Poniedziałek, 27.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Jutro ogłoszenie konkursu na budowę drogi 503

27.09.2010, 14:02:39 Rozmiar tekstu: A A A
 Jutro ogłoszenie konkursu na budowę drogi 503

Dziś (27 września) rano Zarząd Województwa podjął decyzję o ogłoszeniu w dniu 28 września konkursu w ramach Poddziałania 5.1.6. Infrastruktura drogowa warunkująca rozwój regionalny Osi priorytetowej V Infrastruktura transportowa i lokalna. Prezydent Elbląga może już składać wniosek wraz z posiadaną dokumentacją przebudowy elbląskiego odcinka 503`ki – informuje członek Zarządu Grzegorz Nowaczyk.

- Mając na uwadze konieczność przyśpieszenia wydatkowania środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013, Zarząd Województwa uchwałą nr 43/864/10/III podjął decyzję – jutro ogłaszamy konkurs umożliwiający Prezydentowi Elbląga złożenie wniosku na przebudowę ulic Rycerskiej, Pocztowej, Robotniczej, Browarnej i Mazurskiej czyli miejskiego odcinka drogi wojewódzkiej 503. Mogę - mam nadzieję - być spokojny o powodzenie procedury wnioskowania, skoro mamy od przedstawicieli elbląskiego Urzędu Miasta zapewnienia o gotowej dokumentacji i projekcie przebudowy tych ulic – komentuje dzisiejszą decyzję Zarządu, Grzegorz Nowaczyk. 

W ubiegłym tygodniu rzeczniczka elbląskiego magistratu poinformowała, że „Władze miasta od dłuższego czasu są przygotowane do realizacji tej inwestycji. Mamy dokumentację techniczną, mamy pozwolenie na realizację przebudowy tej drogi.

Dzisiejszą decyzją Zarząd Województwa otworzył władzom Elbląga drogę do uzyskania niezbędnego dofinansowania na tak bardzo wyczekiwaną przez mieszkańców przebudowę kluczowych ulic Elbląga. 

- Jestem spokojny, że pracownicy elbląskiego Urzędu po raz kolejny sprawnie zorganizują pracę w procedurze aplikowania o środki – dodaje Grzegorz Nowaczyk.

MB

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ kierowca
  Poniedziałek, 27.09

  Świetnie wreszcie skończy się ten cyrk z dziurami .Jest tylko jedno ale czy na ul .Rycerskiej jest przewidziane miejsce na nowe tory tramwajowe do ul Pocztowej pora o tym pomyśleć.Czy będzie poszerzona jezdnia o dwa pasy koło 1 LO jest miejsce by to zrobić następnie czy ul.Browarna będzie poszerzona tak by były cztery pasy tak jak ma ul.Mazurska.Wystarczy rozebrać kilka domów po jednej lub po drugiej stronie i cel osiągnięty .Te ulice mogą być przelotowe i wygodne tylko stare rozsypujące się budynki nie dość że szpecą to jeszcze są skarbonką bez dna.Pora pomyśleć o tym przed przebudową ulic i z poprawieniem wizerunku tej ulicy i dzielnicy.

 2. 2
  0
  ~ nom
  Poniedziałek, 27.09

  Święta racja, panie kierowco.

 3. 3
  0
  ~ witek
  Poniedziałek, 27.09

  Nowaczyk w bardzo mało elegancki sposób informuje nas o tym mysląć, że jesteśmy głupi. Najpierw informuje że juz kase zdobył po czym ogłasza że bedzie konkurs by nastepnie chwalić urzędników ratusza. Panie Nowaczyk pragne podkreślic że to w imieniu Prezydenta Słoniny bedzie wykonana ta procedura. Nie jest pan w ogóle kulturalny by zwrócic na to uwagę. Ńa szczęście ludzie wiedzą kim pan jest i co pan gra. Na mój i rodziny głos pan nie licz

 4. 4
  0
  ~ kadłubek
  Poniedziałek, 27.09

  Dlaczego teraz przed wyborami pan to robi? Darmowa kampania? Cwanie!!!

 5. 5
  0
  ~ urzędnik z I pietra
  Poniedziałek, 27.09

  Witek na którym piętrze pracujesz w Urzędzie Miejskim,to cie odwiedzę

 6. 6
  0
  ~ miszkanka
  Poniedziałek, 27.09

  "kierowco" a może nam się przyznasz na jakiej ty ulicy mieszkasz? jestem ciekawa jak szpetny jest twój budynek, w którym zamieszkujesz. prawda są na ul. Browarnej stare budynki ale tak jest praktycznie w całym Elblągu! można je wyremontować co będzie mniej kosztowne niż rozebranie ich, powiększenie ulic, ach no i oczywiście trzeba znaleźć dla ludzi nowe mieszkania (bo jeśli pan nie wiem tam mieszkają ludzie a ich od tak nie można wywalić). chciałabym jeszcze zauważyć, iż koło mostu UE wybudowano nowy budynek, po drugiej stronie ulicy jest port (zdaje się że tego też nie można ruszyć) i przez całą ulice Browarną biegną tory tramwajowe. Te ulice są normalnymi ulicami miasta, jak chce pan poszpanować nowym autkiem to niech pan wyjedzie poza miasto.

 7. 7
  0
  ~ witek
  Poniedziałek, 27.09

  urzędniku z I pietra, nie pracuje w UM. Jestem pracownikiem US

 8. 8
  0
  ~ urzędnik z I piętra
  Poniedziałek, 27.09

  Witek chyba chciałbyś pracować w US a jeżeli to prawda to podaj nr pokoju odwiedzę Cię

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5211360454559