w parze z ciekawą architekturą nie idzie stan nawierzchni tej ulicy, który krótko mówiąc jest w opłakanym stanie. Miasto od kilku lat przymierzało się do przebudowy jezdni i chodników na Studziennej. W tym roku jest szansa, że inwestycja w końcu rozpocznie się. Magistrat szuka obecnie Inżyniera Budowy dla realizacji tego zadania.

Firma pełniąca tę funkcję, będzie w imieniu Miasta zarządzać i nadzorować realizację robót drogowych na Studziennej. Urząd Miejski ogłosił właśnie przetarg, który wyłonić ma tzw. inwestora zastępczego dla tego zadania. Zainteresowane podmioty do 11 lipca mają czas na składanie swoich ofert do ratusza. Z wybranym wykonawcą zawarta zostanie umowa, która będzie obowiązywać do końca września 2017 r.

Po wyłonieniu Inżyniera Budowy, w czwartym kwartale tego roku Magistrat planuje ogłosić przetarg na wykonawstwo. W ramach inwestycji przewidziano budowę nowej nawierzchni jezdni ul. Studziennej z regularnej kostki kamiennej, obramowanej krawężnikami z kamienia. Po obu stronach ulicy powstaną chodniki wykonane z płytek granitowych i kostki granitowej. Po południowej stronie Studziennej ustawionych zostanie 8 stylizowanych latarni ulicznych, podobnych wyglądem do tych już istniejących na starówce. Ulica zyska ponadto nową kanalizację deszczową oraz sieci telekomunikacyjne.

Zgodnie z opracowaną w 2013 r. dokumentacją projektową, po przebudowie ulica Studzienna na całej długości będzie jednokierunkowa. Ruch pojazdów odbywać się będzie od Starego Rynku w kierunku ul. Wodnej. Po lewej stronie ulicy wyznaczone zostaną 22 miejsca postojowe.

Kiedy rozpoczną się prace budowlane? Tego na razie nie wiadomo. Wstępne założenia mówią o tym, że w tym roku wyłoniony ma zostać wykonawca robót. Sama inwestycja ma zostać rozłożona na dwa lata z terminem zakończenia w przyszłym roku. W budżecie Elbląga zarezerwowano na nią 1 mln 569 tys. zł, z czego 232 tys. 500 zł wydatkowane ma zostać w 2016 r.

Magistrat na realizację tego zadania chciał pozyskać dofinansowanie zewnętrzne. Wiadomo już jednak, że funduszy na ten cel nie dołoży Unia Europejska. Pozostanie więc szukać środków krajowych, lub realizować tę inwestycję ze środków własnych.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ pierre
  Środa, 06.07

  Jaki dygnitarz musialby mieszkac (premier ?)aby spojrzal na fatalny stan sciezki w parku przy ul. Rycerskiej.W latach 50 wysypano szlake z odlewni.w upalne dni tumany kurzu a w ulewy bajoro nie do pokonania bez zamoczenia.Martwi sie miasto o ulice w nowych ulicach OK lecz ten chodnik to makabra.Inna sprawa to brak oswietlenia w parku,gdzie menele pod oslona ciemnosci awanturuja sie,pija alkohol.

 2. 2
  +3
  ~ obserwatorelblaga
  Środa, 06.07

  strata pieniedzy na przebudowe ulicy Studziennej tak ogromna ilosc samochodow ktora przejezdza codziennie przez te ulice zeby sobie skrocic droge i ominac miasto rozwali ja doszczetnie w krotkim czasie Po pierwsze zamknac most i uregulowac ruch samochodowy na Starowce Tasama sytuacja dotyczy ulicy Wodnej po ktorej codziennie przejezdzaja tysiace aut zeby ominac miasto Elblaska Starowka to jedyne Stare miasto na swiecie gdzie jest taki duzy ruch samochodowy Dwa dni temu turysci z Torunia zauwazyli ze jest tu bardzo niebezpiecznie

 3. 3
  0
  ~ troll
  Środa, 06.07

  do ~ obserwatorelblaga... a to bezczelni kierowcy chcą jeździć po ulicach do czego to doszło !!!! a na dodatek jeżdżą po moście !!! niesłychane Rozebrać most ulice zaorać zasadzić trawę albo kartofelki i będzie spokój z kierowcami .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1249620914459