Poniedziałek, 22.10.2018, Imieniny: Halki, Filipa, Przybyslawa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Miała być tam galeria handlowa, a będą Dni Elbląga

18.04.2013, 11:57:39 Rozmiar tekstu: A A A
Miała być tam galeria handlowa, a będą Dni Elbląga
fot. Aleksandra Szymańska

Naczelna Dyrektor Elblaskiej Orkiestry Kameralnej ogłosiła pierwszy przetarg na dzierżawę nieruchomości gruntowej na placu cyrkowym. Docelowo ma tam zostać przeprowadzona działalność gastronomiczo-handlowo-rozrywkowa, która wchodzi w skład Dni Elbląga 2013.

Dzierżawiony teren jest zlokalizowany pomiędzy ulicami Warszawską, Tartaczną i Grochowską. Obejmuje on część placu cyrkowego. Tegoroczne Dni Elblaga nie odbędą się ani na placu Jegiellończyka ani na parkingu przy PWSZ, jak to miało miejsce we wcześniejszych latach.

Jak informowaliśmy już wcześniej, wynika to z faktu, że teren placu cyrkowego jest wystarczająco duży na organizację takiego przedsięwzięcia. Poza tym mieści się on w okolicach Starego Miasta, które przy takim wydarzeniu, ma szansę na ożywienie.

Nadal nie ma szczegółowych informacji odnośnie artystów, jacy wystapią na tegorocznych Dniach Elblaga. Impreza odbędzie się od  28 do 30 czerwca. W pierwszym dniu będzie można posłuchać muzyki klubowej – adresowanej do młodzieży. Podczas kolejnych dni, wystąpią znane polskie gwiazdy, m.in. Ewa Farna. Jak zapowiadają organizatorzy, szykują też niespodziankę, jaką ma być zagraniczny artysta.

Widać plany, byłego już radnego – Dawida Petera spełzły na niczym. Jak informowaliśmy w październiku ubiegłego roku,  zaproponował on lokalizację do budowy centrum handlowego, właśnie na Wyspie Spichrzów. Po nieudanych próbach budowy Porto 55, Siódemki i Rapsodii kolejna lokalizacja miała znajdować się na Zawodziu. Wynika z tego jednak, że plac cyrkowy nie zostanie zagospodarnowany.

Radny proponował w tym miejscu architektoniczny i urbanistyczny cud. Budowa centrum handlowego w tym miejscu, miałaby też przyciągnąć mieszkańców i turystów. Celem było uatrakcyjnienie zapomnianej części miasta jakim jest Wyspa Spichrzów. Na szczęście, mieszkańcy pamiętają o tym, że co roku w tym miejscu rozstawia się cyrk. Imprezy masowe, takie jak Dni Elblaga, zapewne korzystnie wpłyną na atrakcyjnośc tego miejsca.

Przetarg na dzierżawę terenu na Dni Elblaga 2013, odbędzie się w Ratuszu Staromiejskim. Stary Rynek 25 w sali konferencyjnej poziom II, 30.04.2013 r. o godz. 12:00.

MK

Oceń tekst:

Ocen: 8

%75.0 %25.0


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ wanda
  Czwartek, 18.04

  popieram pomysł radnego Patera zagospodarowania Wyspy na Galerię , zwolennicy placu cyrkowego w tym miejscu naogladali się za duzo czeskich filmów z lat 60 tych , a przede wszystkim , miejsc na ustawienie namiotu cyrkowego w elblągu jest przynajmniej kilka . nie rozumię blokowania zabudowy pod takim pretekstem , proponowaną przez autora artykulu MK .

 2. 2
  +2
  ~ suchy
  Czwartek, 18.04

  Odwołaliście władze miasta, a kto podpisze umowy? Dni Elbląga 2013 zostają odwołane... to dopiero początek czkawki. :)

 3. 3
  --4
  ~ nati
  Czwartek, 18.04

  A niech zacznie padać to jedno wielkie błocko będzie. Parking przy PWSZ był dobrą lokalizacją!!!

 4. 4
  0
  ~ ][][[]]][
  Czwartek, 18.04

  jak znam życie to na czas dni Elbląga zamkną ul. Warszawską .

 5. 5
  +1
  ~ zez
  Czwartek, 18.04

  wg pierwotnych obietnic prezydenta Nowaczyka koncerty - Dni Elbląga 2013 miały się odbywać na nowo wyremontowanym stadionie Agrikola 8 .

 6. 6
  --1
  ~ dziadek
  Czwartek, 18.04

  Ze sprawdzonych informacji wiadomo, że wśród gwiazd tegorocznych Dni Elbląga będą obok Ewy Farny - Jula i zespół Pectus.

 7. 7
  +4
  ~ balanced
  Czwartek, 18.04

  Wyspa Spichrzów moim zdaniem była najlepszym miejscem na dni Elbląga ze względu na dużą powierzchnię i fajerwerki. Na parkingu koło PWSZ było zdecydowanie za mało miejsca, by upchać tysiące osób plus stoiska.

 8. 8
  --1
  ~ ...
  Czwartek, 18.04

  Farna?? Ona już była!! Bezsensu...

 9. 9
  0
  ~ heh
  Czwartek, 18.04

  "Tegoroczne Dni Elblaga nie odbędą się ani na placu Słowiańskim ani na parkingu przy PWSZ" - placu słowiańskiem heheh :D

 10. 10
  +4
  ~ wujek johny
  Czwartek, 18.04

  Brawa dla Departamentu Kultury który znów organizuje Dni Elbląga! A DKS ze ślimakiem - do likwidacji!

 11. 11
  0
  ~ xyz
  Czwartek, 18.04

  29.06- Jula, 30.06- Pectus i Ewa Farna

 12. 12
  +3
  ~ mirko
  Czwartek, 18.04

  Do nowych wladz !!!!!! Elblag w ostatnich latach stal sie wioska a to za sprawa miedzy innymi braku sieci handlowych.W zeszlym roku w lato w Ostrodzie zaczeli rozkopywac parking przy 10 razy mniejszym obiekcie carefull niz w u nas.Dzisiaj stoi galeria handlowa (wprawdzie jeszcze nie otwarta ale lada moment bedzie) i funkcjonuja pod obiektem garaze podziemne.Czy nikt tego nie widzi,ze brakuje u nas podobnych inwestycji oraz jakiegokolwiek marketu budowlanego typu OBI lub Castorama.Bo te syfiaste NOMI!!!!! wszedzie brud i syf wszystko porozpieprzane brak zainteresowania klienetem,arogancja(monopol na Elblag).Takie sklepy to mialy racje bytu po komunie 20 lat temu na wsi(nie ublizajac wsi).U nas w miescie wlasnie wszystko stanelo w 1990 roku.Przeciez minelo juz 24 lata od obalenia komuny

 13. 13
  +3
  ~ M.
  Czwartek, 18.04

  Jeśli ktoś uważa, że tereny Wyspy Spichrzów powinny być chomikowane np. pod corocznie rozstawiający się tam cyrk, to...taaa Tereny Wyspy Spichrzów powinny stać się bardzo reprezentacyjnym fragmentem E-ga. Bydgoszcz ładnie zagospodarowuje tereny nadrzeczne, a dobrym wzorcom warto się przyglądać i wdrażać w czyn. Osobiście chciałbym, aby tam głównie tzw. kultura i sztuka się tam znalazła. Jednocześnie ładni zaprojektowana galeria handlowa także mogłaby tam zagościć.

 14. 14
  +4
  ~ historia sie kłania
  Czwartek, 18.04

  W tym miejscu mają byc wybudowane stare Spichlerze i w nich galerie.Zapomniał ktos jak wyglądała ta Wyspa KIEDYS.

 15. 15
  +4
  ~ dosyc tandety
  Czwartek, 18.04

  olsztyn buduje druga galerię a w Elblągu prymitywne kioski jak za PRL.

 16. 16
  --1
  ~ marek23
  Czwartek, 18.04

  Niektórzy Elblążanie ,krytykują ubiegłoroczną lokalizację Dni Elbląga przy PWSZ na Grunwaldzkiej .Jestem innego zdania .Może miejsca jest mniej ,ale za to teren oświetlony i utwardzony co przy padającym deszczu jest nie bez znaczenia .Na Warszawskiej po deszczu albo wysoka trawa ,albo błotne kałuże, a wieczorem egipskie ciemności .Jeśli nie przy PWSZ to na placu przy Switowidzie .

 17. 17
  +3
  ~ sam
  Czwartek, 18.04

  A co ma dyrektorka orkiestry do tej działki ?

 18. 18
  +2
  ~ tede
  Piątek, 19.04

  super, znów na mokrej krzywej trawie i psich ***ach... Wiadomo browar wpłynął na decyzję w końcu będzie pub spcecjal przy kanale. Teraz Browar może dać dupy na spokojnie i tak zarobi.. (ostatnio impreze obstawiała Kompania Piwowarska czyli największy konkurent na rynku grupy żywiec). PS można wnioskować że ostatnio załatwiono to nie po znajomości tylko za kase ;)

 19. 19
  +1
  ~ tede
  Piątek, 19.04

  super, znów na mokrej krzywej trawie i psich ***ach... Wiadomo browar wpłynął na decyzję w końcu będzie pub spcecjal przy kanale. Teraz Browar może dać dupy na spokojnie i tak zarobi.. (ostatnio impreze obstawiała Kompania Piwowarska czyli największy konkurent na rynku grupy żywiec). PS można wnioskować że ostatnio załatwiono to nie po znajomości tylko za kase ;)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.