Środa, 8.12.2021, Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Na Dębowej trwa budowa drugiego Lidla. Realizacja trzeciego ruszy w przyszłym roku

17.06.2015, 07:00:04 Rozmiar tekstu: A A A
Na Dębowej trwa budowa drugiego Lidla. Realizacja trzeciego ruszy w przyszłym roku
Fot. Adrian Sajko

Na jesień tego roku planowane jest otwarcie drugiego w Elblągu marketu niemieckiej sieci Lidl. Budowa obiektu od ponad dwóch miesięcy trwa przy ul. Dębowej. W ramach inwestycji zaplanowano także zmiany na pobliskim skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej z Grottgera. 

Przypomnijmy, że spółka Lidl Polska w 2014 r. nabyła dwie działki przy ul. Dębowej 4C o łącznej powierzchni 1,1 ha. Niemiecka sieć marketów, buduje na tym terenie obiekt handlowo – usługowy o powierzchni użytkowej 1276 m2. Obok sklepu powstanie również parking na około 100 miejsc postojowych.

Prace budowlane, których wykonawcą jest gdyńska spółka Allcon Budownictwo, rozpoczęły się na początku kwietnia. W pierwszej kolejności inwestor dokonał rozbiórki istniejących na nieruchomości starych zabudowań. W zaledwie kilka dni wyburzono piętrowy pawilon handlowy, garaże oraz obiekt dawnej stacji paliw. Obecnie roboty są już mocno zaawansowane. Wykonawca postawił już ściany budynku i kończy uzbrajanie terenu w niezbędne sieci i instalacje.

Inwestor zapowiada, że wszystkie prace budowlane mają zakończyć się najdalej do 23 września tego roku. Natomiast nowy sklep otwarty zostanie już jesienią.

Budowa drugiego w mieście Lidla, wiązać się będzie z niewielkimi zmianami w układzie komunikacyjnym tego obszaru.

W związku z tą inwestycją planowana jest przebudowa odcinka ul. Dębowej, wzdłuż nieruchomości należącej do naszej firmy, do skrzyżowania z ul. Grunwaldzką oraz wymianą sterowania i sygnalizatorów świetlnych przy ul. Grunwaldzkiej

– poinformowała nas Anna Biskup, PR Manager Lidl Polska.

O dokładny zakres zmian na skrzyżowaniu ulic Dębowej, Grunwaldzkiej i Grottgera, zwróciliśmy się do Urzędu Miejskiego. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że szczegóły dotyczące układu komunikacyjnego tego miejsca, nie są jeszcze zatwierdzone przez włodarzy miasta.

- Miasto będzie jeszcze analizowało przedstawione przez inwestora rozwiązania, dotyczące docelowego układu drogowego na tym skrzyżowaniu. Wszelkie zmiany realizowane będą na koszt spółki Lidl – zaznacza Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga.

Lidl Polska przymierza się także do realizacji trzeciego sklepu na terenie Elbląga. Jak już wcześniej informowaliśmy, kolejny market powstać ma pomiędzy ulicami Reja i Kochanowskiego. Pod ten cel spółka zakupiła w ubiegłym roku nieruchomość o powierzchni 66 arów i rozpoczęła projektowanie obiektu.

Jeżeli chodzi o nieruchomość przy ul. Reja, aktualnie nadal trwają jeszcze prace projektowe. Ewentualne rozpoczęcie prac budowlanych, planowane jest na pierwszą połowę 2016 r.

- mówi Anna Biskup, PR Manager Lidl Polska.

Ares

Oceń tekst:

Ocen: 4

%100.0 %0.0


Galeria / Budowa Lidla przy ul. Dębowej ( zdjęć 14 )
Dodano: 2015-06-16 |  Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ fanfan@o2.pl
  Środa, 17.06

  Niech buduja jak najwiecej.Nowy prezydent Polski mam nadzieje zadba o podatki od wszystkich zachodnich sklepów.Tak wielkopowierzchniowych jak dyskontów

 2. 2
  +9
  ~ wujo
  Środa, 17.06

  A ja czekam na Lidla przy Reja. Mam trzy biedronki w okolicy. Teraz mam nadzieję będzie też i LIdl.

 3. 3
  +3
  ~ ket
  Środa, 17.06

  do fanfan@o2.pl: Jeszcze jeden , co mu Duda da ? A kto zapłaci te podatki ? Zdziwisz się jak zobaczysz je w cenie swoich zakupów.....

 4. 4
  +7
  ~ ksamol
  Środa, 17.06

  Nowy prezydent ma g.... do gadania. Podatki ustala rząd.

 5. 5
  +2
  ~ dede
  Środa, 17.06

  Wszystkim nakładaczom podatków przypominam ze to nie piekarz płaci podatek tylko ten co chleb żre. Przemyślcie to.

 6. 6
  +1
  ~ małpek
  Środa, 17.06

  Fajne zdjecie wlasnie ulicy Grottgera ! https://www.facebook.com/Getto24/photos/pb.560799203935579.-2207520000.1434534867./736104043071760/?type=3&theater

 7. 7
  --4
  ~ mieszkaniec
  Środa, 17.06

  W Elblągu tylko jest rozbudowa i budowa obiektów handlowych . Zyd przedwojną mówił lepszy handelek jak złoty szpadelek i obecnie żydzie to robią . A dlaczego nie buduje się zakłady produkcyjne?

 8. 8
  0
  ~ belfik
  Czwartek, 18.06

  MOŚE KTOŚ WIE? co właściwie robią przed Zdrojem na Browarnej. Tylko parkin, czy też tutaj coś jeszcze powstanie?

 9. 9
  0
  ~ kac
  Czwartek, 18.06

  Ktoś mówił o PEPCO ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1237509250641