Wtorek, 28.11.2023, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Elblążanie będą spacerować nowymi alejkami w Parku Kajki

21.06.2010, 09:04:25 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążanie będą spacerować nowymi alejkami w Parku Kajki
Fot. Rafał Kadłubowski / w ubiegłym roku zakończyły się prace związane z remontem zbiornika wodnego w Parku Kajki

W najbliższym czasie w zabytkowym Parku Kajki rozpocznie się budowa nowych alejek. Obecnie większość ciągów pieszych w parku znajduje się w złym stanie. Stary asfalt i nawierzchnie gruntowe zastąpi specjalnie przeznaczona do tego typu parków, nawierzchnia wykonana z czystych, naturalnych materiałów budowlanych. To jednak nie koniec zmian. W Parku Kajki pojawi się także nowy plac zabaw oraz ogród różany.

Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu ogłosił niedawno przetarg na wykonawcę, który zajmie się wymianą nawierzchni na ciągach pieszych w Parku Kajki.

- Remont alejek dotyczyć będzie zarówno parku małego o nawierzchni asfaltowej alejek, jak i dużego o nawierzchni gruntowej. Istniejące nawierzchnie wymienione zostaną na nawierzchnię typu Hanse Grand, która przeznaczona jest do zabytkowych parków – mówi Katarzyna Dratwa z Wydziału Planowania Koordynacji i Nadzoru w Zarządzie Zieleni Miejskiej w Elblągu.

W pierwszej kolejności przeprowadzony zostanie remont nawierzchni w części małej (bliżej ul. Cichej). Dodatkowo wykonawca inwestycji dokona rozbiórki nawierzchni istniejącego boiska z asfaltu.
- W tym miejscu powstanie ogród różany z kolekcją krzewów róż o dużych walorach zapachowych i  powtarzających kwitnienie – zapowiada Joanna Deputat z Wydziału Planowania Koordynacji i Nadzoru ZZM w Elblągu.

Zakończenie prac związanych z wymianą nawierzchni alejek planowane jest do połowy października tego roku.

Także w tym roku Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego, zamierza postawić nowy plac zabaw w miejscu już istniejącego. Będzie to plac z podziałem na strefy przeznaczone dla różnych grup wiekowych oraz z bezpieczną nawierzchnią syntetyczną.

Dotychczas w Parku Kajki wybudowano nowe oświetlenie ciągów pieszych, instalację do podłączenia nagłośnienia imprez masowych, wyremontowano ciek przebiegający przez park wraz z przepustami. W 2009 r. wyremontowano zbiornik i wykonano obieg zamknięty wody zasilającej zbiornik (w przypadku braku wody w cieku).

W ramach zadania inwestycyjnego „Rewitalizacja zieleni na terenie Parku Kajki” w ubiegłym roku wykonano również renowację trejaży zlokalizowanych po obu stronach ul. Pionierskiej, a wokół zbiornika wykonano nową obsadę z drzew i krzewów.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 2 )


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ xyz
  Poniedziałek, 21.06

  Basen odkryty i dolinkę wyremontować do hu...! Jeden wielki syf tam jest!

 2. 2
  0
  ~ dsvs
  Poniedziałek, 21.06

  Niech najpierw w tym parku Kajki zrobią porządek z tym zbiornikiem wodnym który po remoncie jest jeszcze gorszy niż przed remontem

 3. 3
  0
  ~ 123
  Poniedziałek, 21.06

  Dlaczego nikt w tym mieście nie dba o odbudowanie właśnie takich miejsc ,mowa o ozdobnym ogrodzeniu którego kawałek pozostał , była piękna ale kiedyś fontanna .Konserwator zabytków niech przejrzy stare zdjęcia i zobaczy jak wyglądały i jak powinny wyglądać fontanny w tym mieście ,zacznijmy od Parku Kajki.A fontanny inne na Ul.Władysława 4,a fontanna na Placu Słowiańskim była na fontannie figura założyciela Elbląga -ZGROZA i nic więcej.A gdzie obiecana fontanna na placu przed dworcem PKS ktoś ma krótką pamięć i niechęć do odbudowy i zmian w mieście.

 4. 4
  0
  ~ Edek
  Poniedziałek, 21.06

  ooo... nowy plac zabaw = nowe miejsce do obsr*ania przez kundle. Bo po co miałby różnic się od reszty terenu parku Kajki.. choc tak naprawdę to już nie park, to jeden wielki wychodek, bo tak jest traktowany przez okolicznych (i nie tylko) właścicieli czworonogów!

 5. 5
  0
  ~ OLE$
  Poniedziałek, 21.06

  bo w Anglii wszystkie tej wielkości parki są ogrodzone, zamykane na noc no i co najważniejsze są specjalne śmietniki na zwierzęce odchody właściciele muszą po nich sprzątać i ludzie naprawdę wtedy dbają o porządek i czystość w takim parku. dodatkowo co ważne trawa tam nie jest tylko 2 x do roku koszona jak u nas tylko specjalnie ubijają dosiewają i często koszą aby trawniki były równe i gęste i choć biegaliśmy tam ganiając za piłką trawa ciągle tam jest a nie jak u nas place ubitej ziemi. czy to tak ciężko zainwestować w taki park który byłby chlubą całego miasta. Uczmy się od innych. tam nawet miejsca gdzie są place zabaw dla najmłodszych w takich parkach są dodatkowo ogrodzone aby po pierwsze nikt tam nie chcący nie uderzył np piłką małego brzdąca bawiącego się z rówieśnikami oraz dodatkowo podłoże jest tam wykonane z tak jakby maty z przyklejonymi kawałkami zmielonej drobno gumy aby dzieciak się nie poobijał gdy spadnie np z bujawki czy innej zabawki

 6. 6
  0
  ~ EMERYT
  Poniedziałek, 21.06

  BARDZO DOBRZE, ŻE SIĘ COŚ ROBI. JAK CZYTAŁEM POPRZEDNIE KOMENTARZE, TO PRZYZNAJE PISZĄCYM RACJĘ. sAM JESTEM BARDZO CZĘSTYM BYWALCEM PARKU (EMERYT BLISKO MIESZKAJĄCY). MOJE UWAGI SĄ TAKIE: 1) FAKTYCZNIE PARK TEN STAŁ SIĘ JEDNA WIELKĄ UBIKACJĄ DLA PSÓW. 2) JEST PARKIEM BRUDNYM. 3) ŁAWECZKI MAJĄ WIELE DO ŻYCZENIA, SĄ ROZMIESZCZONE TYLKO PRZY GŁÓWNYCH ALEJACH, MYŚLĘ, ŻE POWINNY BYĆ UMIEJSCOWIONE W RÓŻNYCH MIEJSCACH PARKU I ALEJKACH PRZECINAJACYCH PARK W POPRZEK. POZDRAWIAM BYWALCÓW PARKU. EMERYT

 7. 7
  0
  ~ mieszkaniec
  Wtorek, 22.06

  Szanowni decydenci Może jednak zamiast chwalić sie, a zapewniam niestety nie ma czym, to jednak ktoś odpwoiedzialny obejrzałby dotychczasowe prace. Oświetlenie jest OK., zieleń nowa pomimo licznych zniszczeń poczynionych przez ludzi ( i wodę z wyremontowanego basenu) odwiedzających też mnie osobiście się podoba, widać jakiś pomysł. Natomiast tzw. basen i najbliższa okolica to jakiś żart. Czekam na większą ulewę, która spowoduje spłynięcie płytek leżących wokół basenu do jego niecki, nba co sie trzymają to ja niewiem - spoiwo wypłukało. Ja się nie znam na takiej robocie, może maiło tak być. Po ostatniej ulewie z jakiegos nieokreślonego powodu spora ilośc kory zamiast sokojnie leżeć, tam gdzieją wysypano spłynęła sobie. Dziś już oczywiście to posprzątano - niesmak pozostał

 8. 8
  0
  ~ Ruler of Blaircourt
  Wtorek, 22.06

  Ta wybetonowana dziura ze śmieciami nie powinna nazywać się zbiornikiem wodnym ???? ! Jeśli ktoś nazywa TO kaskadą, to niech łaskawie wpadnie na minutę do Parku i sam oceni. W ubiegłym stuleciu uregulowano ciek zwany Psią Strugą i gwałtowne przybory deszczówki usytuowano na odcinku od placu zabaw do ul Piłsudskiego. Teraz po dewastacji tych urządzeń regularnie jest wypłukiwana część parku przy ul Pionierskiej, a w czasie suszy rzeczka jest śmietnikiem.

 9. 9
  0
  ~ Ika
  Czwartek, 24.06

  świetnie!!!!! powstanie ogród różany, tylko kto te róże będzie pilnował, żeby je nie powyrywali, jak to zrobili z krzewami. Aby w tym parku zapanował porządek przydał by się monitoring.

 10. 10
  0
  ~ spacerowiczka
  Poniedziałek, 09.08

  Popieram. Monitoring powinien być również z tego powodu, że wielu elblążan wyprowadza swoje pieski bez smyczy i nie sprząta po nich !!!!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0346481800079