Wtorek, 19.11.2019, Imieniny: Elzbieta, Seweryn, Pawel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Rozbudowa C.H. Ogrody – za czy przeciw? (sonda)

08.04.2011, 13:26:28 Rozmiar tekstu: A A A
Rozbudowa C.H. Ogrody – za czy przeciw? (sonda)
Prawdopodobnie w maju br. radni miejscy zdecydują o losie Centrum Handlowego Ogrody. Wtedy bowiem powinien na sesję trafić projekt uchwały w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu osiedla Zakrzewo. Temat ten nadal budzi wiele kontrowersji.

Projekt rozbudowy Centrum Handlowego Ogrody poróżnił mieszkańców Elbląga. Zwolennicy mówią o potrzebie stworzenia dodatkowego obiektu handlowego, z większą ilością sklepów. Elblążanie bowiem nie mają dostępu do tego typu placówki w mieście. Nie bez znaczenia są kolejne miejsca pracy, które przy okazji tej inwestycji zostaną wygenerowane. 

Przeciwnicy, a tych też jest niemało, mówią o korkach, utrudnieniach w ruchu kołowym, obawach związanych ze zwiększonym hałasem i emisją spali. Najgłośniej protestują lokalni kupcy zrzeszeni w organizacjach handlowych, którzy obawiają się o swoje miejsca pracy i snują wizję upadku lokalnego handlu. 

My postanowiliśmy zapytać elblążan, co sądzą o pomyśle rozbudowy Centrum Handlowego Ogrody.

Więcej w materiale filmowym Kamila Mikołajczyka.

 

MP

Oceń tekst:

Ocen: 46

%91.3 %8.7


Komentarze do artykułu (83)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --60
  ~ JA
  Piątek, 08.04

  Nie jestem na NIE !!! Wystarczy Porto 55 tuż obok !!!! po co Korkować resztę?!!!

 2. 2
  +19
  ~ Buntownik
  Piątek, 08.04

  Mlody koles a jaki tepak :D przeciez to nie miasto inwestuje rozbudowe tylko prywatny inwestor. Zamiast chlac po klatkach to sie dowiedz co nie co :P

 3. 3
  +32
  ~ Fox
  Piątek, 08.04

  budować, budować i jeszcze raz budować! mieszkańcy mają dość odwiecznego wiejskiego charakteru Elbląga !!! nie chce mi się już jezdzić na zakupy do Gdańska bo paliwo jest drogie a pociąg jedzie dłużej jak przed wojną.. chce robić zakupy w swoim mieście, i nie na rynku ani w pofabrycznej hali przy ul. Grunwaldzkiej, chcę by w mieście były 2-3 galerie z prawdziwego zdarzenia, żeby człowiek w przyjemnym otoczeniu mógł dokonywać zakupów. Porto jest już zaklepane, czas na Ogrody jeśli tylko jest możliwość techniczna to nie zastanawiać się nad rozbudową, bo lata lecą a my wciąż zacofani

 4. 4
  +22
  ~ ziutek
  Piątek, 08.04

  Budować, i jeszcze raz budować !! Miastu potrzebne są takie inwestycje .

 5. 5
  +47
  ~ sc000ter
  Piątek, 08.04

  KTO ZA ROZBUDOWA ŁAPKA W GORE!!!=============================>>>>

 6. 6
  +18
  ~ gość
  Piątek, 08.04

  Jestem oczywiście za rozbudową " Ogrodów". Po pierwsze - dlatego że przybędzie miejsc prac; Po drugie - Zmieni się infrastruktura w tej dzielnicy Elbląga; Po trzecie - Galeria to miejsce nie tylko zakupu towarów z tzw. górnej półki ale i spędzenia mile wolnego czasu w wielu kawiarenkach i restauracyjkach; Ponadto wiemy wszyscy o piątkowo- sobotnio -niedzielnych wjazdach do Gdańska do tego typu galerii i tam pozostawiania pieniążków .

 7. 7
  +12
  ~ mecens
  Piątek, 08.04

  Ten odgrzewany kotecik już troszeczkę brzydko pachnie. Problem nie wtym czy budować, czy nie - oczywiście budować. Rzecz w tym oby warunki najakich zapadnie zgoda na budowę były satysfakcjonujace dla Miasta i inwestora, atego nie rozstrzygnie sie poprzez sondę, zbieranie podpisów czy rederendum. Ta decyzja należy do Rady Miasta - pytanie kto po jej podjęciu bedzie zadowolony mieszkańcy, czy może tylko radni i inwestor....?

 8. 8
  +14
  ~ gość
  Piątek, 08.04

  oczywiście zaaaaa!!!

 9. 9
  +11
  ~ kierowcaBMW
  Piątek, 08.04

  za za za tylko zeby ulicy Ogolnej nie rozpruli

 10. 10
  +7
  ~ elb
  Piątek, 08.04

  do JA -- sam sie zakorkuj!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.