Piątek, 23.02.2018, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Kolejna Biedronka powstanie w budynku mieszkalnym? (aktualizacja)

05.11.2013, 11:02:03 Rozmiar tekstu: A A A
Kolejna Biedronka powstanie w budynku mieszkalnym? (aktualizacja)
fot. Majka Brejdak

Ledwo rozpoczęła się budowa Biedronki przy Żeromskiego, a już powstaje  plac budowy następnego sklepu tej marki. Tym razem Biedronka powstanie przy ul. Donimirskich.

Dzisiaj zaczęto pierwsze prace, polegające na postawieniu ogrodzenia placu budowy.  Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy jeszcze w listopadzie plac przy Donimirskich zamieni się w krajobraz księżycowy, ponieważ Biedronka, która powstanie w tym miejscu będzie mieściła się w budynku mieszkalnym. Inwestor, jakim według naszych źródeł jest elbląska firma DRAGON Krzysztof Smogorzewski, planuje wybudować blok wielorodzinny, z podziemnymi garażami oraz częścią handlową przeznaczoną właśnie na popularny dyskont.


Więcej na temat ram czasowych tej inwestycji oraz szczegółów budowy przekażemy  wkrótce.

 

Majka Brejdak


--------------------------------------------------------

Aktualizacja:

W prawie każdej plotce jest ziarenko prawdy - tak mówi popularne powiedzenie. Weryfikacja informacji rozpowszechnianych nieoficjalnie nie zawsze możliwa jest natychmiast, czasami udaje się jej dokonać dopiero po publikacji materiału. Tak jest tym razem. Na nasz artykuł zareagował Inwestor, który potwierdził plany budowy, ale... Po pierwsze czeka na decyzję Urzędu Miejskiego zezwalającą na ich realizację. Po drugie w budynku przewidziany jest lokal handlowy, ale czy będzie to Biedronka, czy inna marka, tego jeszcze nie wiadomo. Do czasu uzyskania pozwolenia na budowę Inwestor nie może zawrzeć wiążącej umowy z potencjalnym kontrahentem. Pan Krzysztof Smogorzewski zgodził się udzielić nam szczegółowych informacji na temat inwestycji za dwa tygodnie, gdy wszystkie formalności będą już sfinalizowane.

 

Oceń tekst:

Ocen: 11

%81.8 %18.2
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 6 )


Komentarze do artykułu (44)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ Tomek
  Wtorek, 05.11

  Co kwartał w Elblągu otwierają Biedronkę jak tak dalej pójdzie to na każdej ulicy będzie ten dyskont !!!

 2. 2
  0
  ~ Jerzy W
  Wtorek, 05.11

  Na kwiatowej kiedy

 3. 3
  0
  ~ mimimi
  Wtorek, 05.11

  to ja proponuję na ul. Piechoty zamiast Sieci 34 :D

 4. 4
  +2
  ~ maniek
  Wtorek, 05.11

  Jeszcze na rydla koło nowo wybudowanych bloków jest miejsce sam raz na biedronke

 5. 5
  0
  ~ 87maniek
  Wtorek, 05.11

  ja proponuje na leczyckiej na dawnym poligonie ale lidla tesco lub reala dosc bezdomek

 6. 6
  +5
  ~ elblążanka
  Wtorek, 05.11

  ja proponuję na miejskim basenie. Przynajmniej włodarze miasta będą miały problem z głowy.

 7. 7
  +21
  ~ LIDL
  Wtorek, 05.11

  znamienita większość mieszkańców chce drugiego LIDLA w drugim końcu miasta, np. w okolicach Grunwaldzkiej. Czy jeden mały Lidl nad Jarem to szczyt mozliwości na całe miasto?

 8. 8
  +6
  ~ Dębowa
  Wtorek, 05.11

  a może postawić Biedronke na osiedlu Dębowa??????????????? Tam tego brakuje .

 9. 9
  +9
  ~ strzał
  Wtorek, 05.11

  No to już chyba mieszkanka przestana się sprzedawać

 10. 10
  +9
  ~ fik
  Wtorek, 05.11

  Infrastruktura komunikacyjna nie jest dostosowana do tirów które będą dowoziły towar.oj będzie wesoło.

 11. 11
  +5
  ~ raj dla emerytów
  Wtorek, 05.11

  "Przeciętna emerytura wyniosła 1984,31 zł" to jest najsilniejsza ekonomicznie grupa "zawodowa" w Polsce jednocześnie najbardziej głupia i podatna na światopoglądową i korporacyjną manipulacje. Odpowiada także w dużej mirze za dzisiejszą kondycję naszego państwa. Władza zamknęła im obłudne gęby możliwością rozpasanej konsumpcji. Przykre ale niestety prawdziwe.

 12. 12
  +10
  ~ inc
  Wtorek, 05.11

  tak prywatnie to gratuluje podejścia inwestora...nie robi afery tajemnicy a na pytanie grzecznie odpowiada po czym informuje ze po decyzji da znzc...normalnie gość na poziomie...za biedronka nie jestem ale lidla drugiego mogliby zrobić w mojej okolicy

 13. 13
  0
  ~ turban
  Wtorek, 05.11

  kolejny market z watpliwej jakosci produktami sprzedawanymi po wysokiej cenie.

 14. 14
  --2
  ~ inc
  Wtorek, 05.11

  przyjedzie jarek k i z wilkiem poinformują ze basen to efekt rzadow pis tak jak mosty i bulwar huehuehue

 15. 15
  +9
  ~ wyścig
  Wtorek, 05.11

  Już mamy co róg ulicy - apteki a teraz będzie jeszcze co róg to biedronka.PORAŻKA!!!!!!!!!

 16. 16
  +6
  ~ koko
  Wtorek, 05.11

  Zobaczymy jak skończy Biedronka. Portugalczycy wysprzedaja akcje Jeronimo.

 17. 17
  +7
  ~ asiek
  Wtorek, 05.11

  To będzie jak w reklamie chodzenie w kapciach i szlafroku do osiedlowego marketu.

 18. 18
  +10
  ~ okoliczny mieszkaniec
  Wtorek, 05.11

  Jak władze wyobrażają sobie przejazdy wywrotek ( np. z ziemią z wykopów) przez ul. Okrzeji, Daszyńskiego i Próchnika. Mieszkańcy będą mieli lepszy cyrk . Ulice te rozpadają się ze starości a teraz wywrotki. Będzie wesoło.

 19. 19
  +6
  ~ tambylec
  Wtorek, 05.11

  I mieszkańcy akceptują centrum handlowe w środku osiedla?Czy ktoś zapytał tych ludzi, czy chcą mieć pod nosem centrum handlowe z hałasem, jazgotem, dużym ruchem samochodowym? Wcale nie będzie wesoło! Ale może nie jest jeszcze zapoźno?

 20. 20
  +1
  ~ Łukasz23
  Wtorek, 05.11

  @tambylec: Żeby daleko nie szukać - Nad Jarem nikt nie pytał mieszkańców o zdanie http://info.elblag.pl/19,26337,Powstaje-nowy-pawilon-handlowo-uslugowy-Inwestorem-jest-Lucjan-Filaszkiewicz.html

 21. 21
  --1
  ~ sd
  Wtorek, 05.11

  BierDonka-zawsze bliżej domu:-)

 22. 22
  +6
  ~ hehehe
  Wtorek, 05.11

  Inwestor strzeli sobie w stopę- kto kupi mieszkanie z biedronką pod spodem:) tylko idiota. A poza wszystkim którędy te olbrzymie tiry będą dojeżdżały do biedrony? Obok szkoły???????????

 23. 23
  +4
  ~ Optymista
  Wtorek, 05.11

  SUPER!!!! W tym rejonie jest wiele bloków , olbrzymia ilość ludzi którzy dawno już mówią o większym sklepie a najbliższy to Kaufland (kawał drogi). Super miejsce na taką inwestycję bo obok powstaje rondo wyjazd na most uni i 7ke. Ma być zlikwidowanych te perę działeczek i łatwy dojazd z Browarnej koło Vectry. Niech się coś dzieje a malkontentom co tylko narzekają mówię SAMI TWORZYCIE SOBIE SMUTNY ŚWIAT , WIĘCEJ UŚMIECHU A ŁATWIEJ BĘDZIE WAM SIĘ ŻYŁO.

 24. 24
  +3
  ~ mieszkaniec ul. Donimirskich
  Wtorek, 05.11

  Mieszkam na ul.Donimirskich i jestem przeciwna temu aby powstała tu kolejna Biedronka pod moimi oknami. Do tej pory była to jedna z dzielnic gdzie było podwórko pełne zieleni, gdzie dzieciaki mogły grać w piłkę, spokojna dzielnica. Teraz gdy miasto sprzedało działkę zrobiło się nieciekawie i jeszcze do tego Biedronka!! Mam nadzieję że jej tu nie będzie.

 25. 25
  0
  ~ hehe
  Wtorek, 05.11

  W Biedolandzie są drogie Biedronki tak miało być i tak jest. Chłopcy piorący pieniądze przygotowując lokale, a Jeronimo bez ryzyka tłucze łatwą kasę inwestując jedynie w towar. Nie takiej Polski nam trzeba, bezrozumnej dojnej krowy.

 26. 26
  +1
  ~ inc
  Wtorek, 05.11

  mieszkanko...dzieciaki już dawno graja w pilke ale na fifie heheh...co do biedronek i innych niech buduja ale nie dla torow na osiedlowych ulicach wentylatorow i klimatyzatorów to jestem w stanie zrozumieć jako stanowisko na nie

 27. 27
  +4
  ~ janosik
  Wtorek, 05.11

  spoko, przy fromborskiej (obok zajezdni tramwajowej na ogolnej, na miejscu parkingu strzezonego) tez chca cos wybudowac bo jakis inwestor z poznania na sile probuje uzyskac pozwolenie...... No i bedzie wtedy kongo bo zjazd chca zrobic z fromborskiej 200m od skrzyzowania. Ale korasy wtedy beda.....:))))

 28. 28
  +3
  ~ zachodzę w głowę
  Wtorek, 05.11

  Skąd ludzie mają takie place w środku miasta i skąd wzięli na nie pieniądze i kto i kiedy im te place sprzedał?

 29. 29
  +3
  ~ zez
  Wtorek, 05.11

  o to skąd i kto im sprzedał należy zapytać pracowników Wydziału Mienia Komunalnego Urzedu Miejskiego przez 12 lat kadencji prezydenta Słoniny , bo to w tym czasie zostały zawarte transakcje na place w środku miasta / np . Pl. Konstytucji / które skutecznie uniemożliwiają zabudowe Środmieścia Elbląga .

 30. 30
  +2
  ~ rencista
  Wtorek, 05.11

  Jedynie zapomniany przez władzę i zaniedbany cały wschodni Elbląg jest do tej pory pozbawiony Biedronek .Chyba podpadł Słoninie swoim skutecznym sprzeciwem dla Obwodnicy Wschód, którek trasa miala prowadzić między domami i likwidując też setki ogrodów działkowych .Oj nie lubi władza niepokornych.

 31. 31
  0
  ~ Elbążanka
  Środa, 06.11

  O nie, kolejna Biedronka ... czy władze tego miasta oszaleli ?! Nic w Elblągu nie powstaje, jak banki, kościoły, lumpeksy i teraz Biedronki :( :( :( Lepiej byłoby aby powstał POLO MARKET, TESCO, LIDL czy STOKROTKA < bo jest tylko jedna do której nie każdy trafił, a gazetek po mieście nie roznoszą > a Biedronek jest multum w Elblągu - jedna koło drugiej - przesada !!!

 32. 32
  +1
  ~ Do ~ janosik
  Środa, 06.11

  ~ janosik jak piszesz na fromborskiej na miejscu parkingu strzeżonego maja coś wybudować to się grubo mylisz. Cały ten teren jak mówisz należny do osoby prywatnej. Więc miastu nic do tych terenów.

 33. 33
  +3
  ~ ase
  Środa, 06.11

  Dla inwestora ulokowanie w takim miejscu sklepu jak Biedronka Lidl itp strzał w kolano - kto kupi mieszkanie nad takm sklepem ... albo rybka albo pipka, jak dom mieszkalny to dom mieszkalny, oczywiście nikt nie będzie miał nic przeciwko jak będzie w nowym budynku przewidziany lokal na sklepik osiedlowy.

 34. 34
  +7
  ~ wnuk
  Środa, 06.11

  Na ul. Donimirskich nigdy nie było miejsca dla dzieci!!! bawiły się na Jasminowej, tam tylko trawnik dla psów, parking wielki i ogródki dla ludzi z parteru. Dzieci tam nigdy nie mialy dla siebie miejsca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

 35. 35
  +2
  ~ beli
  Czwartek, 07.11

  Podobno coś podobnego miało stanąć po lewej stronie zjazdu z mostu Unii przed Browarną. czy Ktoś coś o tym wie? Byle nie kolejna Biedrona. Może Netto, Tesco, Lidl, ...

 36. 36
  +1
  ~ Tygrysek
  Czwartek, 07.11

  Na Zdroju przy moście, Trasie Unii europejskiej powstanie....................no cóż tyle już miało powstać tam sklepów, stacji paliw, pawilonów handlowych, rynek i ....... wyrzutni rakiet do lotu w kosmos, że ..........już tylko plac zabaw dla dzieci z ul. Donimirskich może tam powstanie. A może ktoś wie co tam znowu wybudują ????? Czy Ratusz znowu wpompuje kasę w Park Technologiczny na sławnej , rozświetlonej Modrzewinie ........bo on wchłonie każde pieniądze i nikt ich więcej nie zobaczy - to taki odkurzacz kasy Urzędu Miasta ELBLĄG !!

 37. 37
  +5
  ~ mrówka
  Piątek, 08.11

  jeszcze nie widziałam biedronki w budownictwie wielorodzinnym ,to chyba dlatego ze nikt nie chciałby w takim mieszkac.Ale cóż ,zobaczymy

 38. 38
  --1
  ~ apres
  Piątek, 08.11

  Nigdy nie zapomnę Nowaczykowi i jego bandzie sprzedaży tego terenu

 39. 39
  +4
  ~ zainteresowany
  Niedziela, 10.11

  Jeśli chodzi o Donimirskich to ja szczegółowo śledzę tę inwestycje, o Biedronce wiemy wszyscy, o sprzedaży gruntu też, ale Biedronka pod wąskim blokiem to raczej nie wyjdzie, nie wyobrażam sobie tego. Teren ma 5200 mkw. i wg planu zagospodarowania 40% terenu czyli ok. 2100 m.kw musi być przeznaczone pod zieleń. Zostaje ok. 3100m.kw na budynek, parkingi itp. Nie wydaje mi się aby można było się zmieścić z dużym parkingiem lub placem manewrowym dla tirów w tej powierzchni. Po drugie jak i którędy te tiry miały by dojeżdżać?Oczywiście bacznie się będę przyglądał dokumentacji budowlanej i jej realizacji, zlecę również pomiar tego terenu zabudowanego. Jeśli się okaże, że będzie niezgodność z planem to będzie tu TVN, potem wojewódzki nadzór budowlany itd. Mam nadzieje, że inwestor to przeczyta.

 40. 40
  --3
  ~ gosc
  Niedziela, 10.11

  paranoja zabronić już biedronkom budowac sklepow w tym miescie

 41. 41
  --3
  ~ Zadowolony klient
  Sobota, 23.11

  Ja tam jestem zadowolony , że takowa biedronka powstanie przynajmniej bede mial do takowego sklepu, ludzie piszacy ze w biedrace takie ceny przeciez nikt wam zabrania kupowania produktów w innych sklepach.

 42. 42
  +2
  ~ mieszkaniec Elbląga
  Czwartek, 28.11

  Dlaczego Urząd Miejski (Prezydent Miasta) nie spytał się mieszkańców, czy chcą w tym miejscu budynek mieszkalny z lokalami handlowymi, tylko uszczęśliwia mieszkańców tego miasta na siłę. Przecież w tym miejscu aż prosił się plac zabaw, jakieś boisko, kawałek zieleni, ławki, czyli infrastruktura dla mieszkających już w tym miejscu ludzi, a nie zagęszczanie zabudowy i zezwalanie na handel przy ulicy osiedlowej, w pobliżu szkoły podstawowej, gdzie już dzisiaj bardzo trudno się przejeżdża i parkuje, a ulica Daszyńskiego stanowi realne zagrożenie dla dzieci uczących się w tej szkole. Czy ktoś w urzędzie pomyślał o miejscach parkingowych przy tym sklepie oraz o samochodach dostawczych ?

 43. 43
  +1
  ~ Bosse
  Czwartek, 28.11

  apres ... ja tam za gumisiem nie przepadałem ale przetarg był otwarty, a nawet odbywał sie dwukrotnie za pierwszym podejściem nie było ofert bądź były za niskie (nie istotne) i sprzedał się za drugim podejściem. Trzeba było kupować... Pracu zabaw mieszkańcy ul. Donimirskiej niech domagają się od strony balkonów w okolicach punktowców, a jak nowa inwestycja wygospodaruje również miejsce na plac zabaw to się tylko cieszyć podwójnie. Mieszkańcu Elbląga jak ulica sama w sobie może stanowić zagrożenie ... pomyśl trochę, zagrożenie moga stanowić użytkownicy tej drogi: kierowcy. Jeśli masz obawy ... to ulica Daszyńskiego kwalifikuje się do gruntownej przebudowy (po ruch dwukierunkowy) i remontu na całym odcinku. Pomysł z Biedroną w całej rozciągłości jest bzdurą i zostanie storpedowany.

 44. 44
  +1
  ~ zainteresowany
  Wtorek, 17.12

  Hej Bosse a skąd ta pewność u ciebie, że ten pomysł z Biedroną będzie storpedowany? Z tego co wiem, to umowy nie ma podpisanej z Biedroną, ale to kwestia czasu, tylko aby ludzie, którzy kupowali te mieszkania zastrzegli sobie w akcie notarialnym, że ma być usługa nieuciążliwa, bo podejrzewam, że posprzedaje mieszkania a potem nagle Biedrona wjedzie. I tak widać tutaj dużo matactwa, np wjazd dla Tirów gdzie będą dostawy ma się odbywać na łuku Donimirskich, żaden Zarząd Dróg nie powinien na to pozwolić, kiedyś chciałem tam kupić działkę, na przeciwko tego wjazdu, to powiedzieli, że na łuku nie można wjeżdżać, a teraz już można, w planie jest aby było min. 40% zieleni, nie ma tyle w projekcie, brakuje kilkunastu m.kw, od kupna działki do pozwolenia na budowę minęło 2 miesiące, rekord, nr 1!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.