Niedziela, 26.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Kładli kabel na zlecenie firmy Energa i uszkodzili kanał sanitarny. Kto za to zapłaci?

07.10.2013, 07:02:38 Rozmiar tekstu: A A A
Kładli kabel na zlecenie firmy Energa i uszkodzili kanał sanitarny. Kto za to zapłaci?
fot. Monika Skowrońska

Plany dotyczące przebudowy Drogi Wojewódzkiej 503 były ambitne, jednak dodatkowe prace skutecznie zweryfikowały początkowe założenia. - Zakładaliśmy, że w tym roku oddamy do użytku odcinki od Placu Słowiańskiego do ul. Teatralnej wraz z rondem oraz drogę od Trasy Unii do ul. Obrońców Pokoju. Zostałby tylko odcinek ul. Browarnej. Teraz wiemy, że będzie to nierealne, między innymi przez sytuację na ul. Królewieckiej - zaznacza Arkadiusz Daniluk, Kierownik Kontraktu.

Dużym utrudnieniem dla prac wykonywanych na drodze 503 była kolizja związana z ciepłociągiem przy ul. Królewieckiej. -€“ W marcu wystąpiliśmy do Zamawiającego o rozwiązanie projektowe na tą kolizję, wiedząc, że w czerwcu wstrzymamy tam ruch tramwajowy i będziemy mogli przystąpić do przebudowy ciepłociągu. Rozwiązanie tego problemu zostało uzgodnione dopiero na przełomie lipca i sierpnia. To nam wstrzymało roboty związane z torowiskiem na ul. Królewieckiej - opowiada Arkadiusz Daniluk. - Zakończenie ich i puszczenie tramwaju po ul. Królewieckiej w kierunku ul. 1 Maja pozwoli nam na zamknięcie torowiska na ul. Robotniczej. Dopóki jej nie zamkniemy, a ma to nastąpić do końca października, nie możemy rozpocząć zaplanowanych robót na ul. Robotniczej, ponieważ w środku przyszłej jezdni stoją słupy trakcyjne.

Zgodnie z harmonogramem ul. Królewiecka miała być zakończona w lipcu. Niestety brak rozwiązania projektowego na usunięcie kolizji z ciepłociągiem wydłużył ten termin, co najmniej do końca października. - Trudno mówić o ostatecznym terminie zakończenia ul. Królewieckiej i oddania torowiska, ponieważ od miesiąca czekamy na zatwierdzenie przez Urząd Miasta konieczności usunięcia dodatkowych kolizji teletechnicznych i energetycznych na skrzyżowaniu ulicy Osińskiego i Królewieckiej, które uniemożliwiają zakończenie robót związanych z torowiskiem. A to jak domino skutkuje kolejnymi opóźnieniami. Robimy wszystko, żeby nadrabiać ten czas, ale bardzo dużo rzeczy (decyzji) jest od nas niezależnych - mówi Arkadiusz Daniluk.

Bardzo dużym problemem jest dla Eurovii sytuacja, jaka miała miejsce dwa miesiące temu na ul. Browarnej. - Na zlecenie firmy Energa był kładziony kabel. Inwestycja firmy Energa krzyżowała się z naszą w rejonie ul. Brzeskiej i ul. Browarnej. Działając w dobrej wierze, aby nie paraliżować innych inwestycji w mieście, pozwoliliśmy Enerdze przy aprobacie Zamawiającego, żeby przeszła pod nasza drogą ze swoimi kablami. Podczas przewiertu firma działająca na zlecenie firmy Energa uszkodziła kanał sanitarny, tłoczny. Ścieki pod dużym ciśnieniem zaczęły wydostawać się na powierzchnię. Ruch samochodowy został zablokowany i konieczne było zorganizowanie objazdu przez ulicę Portową. Mimo protokolarnego przejęcia tego terenu, od dwóch miesięcy ani Energa, ani wykonawca nie poczuwa się, żeby naprawić  dziurę w jezdni, którą trzeba było wykonać, żeby naprawić tę sytuację - mówi Arkadiusz Daniluk.

Koszty związane z rozbiórką, zorganizowaniem i utrzymywaniem objazdu są ogromne. Nikt nie kwapi się do zapłaty, a w grę wchodzi kwota około 150- 200 tys. zł. - My dłużej nie możemy czekać. Zamawiający zażądał naprawy w/w uszkodzenia - zaznacza Arkadiusz Daniluk. -€“ Zostaliśmy sami z problemem. Będziemy musieli wyłożyć pieniądze, a potem o ich odzyskanie walczyć w sądzie. Niestety, prawdopodobnie będzie to miało wpływ na pozostałe inwestycje krzyżujące się z naszym kontraktem.
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%0.0 %100.0


Galeria / Roboty na ul. Królewieckiej ( zdjęć 20 )
Dodano: 2013-10-03 | fot. Monika Skowrońska
0

Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ TJ
  Poniedziałek, 07.10

  Nie rozumiem idei tej galerii. 20 zdjęć przedstawiających tę samą kałużę tylko w innym ujęciu.

 2. 2
  +4
  ~ ss
  Poniedziałek, 07.10

  Zapaci ich ubezpieczyciel

 3. 3
  +4
  ~ q
  Poniedziałek, 07.10

  Jest takie przysłowie "Złej baletnicy to i rąbek spódnicy...."

 4. 4
  0
  ~ Obserwator
  Poniedziałek, 07.10

  Kiedy w końcu ten remont się zakończy? Ruszają się jak muchy w smole, a połowa miasta nie ma komunikacji tramwajowej. Jakieś zabytki w ziemi im przeszkadzają. Kilka cegieł w ziemi. Z filmować je i robić dalej, a nie czekać na jakiegoś tam archeologa. Może Niemcy maja stare plany to by popchnęło robotę do przodu.

 5. 5
  +2
  ~ obiecanki
  Poniedziałek, 07.10

  A tramwaje jak nie jechały tak nie jadą ul.Królewiecką.Energa powinna być ukarana za ciągłe awarie i brak prądu na ul.Browarnej.Płacimy a wy macie klientów w d***e.

 6. 6
  +1
  ~ batnaPiS
  Poniedziałek, 07.10

  No i co Wilku likwidatorze gdzie to przyspieszenie budowy dróg w Elblągu?! Kłamałeś czy kolejny raz nie wiedziałej o czym mówisz i na co się porywasz?!

 7. 7
  +1
  ~ janusz
  Wtorek, 08.10

  Przyszedł Wilk i ....szambo się powiększyło !... A do tego, ma spore stado do wykarmienia....Jak tu żyć ?

 8. 8
  0
  ~ district heating
  Wtorek, 08.10

  Co za papraki wykonywały projekty tej drogi prowadzą roboty. Przecież na mapach do celów projektowych jest zarówno ciepłociąg z naniesionymi rzędnymi jak i sanitarny kolektor tłoczny. Czy ktoś w ogóle korzysta z map projektując nowe uzbrojenie ? jeżeli jest nierozwiązana kolizja drogi z ciepłociągiem to powinien beknąć za to projektant.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3518629074097