Sobota, 1.04.2023, Imieniny: Grazyna, Zbigniew, Teodor - Prima aprilis
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Wiceminister Śliwka: To, jak włodarze miasta traktują rodziców i ich dzieci jest nieakceptowalne

04.03.2023, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wiceminister Śliwka: To, jak włodarze miasta traktują rodziców i ich dzieci jest nieakceptowalne

Trwa spór na linii Prezydent Elbląga i rodzice dzieci chodzących do Przedszkola nr 8 w Elblągu. Podczas wczorajszej (2.03.) konferencji prasowej włodarz naszego miasta zapewnił, że placówka nie zostanie zlikwidowana. W sprawę zaangażował się Wiceminister Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka, co nie spodobało się Witoldowi Wróblewskiemu.

 


Na portalu społecznościowym facebook Wiceminister poruszył 27 lutego temat przyszłości Przedszkola nr 8 w Elblągu.

 


„Skandal w Elblągu! Miała być modernizacja budynku, a jest likwidacja Przedszkola nr 8! Kilka dni temu rodzice dzieci uczęszczających do Przedszkola Nr 8 w Elblągu zwrócili się do mnie z prośbą o interwencję ws. likwidacji przedszkola . Wraz z Posłem Krasulskim oraz radną Jolantą Lisewską i radnym Pawłem Kowszyńskim spotkaliśmy się z Nimi chcąc wspólnie pomóc najmłodszym mieszkańcom naszego miasta i ich rodzicom.

 


Zachowanie władz Elbląga jest skandaliczne! Rodzice w zeszłym roku zostali wprowadzeni w błąd przez Panią Dyrektor Departamentu Edukacji Małgorzatę Sowicką, (btw. kandydatka do Sejmu w wyborach 2019 roku z ramienia partii Prezydenta Wróblewskiego czyli PSL), która poinformowała Ich, że placówka, do której uczęszczają ich dzieci, będzie modernizowana, stąd rekrutacja jest wstrzymana.

Zapowiadanej modernizacji nie przeprowadzono, a był to wstęp do wygaszenia placówki. Następnie wstrzymano kolejny nabór i tuż przed terminem rozpoczęcia nowej rekrutacji postanowiono poinformować rodziców o planach zamknięcia przedszkola!


 

Podstawą zamknięcia ma być zły stan budynku, który został stwierdzony w 2016 roku…. tak w 2016 roku i do tego czasu przez 7 lat Prezydent Wróblewski NIC NIE ZROBIŁ, pomimo kolejnych kontroli i upomnień!


 

To ogromne zaniedbanie ze strony Prezydenta Wróblewskiego i rządzącej koalicji PO-PSL-Lewica.

 

Zamiast systemowo rozwiązać problem, czyli zabezpieczyć środki i zmodernizować budynek, a przedszkole wraz z WSZYSTKIMI dziećmi i WSZYSTKIMI pracownikami na czas modernizacji RAZEM przenieść TYMCZASOWO w nowe miejsce, włodarze miasta potraktowali arogancko elbląskie rodziny stawiając im ultimatum, że albo godzą się na to co proponuje ratusz albo dzieci pozostaną bez opieki.
 

 

Każdy kto miał lub ma małe dziecko wie, jakim to wydarzeniem dla naszych maluszków jest adaptacja w nowym miejscu, wśród nowych osób. Rolą odpowiedzialnego włodarza jest zadbanie o najmłodszych mieszkańców miasta i ich kochających rodziców, a nie ich poniżanie i dodawanie im stresu.


 

Działania władz Elbląga są jaskrawym przykładem jak nie powinno się rozmawiać z mieszkańcami!
 

Jak mamy mówić o rozwoju Elbląga, jak mamy przekonać młodych ludzi, żeby ze swoimi rodzinami zostali w naszym mieście, skoro tak istotna kwestia dla każdego rodzica jak edukacja przedszkolna została rozłożona przez Prezydenta Wróblewskiego i jego koalicjantów z PO i Lewicy. Prezydent Wróblewski wraz z Panią Dyrektor Sowicką nie posiada wizji w zakresie edukacji całkowicie marginalizuje głos rodziców, wychowawców i urzędników, którzy alarmują o problemach.


 

W tej sytuacji dymisja Pani Dyrektor Sowickiej, za arogancje i niekompetencje wydaje się oczywistym ruchem, ponieważ ciężko wypracować porozumienie z kimś kto nie szanuje praw i zdania rodziców.
 

Zwrócę się do Ministra Edukacji i Nauki, Wojewody Warmińsko-Mazurskiego i Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty o kontrolę zaistniałej sytuacji oraz bezpośredni nadzór nad sprawą.

 

 

Ta skandaliczna sytuacja, do której przez swoje zaniedbania i brak troski o Elblążan doprowadziła rządząca Elblągiem koalicja i za którą w 100 % ponosi odpowiedzialność powinna zostać dokładnie wyjaśniona.

 

Elbląg się wyludnia, blisko dekadę temu mieszkańców Elbląga było 120 tysięcy, dziś jest to 110 tysięcy. Głównie to młodzi ludzie opuszczają Elbląg, nie mając perspektyw rozwojowych, a Ci którzy zostają takim zachowaniem Prezydenta Wróblewskiego i jego współpracowników są zachęcani do wyjazdu.

 

 

Wygląda na to, że wszystko co twórcze przeszkadza rządzącej Elblągiem koalicji, ale żeby przeszkadzało Twórcze Przedszkole? Chyba, że są inne powody takiego działania miasta…”

 


Ten wpis nie spodobał się Prezydentowi Elbląga do tego stopnia, że wczoraj (2.03.) zwołał konferencję prasową, na której odniósł się do stanowiska Andrzeja Śliwki. - Niestety po ostatnich wypowiedziach medialnych Pana Ministra Andrzeja Śliwki muszę z ubolewaniem stwierdzić, że Pan Minister manipuluje faktami, a wręcz kłamie. Od ostatnich ośmiu lat kiedy jestem Prezydentem nie było, nie ma i nie będzie  likwidacji placówek oświatowych w Elblągu. Rzekoma informacja o likwidacji Przedszkola nr 8 przypomina mi słynną humorystyczną anegdotę o radiu Erewań, w którym podano, że Kowalski ukradł samochód. Jak się jednak okazało nie on ukradł, ale jemu ukradziono, nie samochód a rower. Jedno się zgadzało – był zamieszany w kradzież. Informacje, które przekazuje Pan Minister  przypominają właśnie tę wypowiedź – mówił wczoraj Witold Wróblewski.


Wiceminister podkreślił, że „to, jak włodarze miasta traktują rodziców i ich dzieci jest nieakceptowalne”. - Zainteresowałem się tematem przedszkola, ponieważ zwrócili się do mnie kochający swoje dzieci rodzice. Przykład przedszkola kolejny raz pokazuje, że Pan Prezydent stracił wrażliwość społeczną i jest daleko od problemów mieszkańców Elbląga – zaznaczył Andrzej Śliwka.

 

 

To, jak włodarze miasta traktują rodziców i ich dzieci jest nieakceptowalne. Tu nie chodzi o politykę, ale o zwykłą przyzwoitość, której Panu Prezydentowi i Pani dyrektor departamentu edukacji brakuje. Obecne władze miasta nie maja żadnego pomysłu na zorganizowanie systemu edukacji w mieście. Likwidacja nie jest wyjściem! A o niej mówił sam Wiceprezydent Nowak, jako konsekwencji trwającego wygaszania Przedszkola. Co więcej, podkreślił on, że „jeśli w budynku nie będzie można realizować funkcji społecznej, z pewnością zostanie sprzedany”! Mam złą wiadomość dla Pana Wróblewskiego i Pani Sowickiej - zawsze będę interweniował gdy poproszą mnie o to mieszkańcy Elbląga i regionu. Być może dla Pana Prezydenta trudne jest zrozumienie, że dobro Elblążan jest dla mnie ważniejsze niż jego prywatne samopoczucie, z którym to też bywa różnie

 

– stwierdził Andrzej Śliwka.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (54)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --50
  ~ obserwator zdarzeń
  Piątek, 03.03

  Choć Wróblewski to nie moja bajka to słuchając Sliwki żółć mi się wylewa.

 2. 2
  +21
  ~ zkm
  Piątek, 03.03

  Prostaki nami rządzą

 3. 3
  +40
  ~ Zygfryd de Leve
  Piątek, 03.03

  Nie ma nic bardziej żenującego niz rywalizacja starego z młodym! Całą prawdę i obnażanie metod pokazało nagranie! To jest totalna kompromitacja i przede wszystkim wielki lokalny wstyd ! Jednak jak to mówią klamstwo ma krótkie nogi !ale i stanowisko i wiek zobowiązuje

 4. 4
  +47
  ~ Kompromitacja na szczycie
  Piątek, 03.03

  Cięta riposta Śliwki pełna prawdy, a jednoczesnie napisana z kulturą, zabarwiona lekką kulturalną ironią wymiata! Natomiast wciskanie ludziom kitu i zaklamywanie bezczelnie faktów to naprawdę świadczy o zamotaniu się w pajeczynie klamstw! Słabe to i wstyd przed rodzicami oraz spolecznoscią lokalną! Nagranie juz krąży na fb!

 5. 5
  +45
  ~ Już Okruszko pozew szrajbuje
  Piątek, 03.03

  Wituś rozkapryszony, że brzydko o nom mówią już pewnie zleca swojemu wiernemu papudze z Olsztyna pozew

 6. 6
  +57
  ~ Qaz
  Piątek, 03.03

  Cała prawda o klice elbląskiej, chociaż daleko mi do PiS to Pan Śliwka odkrył prawdę naszych nieudolnych władz. Jakoś tancerze i inni nagle uciszyli się. Elbląski samorząd to jedna wielka buta, pycha i kolesiostwo.

 7. 7
  +45
  ~ Mucha TSE TSE
  Piątek, 03.03

  A gdzie bohatetowie kina akcji ? Tzn. bohater i bohaterka całej tej farsy z klamstwem w tle? No cóż skompromitowalo się towarzystwo ! Czy teraz można im ufać? Chyba juz bedziemy patrzeć na nich z politowaniem i mieć wątpliwości przy kazdej ich decyzji! Czy tacy ludzie po zdemaskowaniu powinni zajmować tak ważne stanowiska w mieście? ???

 8. 8
  +34
  ~ 100% elblążanin
  Piątek, 03.03

  Tak samo było w Elblągu w wielu tematach: w sprawie funkcjonowania SP 9, szkolenia koszykówki w SP 11, remontu boiska przy SP 23- inicjatywa mieszkańców, realizacji budżetu obywatelskiego, likwidacji MOS, zamknięcia Pogotowia Socjalnego, wypowiedzenia umowy korzystania ze stadionu przez piłkarzy Conkordii, konkursów na stanowiska w jednostkach miejskich, remontu kąpieliska miejskiego.......itd.

 9. 9
  +11
  ~ Wszystko po kolei
  Piątek, 03.03

  Spokojnie przed nami wisienka na torcie ......

 10. 10
  +15
  ~ li
  Piątek, 03.03

  Czas blondynki chyba już minął.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4486820697784