Poniedziałek, 25.10.2021, Imieniny: Ingi, Darii, Sambora
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Totalny chaos na ul. Dębowej w pobliżu budowanego Lidla. Interweniowała policja

09.07.2015, 15:20:06 Rozmiar tekstu: A A A
Totalny chaos na ul. Dębowej w pobliżu budowanego Lidla. Interweniowała policja
Fot. Adrian Sajko

Ze sporymi utrudnieniami w ruchu zmagać musieli się dziś od samego rana kierowcy, którzy próbowali dojechać do działających przy ul. Dębowej firm. Gdyńska firma Allcon, która buduje w tym miejscu nowego Lidla, od kilku dni prowadzi intensywne prace drogowe związane z realizacją nowego układu komunikacyjnego tego rejonu. Przejazd ulicą Dębową za dnia przypominał slalom gigant. Kierowcy musieli przeciskać się pomiędzy robotnikami i pracującymi maszynami. Na miejscu interweniowała policja.

Przypomnijmy, że w ramach budowy drugiego w Elblągu sklepu Lidl, przebudowie ulegnie także układ drogowy sąsiadujący ze skrzyżowaniem ulic Grunwaldzka – Grottgera – Dębowa. Inwestor na własny koszt wykonuje modernizację odcinka ul. Dębowej wraz z budową wjazdów i wyjazdów na teren marketu.

W ubiegłym tygodniu Urząd Miejski podał do publicznej wiadomości informację o tym, że wykonawca robót budowlanych - firma Allcon Budownictwo z Gdyni, od poniedziałku, 6 lipca przystąpi do realizacji prac drogowych. W komunikacie zapowiedziano również, że w najbliższych dniach na ul. Dębowej występowały będą utrudnienia w ruchu, związane m.in. z poszerzeniem drogi, budową chodników, wymianą krawężników, frezowaniem istniejącej nawierzchni  jezdni oraz wykonaniem nowej nawierzchni ścieralnej.

Mało kto spodziewał się jednak, aż tak wielkich utrudnień. Dziś kierowcy musieli przeciskać się pomiędzy maszynami budowlanymi, które jednocześnie zrywały stary asfalt i układały nowy, przywoziły i wywoziły materiały. Na krótkim odcinku ulicy Dębowej panował totalny chaos, nad którym nikt nie panował. Dopełnieniem całości była wyłączona na skrzyżowaniu ulicy Grunwaldzkiej z Grottgera sygnalizacja. Wynikiem zamieszania była wizyta policyjnego patrolu drogówki, który został wezwany na miejsce przez jednego ze zdenerwowanych kierowców.

Dziś nastąpiła kumulacja wszystkich robót, stąd takie utrudnienia. Jeszcze w środę, było tu o wiele spokojniej. W kolejnych dniach nie powinno już dochodzić do takich sytuacji, gdyż ułożenie nowej nawierzchni ścieralnej na odcinku ulicy Dębowej, planujemy wykonać nocą z 11 na 12 lipca, przy całkowitym zamknięciu ulicy

– tłumaczył nam na miejscu jeden z kierowników budowy.

W najbliższym czasie inwestor przystąpi do modernizacji sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej, Grottgera i Dębowej. Planowana jest m.in. wymiana sterowania i sygnalizatorów świetlnych na sygnalizatory ledowe.

Budowa Lidla przy ul. Dębowej ma zakończyć się  najdalej do 23 września br. Otwarcie sklepu o powierzchni użytkowej 1276 m2 nastąpić ma jesienią.

Ares

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Galeria / Budowa drogi dojazdowej do Lidla przy ul. Dębowej ( zdjęć 28 )
Dodano: 2015-07-09 |  Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ jasiu
  Czwartek, 09.07

  mam proste rozwiązanie - nie jeździć, nie dziękujcie :P

 2. 2
  --7
  ~ frania
  Czwartek, 09.07

  To chyba NAJGORSZE miejsce w Elblągu na budowę Lidla ,to i oczywiscie będą potęzne problemy komunikacyjne .

 3. 3
  +7
  ~ Mark
  Czwartek, 09.07

  Przez zdenerwowanego kierowcę szkoda że się nie rozpłakał jak sobie ktoś nie radzi to zostaje rower.

 4. 4
  +4
  ~ TwójEmaj
  Czwartek, 09.07

  lokalizacja z d... y wzięta dojazd masakryczny będą kolizje z tramwajami skręt z grunwaldzkiej w lewo zbyt krótki bedzie się korkowało, zanim się ruskie nauczą przez torowisko przejeżdżać to kilka aut skasują

 5. 5
  +2
  ~ Trele
  Czwartek, 09.07

  Do, Mark - masz rację. Zawsze znajdzie się złośliwa łajza.

 6. 6
  +5
  ~ NEB
  Piątek, 10.07

  Elblążanom zawsze coś nie pasuje - widać to po poniższych komentarzach. Miłego dnia dla wszystkich :)

 7. 7
  0
  ~ lol
  Piątek, 10.07

  Widzialem ten cyrk jak rano stałem na świtłach jechałem do pracy. Czterech gości z czego 2ch stało 2ch pozostałych nosiło urobek ziemi 20m do taczki po łopacie. No i cały przejazd zablokowany. Robota paliła sie w łapach. Takie prace to sie q*** robi w nocy.

 8. 8
  0
  ~ kaska
  Poniedziałek, 13.07

  jasiek z kawiarni u aktorow stary pijaczyna bedzie mial gdzie po browary smigac :)

 9. 9
  0
  ~ Marek
  Piątek, 24.07

  1. Prace robione za dnia - powinni to robić nocą bo się nie da przejechać, wzywam policję 2. Prace robione nocą - co oni robią - nie można spać, wzywam policję 3. prace robione latem - powinni to robić zimą, teraz jest sezon, duży ruch 4. Prace prowadzone zimą - kto to widział zimą prowadzić roboty. Jak ktoś ma problemy z prowadzeniem auta to i na autostradzie będzie mu ciasno

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.