Środa, 27.05.2020, Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Miała być tam galeria handlowa, a będą Dni Elbląga

18.04.2013, 11:57:39 Rozmiar tekstu: A A A
Miała być tam galeria handlowa, a będą Dni Elbląga
fot. Aleksandra Szymańska

Naczelna Dyrektor Elblaskiej Orkiestry Kameralnej ogłosiła pierwszy przetarg na dzierżawę nieruchomości gruntowej na placu cyrkowym. Docelowo ma tam zostać przeprowadzona działalność gastronomiczo-handlowo-rozrywkowa, która wchodzi w skład Dni Elbląga 2013.

Dzierżawiony teren jest zlokalizowany pomiędzy ulicami Warszawską, Tartaczną i Grochowską. Obejmuje on część placu cyrkowego. Tegoroczne Dni Elblaga nie odbędą się ani na placu Jegiellończyka ani na parkingu przy PWSZ, jak to miało miejsce we wcześniejszych latach.

Jak informowaliśmy już wcześniej, wynika to z faktu, że teren placu cyrkowego jest wystarczająco duży na organizację takiego przedsięwzięcia. Poza tym mieści się on w okolicach Starego Miasta, które przy takim wydarzeniu, ma szansę na ożywienie.

Nadal nie ma szczegółowych informacji odnośnie artystów, jacy wystapią na tegorocznych Dniach Elblaga. Impreza odbędzie się od  28 do 30 czerwca. W pierwszym dniu będzie można posłuchać muzyki klubowej – adresowanej do młodzieży. Podczas kolejnych dni, wystąpią znane polskie gwiazdy, m.in. Ewa Farna. Jak zapowiadają organizatorzy, szykują też niespodziankę, jaką ma być zagraniczny artysta.

Widać plany, byłego już radnego – Dawida Petera spełzły na niczym. Jak informowaliśmy w październiku ubiegłego roku,  zaproponował on lokalizację do budowy centrum handlowego, właśnie na Wyspie Spichrzów. Po nieudanych próbach budowy Porto 55, Siódemki i Rapsodii kolejna lokalizacja miała znajdować się na Zawodziu. Wynika z tego jednak, że plac cyrkowy nie zostanie zagospodarnowany.

Radny proponował w tym miejscu architektoniczny i urbanistyczny cud. Budowa centrum handlowego w tym miejscu, miałaby też przyciągnąć mieszkańców i turystów. Celem było uatrakcyjnienie zapomnianej części miasta jakim jest Wyspa Spichrzów. Na szczęście, mieszkańcy pamiętają o tym, że co roku w tym miejscu rozstawia się cyrk. Imprezy masowe, takie jak Dni Elblaga, zapewne korzystnie wpłyną na atrakcyjnośc tego miejsca.

Przetarg na dzierżawę terenu na Dni Elblaga 2013, odbędzie się w Ratuszu Staromiejskim. Stary Rynek 25 w sali konferencyjnej poziom II, 30.04.2013 r. o godz. 12:00.

MK

Oceń tekst:

Ocen: 8

%75.0 %25.0


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ wanda
  Czwartek, 18.04

  popieram pomysł radnego Patera zagospodarowania Wyspy na Galerię , zwolennicy placu cyrkowego w tym miejscu naogladali się za duzo czeskich filmów z lat 60 tych , a przede wszystkim , miejsc na ustawienie namiotu cyrkowego w elblągu jest przynajmniej kilka . nie rozumię blokowania zabudowy pod takim pretekstem , proponowaną przez autora artykulu MK .

 2. 2
  +2
  ~ suchy
  Czwartek, 18.04

  Odwołaliście władze miasta, a kto podpisze umowy? Dni Elbląga 2013 zostają odwołane... to dopiero początek czkawki. :)

 3. 3
  --4
  ~ nati
  Czwartek, 18.04

  A niech zacznie padać to jedno wielkie błocko będzie. Parking przy PWSZ był dobrą lokalizacją!!!

 4. 4
  0
  ~ ][][[]]][
  Czwartek, 18.04

  jak znam życie to na czas dni Elbląga zamkną ul. Warszawską .

 5. 5
  +1
  ~ zez
  Czwartek, 18.04

  wg pierwotnych obietnic prezydenta Nowaczyka koncerty - Dni Elbląga 2013 miały się odbywać na nowo wyremontowanym stadionie Agrikola 8 .

 6. 6
  --1
  ~ dziadek
  Czwartek, 18.04

  Ze sprawdzonych informacji wiadomo, że wśród gwiazd tegorocznych Dni Elbląga będą obok Ewy Farny - Jula i zespół Pectus.

 7. 7
  +4
  ~ balanced
  Czwartek, 18.04

  Wyspa Spichrzów moim zdaniem była najlepszym miejscem na dni Elbląga ze względu na dużą powierzchnię i fajerwerki. Na parkingu koło PWSZ było zdecydowanie za mało miejsca, by upchać tysiące osób plus stoiska.

 8. 8
  --1
  ~ ...
  Czwartek, 18.04

  Farna?? Ona już była!! Bezsensu...

 9. 9
  0
  ~ heh
  Czwartek, 18.04

  "Tegoroczne Dni Elblaga nie odbędą się ani na placu Słowiańskim ani na parkingu przy PWSZ" - placu słowiańskiem heheh :D

 10. 10
  +4
  ~ wujek johny
  Czwartek, 18.04

  Brawa dla Departamentu Kultury który znów organizuje Dni Elbląga! A DKS ze ślimakiem - do likwidacji!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.