Sobota, 24.08.2019, Imieniny: Bartlomiej, Jerzy, Bartosz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Prezydent marzy o 20-piętrowych wieżowcach

31.10.2008, 11:31:29 Rozmiar tekstu: A A A
Prezydent marzy o 20-piętrowych wieżowcach

Czy na nowym osiedlu Truso - Zachód wyrosną drapacze chmur? Możliwe, bowiem radni wyrazili zgodę na podwyższenie budowanych budynków z sześciu do ośmiu pięter. Nie obyło się oczywiście bez dyskusji.

Czy Elbląg powinien być miastem niewysokiej zabudowy czy raczej miejscem, gdzie wyrosną 8 a nawet 10 piętrowe budynki? Dyskusja na ten temat zrodziła się przy okazji omawiania zmian na nowym osiedlu Truso – Zachód.

Projektu uchwały "w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego osiedla Truso-Zachód", czyli rejonu ulic: Częstochowskiej, Legionów i Królewieckiej wzbudził wiele kontrowersji.

Na prośbą jednego z inwestorów, prezydent zgodził się na podwyższenie w dwóch miejscach planowanej zabudowy z sześciu do ośmiu kondygnacji.
- Zgodna na wyższe kondygnacje budynku w jednym miejscu może spowodować lawinę, która przetoczy się przez całe miasto - mówił radny Jerzy Wilk - Rozumiem, że dwa dodatkowe piętra to dla inwestora dodatkowy dochód. Ale nie powinniśmy pozwolić na to, żeby nowo stawiane domy odstawały swoją wysokością od przyległej zabudowy.

Jako przykład radny wskazał nowy budynek przy ul. Apolityczny Róg 2 Maja.

Prezydent Słonina był zaskoczony, że docierają głosy iż budynek ten może się nie podobać.
- Ja słyszałem całkiem inne opinie na ten temat - mówił na sesji prezydent. - Marzy mi się bardzo wysoki, piętnastopiętrowy, może nawet dwudziestopiętrowy budynek przy ul. Ogólnej, przy nowej trasie prowadzącej na Modrzewinę. 

Radni ostatecznie wyrazili zgodę na zmiany w planie nowego osiedla.

Fot. Mateusz Milanowski

GaL
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ ffr
  Piątek, 31.10

  Na Modrzewinie budujcie 20 pietrowce,tam przynajmniej bedzie widok na zalew a w centrum zabudowa powinna byc niewysoka

 2. 2
  0
  ~ ADR
  Piątek, 31.10

  Nie jestem za Słoniną ale ten Wilk to mnie dopiero przeraża jak o nim czytam centra handlowe - NIE wyższe budynki - NIE Axel Springer w byłym Plastyku - NIE to czego on chce już z dwojga złego dobrze że ostatnie wybory wygrał Słonina a nie on

 3. 3
  0
  ~ eg
  Piątek, 31.10

  jak najbardziej wysokie budynki, przeciez na calym swiecie stawia sie takie budowle, nie badzmy zasciankowym miastem i tez idzmy w tym kierunku!!!

 4. 4
  0
  ~ .
  Piątek, 31.10

  nie znoszę wieżowców

 5. 5
  0
  ~ Prch
  Sobota, 01.11

  >>nie znoszę wieżowców

 6. 6
  0
  ~ gosc
  Poniedziałek, 03.11

  jestem za budową wysokich budynków, ale w odpowiednich do tego przygotowanych miejscach, może to być ścisłe centrum, i np. Modrzewina

 7. 7
  0
  ~ bugi
  Poniedziałek, 03.11

  jest to koncepcja słuszna zważywszy na fakt ,że miasto nie może się poszczycić taką budowlą buduj prezydencie buduj jestem za

 8. 8
  0
  ~ wers
  Poniedziałek, 03.11

  Panie Prezydencie trzeba zmienić okulary - budynek przy Placu Konstytucji to brzydota, mająca o dwa piętra za dużo. Wiele osób to zauważyło!

 9. 9
  0
  ~ popierajacy inwestycję
  Wtorek, 04.11

  Wers, jak nie było stać na kupienie lokalu w tym budynku -co nazywasz brzydotą-to można popie.....głupoty.?Co ty w życiu widziałes.?Nie rozumiem takich zakłamanych ludz jak ty.

 10. 10
  0
  ~ anonim
  Wtorek, 04.11

  Myslę, że dobrym miejscem na taki wysoki wierzowiec będzie działka na miejscu placu, który powstanie w miejscu pomnika Odrodzenia przy pl. Konstytucji, a który zniknie zaniedlugo (mam nadzieję, chybaże go przesuną...), po przebudowie tego miejsca w wyniku budowy ronda i połączenia z ul. Nitchmana

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.