Środa, 27.05.2020, Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Tegoroczne Dni Elbląga odbędą się na Wyspie Spichrzów. Wystąpi Ewa Farna

12.03.2013, 12:30:12 Rozmiar tekstu: A A A
Tegoroczne Dni Elbląga odbędą się na Wyspie Spichrzów. Wystąpi Ewa Farna
Zeszłoroczny koncert Ewy Farnej podczas Dni Elbląga (fot. Ireneusz Rupniewski)

Od 2013 roku Departament Kultury we współpracy z Departamentem Komunikacji Społecznej zajmie się organizacją imprez masowych w mieście, przy czym ten drugi skupi się raczej na promocji wszystkich najważniejszych działań związanych z miejskimi imprezami, tak by skutecznie zareklamować Elbląg wśród innych miast Polski. Na dzisiejszej konferencji zorganizowanej w Ratuszu Staromiejskim, wiceprezydent Grażyna Kluge, wraz z dyrektorem Departamentu Kultury Leszkiem Sarnowskim uchylili nieco rąbka tajemnicy i opowiedzieli, czego latem elblążanie doświadczą na największych imprezach masowych w naszym mieście.

Wspólnie, obydwa departamenty zorganizują więc Dni Elbląga, przypadające między 28 a 30 czerwca. Kogo możemy spodziewać się na tegorocznej imprezie? Okazuje się, że nastoletni elblążanie chcą po raz kolejny zobaczyć na scenie Ewę Farnę - Będzie więc Ewa Farna na bis - wyjaśniała Wiceprezydent Miasta, Grażyna Kluge. - Bierzemy też pod uwagę inne propozycje mieszkańców, które przedstawiali na różnych spotkaniach. Każdemu z nich wnikliwie sie przyglądamy - zapewniała wiceprezydent Kluge.

Na dzisiejszej konferencji nie chciano zdradzać zbyt wielu szczegółów i atrakcji tegorocznych Dni Elbląga - To tylko dlatego, że rozmowy z artystami nadal trwają - mówi Leszek Sarnowski. - Podaliśmy bowiem swoje oczekiwania, mamy wstępną akceptację, teraz wszystko zależy od tej drugiej strony.

Dziennikarzom udało się jednak dowiedzieć, że oprócz występów rodzimych gwiazd na imprezie pojawić się ma również artysta zagraniczny. Jaki? To także na razie tajemnica - Impreza zapowiada się na trzydniową - wyjaśniała Joanna Buzderewicz, z-ca Dyrektora Departamentu Kultury -  Pierwszy dzień, wzorem ubiegłych lat, będzie dniem klubowym. Impreza będzie adresowana przede wszystkim do ludzi młodych, którzy będą mieli okazję posłuchać muzyki, która nieczęsto gości w Elblągu, a 29 i 30 czerwca czekać na nas będą już gwiazdy przede wszystkim sceny polskiej, choć mamy też i artystę zza granicy - mówi tylko Joanna Buzderewicz.

Tegoroczne Dni Elbląga odbędą się nie na parkingu przy PWSZ, ale na Wyspie Spichrzów Dlaczego? - Po pierwsze, gabarytowo odpowiada ona dobrze na tego rodzaju imprezę, a z drugiej strony mamy Stare Miasto, które dzięki imprezie, mamy nadzieję, ożywi się jeszcze bardziej - wyjaśniał Leszek Sarnowski, dyrektor Departamentu Kultury UM w Elblągu.

Budżet tegorocznych Dni Elbląga zamyka się w kwocie 550 tys. zł

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 10

%80.0 %20.0


Komentarze do artykułu (61)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ wielbiciel elbinga
  Wtorek, 12.03

  Optymalne miejsce,ktoś coś wie na temat budowy knajpy Specjala?Cichutko,a mieli ruszyć w marcu.

 2. 2
  --8
  ~ turban
  Wtorek, 12.03

  nie bedzie niczego! knajpa to kielbacha wyborcza popaprancow.

 3. 3
  +1
  ~ lalalaa
  Wtorek, 12.03

  To jak słuchają młodych elblążan to niech na dniach naszego miasta wystąpi Happysad :)

 4. 4
  --5
  ~ ewa
  Wtorek, 12.03

  beznadzieja

 5. 5
  +5
  ~ xXx
  Wtorek, 12.03

  Dajcie kogoś ciekawszego, a nie w kółko Farna, Wyszkoni, Afromental - ich muzyka się niczym od siebie nie różni.

 6. 6
  +4
  ~ Camel
  Wtorek, 12.03

  Nie dam sobie głowy uciąć, ale wydaje mi się, że fundamenty pod ten pub są już gotowe, tuż przy budowanym moście zwodzonym w ciągu ulicy Mostowej i Giełdowej.

 7. 7
  --4
  ~ jam
  Wtorek, 12.03

  to super ! Ewa robi najlepsze koncerty ! ! ;- )

 8. 8
  +5
  ~ Tki jakis tam
  Wtorek, 12.03

  Knajpe juz buduja, jak spojrzysz od razu przy moscie stoja fundamenty. Knajpa bedzie przylegac do mostu i do kanalu, a glowne wejscie do niej, bedzie wlasnie z mostu.

 9. 9
  +7
  ~ Camel
  Wtorek, 12.03

  Co do organizacji Dni Elbląga, to lokalizacja na Wyspie Spichrzów jest dosyć dobra - pod warunkiem, że oba mosty zwodzone będą czynne do tego czasu. Co do artystów, to faktycznie jest to jakaś porażka. Jak chcemy naprawdę promować miasto takimi imprezami to powinien być chociaż jeden wykonawca, na którego koncert, ludzie będą skłonni przyjechać z drugiego końca Polski. Przykro mi, ale proponowani wykonawcy do takich niestety nie należą. Jak dla mnie, najlepszym wykonawcą do tej pory, zaproszonym na Dni Elbląga, był Ray Wilson.

 10. 10
  --3
  ~ bggg
  Wtorek, 12.03

  dzięki esce tamte dni Elbląga były najlepsze a teraz jak miasto coś wymyśli to jest masakra;/

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.