Sobota, 13.08.2022, Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Na Żuławskiej miało być OBI będzie Castorama? Sieć rozważa wejście do Elbląga

15.02.2016, 10:00:21 Rozmiar tekstu: A A A
Na Żuławskiej miało być OBI będzie Castorama? Sieć rozważa wejście do Elbląga

Jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji, warszawska spółka Jermon Poland - właściciel działki przy ul. Żuławskiej, na której powstać miał market OBI, prowadzi rozmowy w sprawie sprzedaży terenu spółce Castorama Polska. Lider polskiego rynku sklepów typu DIY (zrób to sam), na razie nie potwierdza tych doniesień, choć przyznaje, że analizuje możliwość wejścia do Elbląga i dostępne w mieście lokalizacje.

Castorama Polska Sp. z o.o. istnieje na rynku od 1994 roku i jest liderem w kategorii home improvement (ulepszania warunków mieszkaniowych) w naszym kraju. Obecnie spółka posiada w Polsce 73 sklepy (w tym 70 sklepów Castorama i 3 sklepy Brico Depot) o łącznej powierzchni handlowej ok. 554 tys. m2 i zatrudnia ok. 10 tys. pracowników. Obecna jest m.in. w Gdańsku, Ełku, Słupsku czy Koszalinie. Jak przekazał nam nasz informator, Castorama prowadzi w tej chwili rozmowy, w sprawie pozyskania pod swoją inwestycję działki w pobliżu skrzyżowania ulic Żuławskiej i Warszawskiej.

Przypomnijmy, że teren ten od 2008 r. należy do zarejestrowanej w Warszawie spółki Jermon Poland. Firma zakupiła nieruchomość o powierzchni 3,1 ha od Miasta, płacąc za nią 12,2 mln zł. Później warszawska spółka dokupiła jeszcze w obrocie prywatnym sąsiedni teren o powierzchni 2,3 ha. Według pierwotnych planów, na nieruchomości powstać miał market budowlany OBI. Inwestor nigdy jednak nie rozpocząć jego budowy. Sprowadziło to na niego kłopoty w postaci kar naliczanych przez Magistrat za niezrealizowanie inwestycji. Dziś dług Jermon Poland wobec Miasta wynosi już ponad 4 miliony złotych plus odsetki. Aby pozbyć się problemu, od dłuższego czasu spółka prowadzi rozmowy z różnymi podmiotami zainteresowanymi odkupieniem atrakcyjnego gruntu. Do tej pory jednak nie doszło do jego odsprzedaży. Według naszych informacji, obecnie takie rozmowy prowadzone są z Castoramą.

Z prośbą o potwierdzenie lub zdementowanie tych informacji zwróciliśmy się do spółki Castorama Polska. W udzielonej nam odpowiedzi firma przyznaje m.in., że analizuje wejście do Elbląga, który według niej jest rynkiem o dużym potencjale.

Strategia spółki Castorama Polska zakłada dalszy rozwój i zwiększanie dostępności oferty m.in. poprzez otwarcia kolejnych sklepów. Postrzegamy Elbląg jako rynek o dużym potencjale, na którym istnieje zapotrzebowanie na produkty i usługi oferowane przez naszą firmę. Uważnie analizujemy możliwości uruchomienia sprzedaży w tym mieście i potencjalne, dostępne lokalizacje. Zgodnie z polityką informacyjną naszej spółki szczegóły dotyczące ewentualnych, nowych inwestycji przekazujemy jednak dopiero, gdy są one już pewne. W chwili obecnej nie możemy więc potwierdzić doniesień na temat budowy ewentualnego sklepu w Elblągu

- informuje Sławomir Rogowiec, Dyrektor ds. Komunikacji i zarządzania zmianą Castorama Polska sp. z o.o.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 23

%82.6 %17.4


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ Kat Na Idiotów
  Poniedziałek, 15.02

  Eh ile tu już rzeczy miało tam powstać....w 2009-2010... OBI, potem krążyły legendy co to miało nie powstać gdyby nie przegrał Heniu...., dziś może Castrorama...? A może kosmodrom lub replika piramidy Cheopsa? Eh tylko Elbląga żal, a kompromitacji końca nie widać?!

 2. 2
  +20
  ~ izka
  Poniedziałek, 15.02

  Było by wręcz genialnie ale poczekamy zobaczymy !!! Obiecani cacanki ;)

 3. 3
  +8
  ~ powiec
  Poniedziałek, 15.02

  Bez względu na to co tam powstanie własciciel tej działki jest winny miastu chyba 2 mln zł kar i mam nadzieję, że Prezydent Wróblewski im tego nie odpusci! Ja bym na jego miejscu już dawno nasłał na nich komornika!

 4. 4
  +24
  ~ wiem bo widzialem
  Poniedziałek, 15.02

  masakra w 100tys. mieście nie ma marketu budowlanego, przecież dla pierwszego który wejdzie na rynek to będzie złoty róg

 5. 5
  +19
  ~ wiem_bo_widzialem
  Poniedziałek, 15.02

  Masz racje, jest taki glod na market budowlany, ze tam beda walic tlumy. Tylko dlaczego sieci budowlane sie nas boja. Moze to wladza wlsnie rzuca im klody pod nogi sluchajac glosu lobby gildiowo-kupieckiego?

 6. 6
  0
  ~ Kononowicz Krzysztof
  Poniedziałek, 15.02

  Nie będzie niczego.

 7. 7
  +7
  ~ super
  Poniedziałek, 15.02

  Tylko czy powstanie????????

 8. 8
  +1
  ~ Wujo
  Poniedziałek, 15.02

  Kiedyś czytałem że tam ma być kilka sklepów w tym C&A. Pewnie następna bajka.

 9. 9
  +7
  ~ nikos
  Poniedziałek, 15.02

  Trzeba byc slepym zeby NIE widziec i wiedziec ze Elbląg i okolice od LAT czekają na prawdziwy markiet budowlany .Słupsk czy Koszalin duzo mniejsze miasta a mają Castoramę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! czy to jest normalne ,kto u nich bada rynek na zapotrzebowanie takich sieci .

 10. 10
  +10
  ~ Do_pomorskiego
  Poniedziałek, 15.02

  No to teraz trzeba czekać aż Olsztyn wyśle w teren Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych lub Dyrektora Ochrony Środowiska, żeby stwierdził jakieś "nieprawidłowości". Próbowali tak z CH Siódemka, CH Rapsodia, a sam wojewoda zaskarżał przecież rozbudowę CH Ogrody.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6260011196136