Czwartek, 28.09.2023, Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Agencja Mienia Wojskowego wyprzedaje tereny w Elblągu. Pod młotek idą trzy działki

19.12.2014, 07:00:08 Rozmiar tekstu: A A A
Agencja Mienia Wojskowego wyprzedaje tereny w Elblągu. Pod młotek idą trzy działki
REKLAMA

Agencja Mienia Wojskowego powoli wyprzedaje swoje grunty w Elblągu. Niedawno pisaliśmy o nieodpłatnym przekazaniu przez AMW terenów przy ul. Łęczyckiej elbląskiej Straży Pożarnej, która w miejscu dawnej strzelnicy ma zamiar wybudować nową strażnicę. Teraz Agencja chce sprzedać kolejny kawałek ziemi. Za ponad 75 tys. zł pod młotek idą trzy działki przy tzw. strumieniu Dębica, potocznie zwanym przez okolicznych mieszkańców "Jeziorkiem", leżącym w sąsiedztwie ul. Dąbrowskiego. A teren to zaniedbany i z miesiąca na miesiąc coraz bardziej niszczejący.

Nieruchomość, o której mowa jest położona w południowo - wschodniej części miasta, pomiędzy ul. Łęczycką, Dąbrowskiego i Warmińską. Bezpośrednie sąsiedztwo to tereny wojskowe i zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna.

Teren ten AMW w Olsztynie wystawia na sprzedaż cyklicznie, już od zeszłego roku (4 przetargi przeprowadzone w 2013 roku). Także w roku bieżącym Agencja nie poddaje się i chce teren zbyć - Pierwszy przetarg ustny nieograniczony, przeprowadzony w dniu 17 października br. na sprzedaż przedmiotowej nieruchomości zakończył się wynikiem negatywnym - podaje w informacji Agencja Mienia Wojskowego.

Pod koniec listopada ogłoszono kolejny konkurs ofert. Sprzedaż nieruchomości podzielono na trzy odrębne przetargi. Cena pierwszej z działek wynosi 34 tys. zł (0,41 ha), drugiej - 5 550 zł (0,05 ha) i trzeciej - 36 tys. zł (0,43 ha). Jeszcze w zeszłym roku trzy przeznaczone do zbycia działki opiewały na łączna sumę ponad 154 tys. zł. Dziś ich cena przekracza nieco ponad 75 tys. zł. Teren do chwili obecnej pozostaje niezabudowany i posiada zróżnicowane ukształtowanie terenu. - Przedmiotowe działki to porośnięte drzewami skarpy nabrzeżne wokół cieku wodnego zwanego strumieniem ,,Dębica”  -  Nieruchomość położona jest na terenie nieobjętym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i obowiązuje na niego jedynie Studium Uwarunkowań i Kierunków Rozwoju Przestrzennego Gminy Miasto Elbląg - wskazuje Agencja Mienia Wojskowego. - Położona jest na terenach zieleni urządzonej oraz funkcji wypoczynkowo-rekreacyjnej i sportowej.

Tylko jedna z działek posiada dostęp do drogi publicznej - ulicy Warmińskiej. Pozostałe dwie takiego dostępu nie mają, a dojazd do nich jest możliwy wyłącznie poprzez działkę będącą w zasobie Wojskowej Agencji Mieszkaniowej - Na chwilę obecną stan prawny przejazdu jest nieuregulowany. Nabywca nieruchomości zobowiąże się do ustalenia we własnym zakresie z właścicielami sąsiednich działek formy dostępu dwóch działek do drogi publicznej - dodaje Agencja Mienia Wojskowego.

Jedna z działek położona jest za to w zasięgu infrastruktury technicznej. Na terenie z nią graniczącym znajdują się sieci: energetyczna, gazowa, wodociągowa, telekomunikacyjna. Dla pozostałych dwóch działek także przewidziano możliwość uzbrojenia terenu.

Rozstrzygnięcie przetargu odbędzie się 9 stycznia 2015 roku. Wtedy okaże się, czy teren przy tak zwanym "Jeziorku" - z roku na rok coraz bardziej zaniedbany - znajdzie w końcu nabywcę.

 

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +14
  ~ okoliczny mieszkaniec
  Piątek, 19.12

  Ten zbiornik nie jest przez okolicznych mieszkańców nazywany "Jeziorko" tylko "Drzewko"

 2. 2
  --16
  ~ fanka jeziorka
  Piątek, 19.12

  chyba tylko przez ciebie....

 3. 3
  +4
  ~ dwana mieszkanka Dąbrowskiego
  Piątek, 19.12

  Miła fanko jeziorka - już w latach 70-tych, a z pewnością 80-tych nie mówiło się inaczej jak: "idziemy nad drzewko". Wakacje spędzało się przede wszystkim nad drzewkiem. W związku z tym takich osób jest zdecydowanie więcej. Jedna różnica: w latach 80-tych było tam nieporównywalnie ładniej, fajniej, porządniej itp. aniżeli obecnie. Kiedyś nie bałam się chodzić tam sama a teraz....nawet z moim bardzo dużym psem wolę omijać to miejsce i ograniczam się tylko do przejścia tzw. betonką. Pozdrawiam wszystkich "Dąbrowszczaków" :))

 4. 4
  +4
  ~ obiektywny
  Piątek, 19.12

  Pani Olu tam gdzie ma być straż to było PCO na przeciw dawnego I pułku, ale tam nikt nie strzelał.Zabudowa mieszkaniowa to dawne grunty pana Turkiewicza co je sprzedał pod zabudowę a to jeziorko to dawne ujęcie wody składnicy wojskowej,obecnie czerpią wodę komunalną ,fajne jeziorko są ryby ja tam 3o lat służyłem w tej jednostce pani iOlu !! i więcej wiem na ten temat

 5. 5
  +1
  ~ obiektywny
  Piątek, 19.12

  pierwsze słysze!!!! "drzewko ""chyba kogoś po ***ło ,wszyscy mówili jeziorko co to za nazwa!!!to chyba jakaś idiotka wymyśliła.Ja na temat tego jeziorka to mam wiele ciekawostek ,z niego można było wodę spuścić bo to zbiornik ppoż,nie raz tak bywało.Raz szukali broni jak jakiś żołnierz ukradł,raz opon ukradzionych ze składnicy z kazdym razem spuszczano wodę i przy okazji rybki się wybrało!!!

 6. 6
  +6
  ~ wanda
  Piątek, 19.12

  Straż nie otrzymala dzialki po strzelnicy , tylko po terenie so świczeń i tzw. malpim gaju , to teren obok ,.pani redaktor.

 7. 7
  0
  ~ aaaaa
  Niedziela, 21.12

  Panie obiektywny,od zawsze mowilo ""drzewko"",nie kłóć się czasem bo mieszkam tam już ponad 40 lat.

 8. 8
  +1
  ~ mieszkanka
  Niedziela, 21.12

  Jakie ,,drzewko"" ,zawsze chodziło się nad jeziorko .

 9. 9
  0
  ~ tamtejszy
  Poniedziałek, 22.12

  zadne drzewko, JEZIORKO!!

 10. 10
  0
  ~ do tamtejszy
  Wtorek, 23.12

  jeziorko to masz w gaciach

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


15.070850849152